Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Yemek Tarifleri > Kebap, Köfte & Et Yemekleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
dolması, patates, tarifi, tavuklu

Tavuklu Patates Dolması Tarifi

Eski 03-08-2014   #1
Şengül Şirin

Dolmayı tavuk etiyle hiç yapmamıştım Bu tarifi yeni öğrendim ve hemen denedim Çok lezzetli oluyor Ve iftar sofralarınız için de ayrı bir tat Umarım beğenirsiniz
MALZEMELERİ:
    • 4 tane büyük boy patates
    • 1 tane tavuk göğsü
    • 1 tane soğan
    • 2 çorba kaşığı zeytinyağı
    • 2 diş sarımsak
    • 2-3 çorba kaşığı bezelye
    • Birkaç dal maydanoz
    • Tuz, karabiber
    • Sıvıyağ (kızartmak için)
      SOSU İÇİN:
    • 1 çorba kaşığı biber salçası
    • 1 su bardağı sıcak su
    • Kekik
YAPILIŞI:
Patatesleri ikiye bölüp içlerini oyun ve yağda kızartın Soğanı incecik doğrayıp zeytinyağında soteleyin Üzerine küçük doğranmış tavuk göğüslerini ve sarımsağı ekleyip çevirmeye devam edin Bezelyeyi koyup şöyle bir çevirinTuz, karabiber ekleyin İnce kıyılmış maydanozu ilave edin Patateslerin içine bu harcı doldurun Patatesleri fırın tepsisine dizin Ayrı bir yerde sıcak suda salçayı ezin Kekik ilave edin Salçalı sosu patates dolmasının üzerine gezdirin Orta ısılı fınnda 10 dakika tutun Sıcak servis yapın

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com