Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami - Multimedya > Dini Resimler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
duran, hawada, taşş

Eski 11-17-2006   #16
bessraa

Alıntı:
punisher tafarından gönderildi
Arkadaşlar Arkadaşlar Arkadaşlar

Çok üzülüyorum ya böyle bişeye nasıl kana biliyosunuz
Böyle bişey yok Peygamber efendimiz Miraca Burak denilen bir cennet hayvanının sırtında yükselmiştir taşın değil ve yine o hayvan ile geri inmiştir

Bir taş var evet mescidi aksa da altın bir muhafaza içinde saklanan Hacer-ül Esved yani gökten gelen taş peygamber efendimiz bu taşın kutsal oldugunu ümmetine söylemiş ve muhafaza altına alınmıştır bu resimdeki görüntü yanılsamadır inanmayın ve yanılgıya gıybete düşmeyin biraz araştırın :)

Saygılarımla
arkadaşım eer çok biliosan araştırıp bulduun şeyi bizimle paylaşmayı deneseydin!Söleyip gösterseydin bizde ögrenirdik işin aslınıYanlış olduunu nerden araştırıp buldusan lütfen paylaş bekliorum

EMEGE SAYGI

TaPaRsAn TePiLiRsİn , TePeRsEn TaPıLıRsIn
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-17-2006   #17
punisher

Alıntı:
bessraa tafarından gönderildi
arkadaşım eer çok biliosan araştırıp bulduun şeyi bizimle paylaşmayı deneseydin!Söleyip gösterseydin bizde ögrenirdik işin aslınıYanlış olduunu nerden araştırıp buldusan lütfen paylaş bekliorum

EMEGE SAYGI
güzel kardeşim araştırmak bulmak ? :)) bunu her müslüman bilir kur-anı kerim yazar gerçek kaçınılmaz dogrudur hurafelerle kafanızı bulandırmayın

Ama benden delil istedin onuda en kısa zamanda veririm zaten ben yeni üye oldugumdan konuları yeni görüyorum gerektigi yerde tatmin edici belgeler göstericem kusuruma bakmazsınız umarım

BU VATANIN EKMEĞİNİ YEYİP İHANET EDEN BİR GÜN EKMEĞİ YEDİĞİ YERDEN KURŞUNU DA YER
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-17-2006   #18
punisher

HACERÜ’L- ESVED
Hz İbrahim Aleyhisselam, Kabe’nin inşasını bitirdikten sonra oğlu İsmail Aleyhisselam ile tavafa başlangıç sırasını bildirmek için: “İsmail, bana bir taş getir de tavafın nereden başlayacağını işaret edeyim” dedi Hz İsmail Aleyhisselam da Cebel-i Kubeys’ten bir taş alıp babasına verdi O da tavafın başlayacağı bugünkü Kabe’nin köşesine taşı koydu Taş, yumurta şeklinde 18-19 santimetre yarıçapında idi Konduğu yer, yerden üç arşın 4 parmak yüksekliğinde idi Böyle yükseğe konmasının sebebi ve sırrı her yerden herkesin görebilmesi için idi Rengi vaktiyle beyaz olan bu taş, çokça istilam edildiği yani selamlanıp öpüldüğü için kırmızımsı (kırmızımsı esmer bir taş) haline gelmiştir diye rivayet edilmektedir Hacerü’l-esved, melekler tarafından, peygamberler tarafından ve Efendimiz Muhammed Aleyhisselam tarafından öpülmüştür Hacerü’l-Esved’i öpmek, Cenab-ı Hakk’ın saltanat-ı İlahiyesine kurbiyete (yakınlığa) bir işaret olması itibariyle hürmet, teslim ve ikrar manasını ifade eder İşte bunun içindir ki, Hz Ömer Efendimiz (ra) “Vallahi seni öpüyorum Senin taş olduğunu, zarar ve fayda veremeyeceğini de biliyorum Eğer Resulullah’ın seni öptüğünü görmeseydim, seni öpmezdim” demiştir

Bediüzzaman Hazretleri ise “Bir vakit iyyake na’budu ve iyyake nestain (Ancak Sana kulluk eder, ancak Sen’den yardım isteriz)deki birinci çoğul şahıstan nun harfini düşündüm ve birinci tekil şahıstan "Na'büdü" (kulluk ederiz) sîgasına intikalin sebebini kalbim aradı Birden, namazdaki cemaatin fazileti ve sırrı, o nun'dan inkişaf etti Gördüm ki: Namaz kıldığım o Bayezid Câmiindeki cemaatle iştirakimi ve herbiri benim bir nevi şefaatçim hükmüne ve kıraatımda izhar ettiğim hükümlere ve davalara birer şahid ve birer müeyyid gördüm Nâkıs ubudiyetimi, o cemaatin büyük ve kesretli ibadatı içinde dergâh-ı İlahiyeye takdime cesaret geldi Birden bir perde daha inkişaf etti: Yani İstanbul'un bütün mescidleri ittisal peyda etti O şehir, o Bayezid Câmii hükmüne geçti Birden, onların dualarına ve tasdiklerine manen bir nevi mazhariyet hissettim Onda dahi; rûy-i zemin mescidinde, Kâ'be-i Mükerreme etrafında dairevî saflar içinde kendimi gördüm Elhamdülillahi Rabbil Alemin dedim Benim bu kadar şefaatçilerim var; benim namazda söylediğim herbir sözü aynen söylüyorlar, tasdik ediyorlar Madem hayalen bu perde açıldı; Kâ'be-i Mükerreme mihrab hükmüne geçti Ben bu fırsattan istifade ederek o safları işhad edip (şahit tutarak), tahiyyatta getirdiğim, “Eşhedü enla ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden Resulullah” olan imanın tercümanını mübarek Hacer-ül Esved'e tevdi' edip emanet bıraktım” (29 mektup, 1 kısım) diyerek, Hacer-i Esved’in bir bilgisayar diski gibi bütün şehadetleri, istilam ve öpmelerini kaydeden bir vazife gördüğüne işaret etmiştir Onun için Hacerü’l-Esved’in yeryüzünde “yemînullah” (Allah’ın sağ eli) olduğu onu öpme, selamlamanın ise manen yemînullah ve yedullah ile temasa geçme olduğu da ifade edilmiştir

Kabe, Huzaalıların eline geçtikten sonra, Hacer-i Esved, onların rakibi olan Cürhümlüler tarafından kaçırılıp sonradan Huzaa kabilesi tarafından yeniden ele geçirilerek tekrar yerine konulmuştur Daha sonraları Abbasi Halifelerinden Muktedirbillah zamanında Mekke’yi zabtetmiş olan Karamite (Kırmitîler) reisi Tahir tarafından koparılıp Küfe Mescidine konulmuştu 20 sene sonra, Halife Mutî’ Billah tarafından 24 bin dinar karşılığında geri alınıp Mekke’ye getirilmiş, bugünkü yerine konulmuştur

Hacer-i Esved, muhtelif zamanlardaki yangınlarda kırılmıştır Şimdi 12 parça olarak birleştirilmiştir Ufak bir parçası Kanuni Sultan Süleyman zamanında bir Hadım Ağası tarafından İstanbul’a nakledilmiş, Süleymaniye civarındaki Kanuni Sultan Süleyman türbesine asılmıştır

Rivayete göre Hacer-i Esved kıyamet gününde Kabeyi tavaf edenlere şahit olacağından bunu aşk ile yapmak gerekir Halk arasında hacdan gelenlerin avuçlarının içlerinin öpülmesi hacca gidip tavaf edenlere Hacer-i Esvedin şahitliği bir de ya öperek ya da dokunarak veya uzaktan ellerini açarak Hacer-i Esved ile temas kurmaları sebebiyledir Çünkü hacı “elestü birabbiküm” bezmindeki ikrarı burada yenilemiş olduğundan memleketinde henüz hacca gidememiş kimselerin onu tasdik etmeleri, avucunun içini öpmeleri bundan dolayıdır

Miraç nasıl oldu?
Miraç, Receb ayının 27 Gecesi Cenab-ı Hakkın daveti üzerine Cebrail Aleyhisselâmın rehberliğinde Peygamber Efendimiz Aleyhissalâtü Vesselamın Mescid-i Haramdan Mescid-i Aksâ'ya, oradan semaya, yüce âlemlere, İlâhî huzura yükselmesidir
Peygamber Aleyhissalâtü Vesselam Mescid-i Haramdan (Mekke'den), Mescid-i Aksâ'ya (Kudüs'e) ata benzer beyaz bir Cennet bineği olan Burak ile geldi Kudüs'e gelmeden yol üzerinde Hz Musa'nın makamına uğradı, orada iki rekât namaz kıldı, daha sonra Mescid-i Aksâ'ya geldi Orada bütün peygamberler kendisini karşıladı Miraçını kutladılar Peygamber Aleyhissalâtü Vesselam burada peygamberlere iki rekat namaz kıldırdı, bir hutbe okudu
Bir rivayette Hz İsa'nın doğduğu yer olan Betlaham'a uğradı, orada da iki rekât namaz kıldı Ve bugün Kubbetü's-Sahra'nın bulunduğu yerden Muallak Taşının üzerinden Miraça yükseldi

Semanın bütün tabakalarına uğradı Sırasıyla yedi sema tabakalarında bulunan Hz Adem, Hz Yahya ve Hz Îsa, Hz Yusuf, Hz İdris, Hz Harun, Hz Musa ve Hz İbrahim gibi peygamberlerle görüştü, Onlar kendisine “Hoş geldin” dediler, tebrik ettiler
Bundan Sonra Hz Cebrail ile birlikte imkân ile vü-cub ortası (kâinatın bittiği yer) Sidretü'l-müntehâ'ya geldiler Peygamberimiz Aleyhissalâtü Vesselam orada ikisi gizli, ikisi açıktan akan (Nil, Fırat) dört nehir gördü Sonra hergün yetmiş meleğin ziyaret ettiği Beytü'l-Ma'mur'u ziyaret etti
Hz Cebrail'in buradan öteye gitmesi mümkün değildi Peygamberimiz Aleyhissalâtü Vesselam bundan sonra Refref adında bir vasıta ile zaman ve mekândan münezzeh (uzak) olan Cenab-ı Hakkın cemaliyle müşerref oldu
Süleyman Çelebi'nin dediği gibi Devamı >>>>
Umarım bunlar faydalı olur

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-17-2006   #19
mate

Kusura bakılacak bir şey yok ama eleştirilerinizin altında kaynaklarınızı ya da ikna edici bilgilerinizi verirseniz daha çok memnun oluruz
paylaşımınız için teşekkürler

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-17-2006   #20
punisher

Tabi sizde haklısınız kaynaklar ve yazıları verdim

Zaten böyle bişey olsa dünyanın haberi olur evet bi taş var ama havada değil peygamber efendimiz de o taş üzerinden yükselmiştir o taşla değil

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 12-09-2006   #22
mertbdk

Sİzler Photoshop diye bir şey duymadınız mı?
Bu güne kadar bu gibi konuları hiç duymadınız mı?
Aklınızı kullanmayı hiç düşünmediniz mi?
Ekipsiniz de dalgaya kimler düşecek diye mi bekliyorsunuz?

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 01-18-2007   #23
rebellious23

emeğine sağlıkda ben bişi göremedim :(
bu arada amma tartışmılşınız yavvv :))

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 07-16-2007   #24
funeralsong

çok müthişşşşşş mucizeeeee
Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : Hawada Duran Taşş

Eski 12-01-2007   #25
bukettt

Cevap : Hawada Duran Taşş

çok ilgnç yateşekkürler
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com