Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Aşk & Sevgi - Bayanlar, Erkekler > Aşk & Sevgi > Şiirler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
alışmaktanya, fon, gidersen♥, korkuyorum, müzikli, şiir

Korkuyorum Sana Alışmaktan..Ya Gidersen....♥ (Fon Müzikli şiir )

Eski 06-23-2012   #16
Prof. Dr. Sinsi

Bazen gülmek istiyorum
Hani böyle kıpırtısız içten içe
Kahkahalara boğularak
Dağınıklığımın ortasından ayrılarak

Kusmalıyım birikmişliğimi
Varım veya yokum çokta umrumda
Ve ölmek istiyorum kendimde
Yavaş ya-va-aş tükenerek, tüketerek kendimi

Varlığım kaç para ederki ?
Yokluğum acıtsın !
Kalabalıklardan arta kalan yüzüm
Kimin umrunda?
Aklımın odaları ölümlerle doldu

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-23-2012   #17
Prof. Dr. Sinsi

Geceydi seni bana taşıyan Sen geceye yakındın, bende sana Ağır aksak işleyen zamanın düşürdüğü tuzaklardan kurtulup geldin, hoş geldin Korkularınla, sırlarınla ve sadece gözlerine derin bakanların görebileceği acılarınla geldin, iyi ki geldin
Bekleyişlerimin içine hapsettiğim özlemlerim vardı Nicedir kimseyle paylaşmadığım hüzünlerim Soramadığım sorularım… Hatırladığımda yüreğimde yaratacağı o korkunç sızıyı duymaktan korktuğum için beynimin bir köşesine fırlatıp attığım ve bir daha hiç dokunmadığım anılarım vardı
Şimdi özgür bıraktım özlemi Şimdi hüzünde sevinçte doyasıya yaşanıyor bende Sorular cevabını buluyor, anılar canlanıyor çünkü sen geldin Susmak ne çok akıllandırmış beni Ne çok biriktirmişim kelimelerimi… Bir bir dökülürken dilimden sevda sözcükleri senin o tedirgin duruşun bile durduramıyor beni"Seni soluyan bir rüzgara kapılmış gidiyorum", yüreğimi bir yelken gibi açtım, seninle dolduruyorum Seninle olmanın, seni yaşamanın ve zamanı sadece seninle paylaşmanın eşsiz hazzını duyumsuyorum, ne iyi ettin de geldin Bir büyüysen bozulma Bir hayali yaşıyorsak kaybolma Hep biz çözecek değiliz ya gerçeğin düğümlerini, bırak kendi halinde kalsın Ruhuna talibim ben asıl gerçek bu Kaçışlardan bıkmış, hep yarım kalmış ruhum da bir tek seninle doyuma ulaşacak, kendini bulacak Dedim ya, sen geldin Bir de mavi var öyle ya…
Nereye saklamıştım maviyi? Kimlerden gizlemiştim de yok sansınlar istemiştim? Bak, güneş bile mavi mavi parlıyor görüyor musun? Yavaş yavaş yok oluyor yüreğimin gri katmanları Maviyle anılıyor görebildiğim her şey En çok maviye tutkunum ben, bu yüzden mavi sen oluyorsun, çocuk gibi seviniyorum Sen maviyle geldin… Sahi, çocuk olmayı ne kadar özlemişim ben Senin içindeki çocukla oynayacak bendeki çocuk Yalansız ve saf olacak Kumdan kaleler yapacak, içine seni koyacak Kaleyi yıkacak, seni kurtaracak, kahraman olacak Çığlıklar atacak, yorulmayacak, sensiz hiç bir oyunda "ebe" olmayacak Korkma, içindeki o çocuk hep yaşayacak, kimsenin zarar vermesine izin vermeyeceğim Çünkü sen o çocukla varsın, o çocukla geldin Yoktum ben, senden önce yoktum sanki Sen geldin varlığını bildim Sen geldin bir dokunuşun, bir öpüşün nasıl da büyük bir hazza dönüştüğünü gördüm Sen geldin ben oldum, aşk oldum Sen geldin Ama ne güzel geldin

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-23-2012   #18
Prof. Dr. Sinsi

Aşk Kaçağı Değil Aşk Mahkumu Olmalısıınn

Belli ki çok beklemişiz birbirimizi Belli ki acıların süzgeçinden geçip öyle damlatmışız sevda damlalarını
birbirimizin üzerine Şimdi bundandır tedirginliğimiz Ama bilirsin, aşk sevmez tedirginliği
Ya tam açacaksın yüreğini, ya hiç yeltenmeyeceksin Grisi yoktur aşkın, ya siyahı, ya beyazı seçeceksin
Bambaşka diyarların sakini, başka başka yolların yolcusuyken nedir bizi karşılaştıran şey?
Nedir bir anda hayatımızı değiştiren şey? Aşk elbette

Üyeler Görebilir ]

Aşkı bulmak zordur yar Öyleyse kıymetini bileceğiz aşkın Bir kez buldun mu yapışacaksın yakasına
Ellerini bir saniye bile ayırmayacaksın aşkın üstünden Bir çiçek gibi sulayacaksın Büyüteceksin
Öyle uzaktan bakmayla yaşanmaz aşk Ruhunu adayacaksın Beni düşündüğünde bedenin titreyecek,
ellerin titreyecek, yutkunamayacaksın Ayrılık fikri deli edecek seni Yokluğum aklına geldiğinde
bir taş gelip yüreğine oturacak, ağırlığının altında ezileceksin Yerinden kalkamaz hale geleceksin
Düşünemeyecek, konuşamayacak hatta ağlayamayacaksın

Üyeler Görebilir ]

"Seni Seviyorum" dediğinde bunu sadece dilinle değil, yüreğinle, gözlerinle de söyleyeceksin
Ben, beni sevdiğini senin söylemenle değil gözlerine baktığım zaman anlayacağım Ancak o zaman inanacağım
Birlikteyken unutacaksın dünyayı Sadece bana ait olacaksın, ben de sana Birbirimizden başka hiçbir şeyin
önemi olmayacak Sana dokunduğumda kanın hızlı hızlı akacak Yüreğin deli gibi çarpacak
Nefes nefese kalacaksın Ve sanma ki senden farklı olacağım ben de Bin kilometre ötede olsan "gel" dediğinde,
koşacağım sana, merak etme

Üyeler Görebilir ]
Üyeler Görebilir ]

Bir tek gün bile bırakmayacağım elini Yanımda olmasan aklımda olacaksın,
baktığım her yerde seni göreceğim Ben aşktan bunu anlıyorum işte Sıradan olamadım hiç
Birkaç sevgi sözcüğüyle geçiştirilecek aşklar bana göre değil Yaşayacaksam, doya doya yaşamalıyım aşkı
Her hücreme girmelisin Aşk kaçağı değil, aşk mahkumu olmalısın Şimdi bırakalım tedirginliği bir kenara
Kenetlensin ellerimiz ve aşk bizi alsın kollarına
(Mehmet Coşkundeniz)

<Üyeler Görebilir ]

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-23-2012   #19
Prof. Dr. Sinsi

Hep ertelenen bir an hiç yaşanmamaya mahkumdur Düşlerin bekleyişini yalnızca bir hüsran karşılayacakdır Mevsimleri sayarsak ömür baharsız tükenir gider Sevdiklerimizi bulmak yada bulduğumuzu sevmek tercihi en zor olan iki seçenektir bu sınavda

Boşuna akan ırmaklar mı var yüreğimizde, sebepsiz mi çoşkun bir denizde maviye hasretliğimiz? Ufuk ta görünen o ki mutluluk tek kişiliktir aslında Karşımızdakinin çabasına ihtiyacı yoktur mutluluğun, Aşkında sevdiğin kadar büyüktür Sevdiğin sürece meydan okur dünyaya

Hasretle beklenen gelmez hiç bir zaman o hasreti yalnız tüketirsin Karşılık bulmuyorsa sevda umut değil kendini hükümdar sanan köleler üretir, dönemezsin Ama boşuna geçmemiştir dolan vakit Heba olan şiirleirn değildir Türkülerin diliyle yas tutan geceler, sırdaşlığını hiç farketmez Kıymetini bilmediğin kır çiçekleri yeniden açar o gül solarken

Ayrılanlar yıllar geçsede üstünden hep aynı acıyı çeker Ama yollar hiç bitmez Sonuna geldiğini zannetiğin yerler birer duraktır aslında Ve sen yolculuğunu gönüllü bitirmişsindir o durakta Güneş hep geç kalırmış gibi gelir, sen bir baharda mevsimler başka havada Gerçeklerle düşler yerini kaybeder Bir tek o kalır yüreğinden hiç gitmeyen Aynı bakışlı resmine saatlerce dalışın kalır, sevdanın tutsaklığında acılarını dindiremeyen

Şöyle dimdik durup rüzgara karşı ''Ey hayat sen şavklı sularda bir dolunaysın, aslında yokum ben bu oyunda, ömrüm beni yok saysın'' diyerek çekip gitmek gelir aklına, Bedeninizin parçalanması hiç umrunda değildir, ama sevdiği uğruna ölenlerden olmak istemezsin Çünkü yalnız yaşarken bir ihtimal daha vardır Belki ölüme değil ama onun hayatına geç kalmışsındır Uzaktır öyle kalacaktır belki Hep bir umutla beklenirken sevda habercisi, yüreğini teselli etmekde sana düşer

Her şeye rağmen korkutmasın seni bu sevdanın ateşi Her yangın önce başladığı yeri yakar Sana küçük kendime büyük gelen yüreğimde yıllar geçsede senin adını yazar Ve bil ki sevdiğim, uslanmaz ruhum yaşadıkça seni sever, seni sevdikçe yaşar

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-23-2012   #20
Prof. Dr. Sinsi

Korkuyorum Sana AlışmaktanYa Gidersen

Neden bu kadar hayatımın içindesin ki sanki? Beklenmeyen bir anda geldin ve hayatımın tamda merkezine oturdun kaldın
Üyeler Görebilir ]
Oysa ki sen davetsiz bir misafirdin sence de haddini aşmamış mıydın uzun zamandır kimsenin girmediği(giremediği) kalb imin gizli kapısını tıklarken(!) ? Önce o kapıyı duymamazlıktan geldim , kaçmaya çalıştım ; yok olmadı işte Sen o masumluğunla o kapıyı tıklarken sana karşı kayıtsız kalamazdım duyuyordum seni

Üyeler Görebilir ]
Günden güne alıştım sana Oysa ki ben çok korkuyordum sana alışmaktan; çünkü biliyordum , adım gibi biliyordum bir gün gideceğini Sen bambaşka bir mevsimin çiçeğisin , ben hep sonbahar
Üyeler Görebilir ]
Adı aşk mı bu alışkanlığın? Aşk olmamalı ben hep kaçtım aşktan , aşk beni böyle ansızım , ummadığım bir anda yakalamış olamazYoo aşk değil bu , aşk olamaz , olmamalı peki öyleyse ne olabilirki
Üyeler Görebilir ]
Biliyor musun kalbimin senden önceki davetsiz misafiri de böyle masumca ansızın gelmişti Kendimce kalbimdeki misafire hürmette kusur etmemiştim ; ama neden bilmiyorum o giderken kalbimide yakıp yakıp öyle gitmişti, ancak toparlandım derken şimdi de sen?
Üyeler Görebilir ]
Ah bir bilsem ki hak edeceksin bu sevgiyi kabulümdür senle gelen her hüzün ; ama bilmiyorum Tek bildiğim er ya da geç gideceksin, beni benle tek bırakıp gideceksin

Evet korkuyordum sana alışmaktan , korktuğum başıma geldi alıştım; ama daha vakit erken gideceksen şimdi git sana daha çok bağlanıp sevmeden Hiç girme kalbime sessiz sedasız git
Üyeler Görebilir ]

Gitmeyeceksen de öğret bana sevgiyi taa en başından yalansız , yanlışsız

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com