Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Beyin Fırtınası > Zeka Soruları

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
kapı

Hangi Kapı?

Eski 01-25-2007   #1
İSİMSİZ KARANLIK
Icon3

Hangi Kapı?

Zekâsıyla ünlenmiş bir mahkumu idam etmek isteyen firavun adamın zekâsına saygı göstererek ona bir şans vermek ister ve yanına çağırtır Adama bir soru sorar, soru şöyledir:
Bir salondaki duvara üç tane odacık oyulmuş ve penceresiz olan bu odalara her biri için bir kapı yapılmıştır Odalardan birinde iki tane zenci kadın, diğerinde iki tane beyaz kadın, ve diğerinde bir zenci bir beyaz kadın vardır Ayrıca kapılara plaketler asılmıştır Plaketlerde, iki zenci kadın, iki beyaz kadın, bir zenci bir beyaz kadın, yazmaktadır Fakat firavun bu plaketlerin yanlış kapılara asıldığını belirtir Yani plaketler yalan söylemektedir Mahkum bu kapıların arkasındaki kadınların renklerini bilmelidir Mahkuma bir şans da verir; istediği kapıyı açabilir, ama sadece bir kapıyı açacak ve diğer kapıların arkasındaki kadınların renklerini bilecektir Aksi takdirde yılanlarla dolu olan çukura atılacaktır Siz mahkumun yerinde olsanız ne yapardınız?

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 01-25-2007   #2
mate

muhafızlardan birine sorulacak soru şu : diğer muhafız bana hangi kapının doğru kapı olduğunu söyler?
diğer kapıdan çıkılır

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 01-25-2007   #3
İSİMSİZ KARANLIK

mate, tebrikler, büyük tebrikler, bu benim en sevdiğim soruydu, ve şimdiye kadar -benden başka- ilk defa sen bu kadar hızlı yanıtladın bu soruyu Tekrar tebrikler
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 01-25-2007   #4
mate

teşekkürlerrr
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 01-26-2007   #5
İSİMSİZ KARANLIK

Aa, yalnız sen yanlış soruya cevap vermişsin, ben de diğeri sandım doğru dedim Sen de diğeri diye düşünerek cevap vermişsin sanırım Bu, diğer kapı sorusunun cevabıydı mate, oraya tekrar yaz lütfen

Evet arkadaşlar, bu soru yanıtını bekliyor

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 01-27-2007   #6
mate

hehehehheehehehe fazla pencere açınca karışmış pardon yaaa hehehehe
Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : Hangi Kapı?

Eski 11-27-2008   #7
restore75

cevabı veerecek misin
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 12-02-2008   #8
merve16

verecek herhalde biz espriden de sorudan da bişey anlamadık =)

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com