Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Genel Konular > Dualar

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
için, kabuli, müracaatların

Müracaatların Kabuli İçin

Eski 08-06-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Müracaatların kabuli için

mevkı ve makam sahibi bir kimseden herhangi bir dilegi olan ve aynı zamanda o kimseye sevimli ve iltifatlı görünmek ve hemde itirazını önleyerek dilek ve hacetinin görülmesini arzu eden kimse cumagecesi 2 rekatnamaz kılar ve arkasından yazacagım duayı 1000 okur ve müraacata bulunursa hem o kişinin kalbine taht kurar ve hemde hacet ve dileği asla reddedılmez sahihtir ve tecrübe edilmiştir

ayrıca bu ayetler Allahtan her ne dilek talep için aynı şekilde 1000defa okundugunda ve buna bir kac gün devam edildigi takdirde mutlaka emek boşa cıkmayacaktır Yine aile huzurunu temin için şeker vb tatlı bir yiyecek üzerine 313 defa okunup yenmesinde büyük fayda var Bu dua Yunus peygamberin duasıdır fakat daha sonra gelen bizim peygamberimiz muhammed mustafa sav dahil olmak üzere bir cok peygamber bu dua ile yüce mevla ya ilticada bulunmuşlar ve bizlerede tavsiye etmişler Bu Dua sayısız defa denenmiştir Şek ve şüphe yoktur

bismillahirrahmanirrahim

Ve zen nuni iz zehebe müğadiben fe zanne el-len nakdira aleyhi fe nada fizzulümati el-la ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minez-zalimin*Festecebna lehu ve necceynahü minelğammi ve kezalike nüncil mü minin amin

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-06-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

Çok güzel bir dua tam da benim ihtiyacım olan bir dua Allah sizden razı olsun benim durumum için cuk diye oturdu ditebilirizAilem sevdiğimle evlenmeme evet demiyorannemi ikna etmek için bu duayı okusam olur değil mi ?kısaca bahsedeyim durumumdan sevdiğim insanın annesi beni gelin olarak kabul etmiyor ona eğer o kızla evlenirsen hakkımı helal etmem diyor ve beni istemeye falan da gelmeyeceklerini söylüyorbenim hiç bir suçum yok beni sadece bir kez gördü o insan ve hakkımda bir sürü iftiralar uydurduben Allaha sığındımAllahtan sevdiğim benim yanımda beni bırakmadı hep destek oldu onun ailesi istemese de evlenmeye karar verdik fakat bu kez de benim annem karşı çıkıyor istemeye gelmeyen bi ailenin oğluna nasıl kız vereceğim ben seni bu günler için mi büyüttüm yetiştirdim sana değer vermeyen insanlara gelin mi olacaksın el aleme ne deriz diyorbu durum aylardır devam ediyor ben ne yapsam annemi ikna edemiyorum o da annesini ikna edemiyor evlilik işimiz öylece kaldışimdi siz bu duayı verince bende umut ışığı belirdi ilk defa görüyorum böyle bir uygulamayı acaba benim durumum için uygun mudur değilse başka ne yapmalıyım yardım ederseniz sevinirim
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-06-2012   #3
Prof. Dr. Sinsi

Alıntı:

gizemlilale Nickli Üyeden Alıntı

Çok güzel bir dua tam da benim ihtiyacım olan bir dua Allah sizden razı olsun benim durumum için cuk diye oturdu ditebilirizAilem sevdiğimle evlenmeme evet demiyorannemi ikna etmek için bu duayı okusam olur değil mi ?kısaca bahsedeyim durumumdan sevdiğim insanın annesi beni gelin olarak kabul etmiyor ona eğer o kızla evlenirsen hakkımı helal etmem diyor ve beni istemeye falan da gelmeyeceklerini söylüyorbenim hiç bir suçum yok beni sadece bir kez gördü o insan ve hakkımda bir sürü iftiralar uydurduben Allaha sığındımAllahtan sevdiğim benim yanımda beni bırakmadı hep destek oldu onun ailesi istemese de evlenmeye karar verdik fakat bu kez de benim annem karşı çıkıyor istemeye gelmeyen bi ailenin oğluna nasıl kız vereceğim ben seni bu günler için mi büyüttüm yetiştirdim sana değer vermeyen insanlara gelin mi olacaksın el aleme ne deriz diyorbu durum aylardır devam ediyor ben ne yapsam annemi ikna edemiyorum o da annesini ikna edemiyor evlilik işimiz öylece kaldışimdi siz bu duayı verince bende umut ışığı belirdi ilk defa görüyorum böyle bir uygulamayı acaba benim durumum için uygun mudur değilse başka ne yapmalıyım yardım ederseniz sevinirim

bu duayi oku yazdiklarini okudugum zaman bir an ben kendimi gördüm neyse oku insallah sevdigine kavusursun amin amin amin

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-06-2012   #4
Prof. Dr. Sinsi

sağolun okuyacağım Allahın izni ile derdim büyük ama o derdi verenin dermanı ondan büyük biliyorumve sonsuz inanıyorum buna rabbim beni sınamak için veriyo bunları bu gün 41 tane yasini şerif okuyacağımbir yerde okudum 41 yasini şerif okunuyormuş her defasında sevabı peygamber efendimize ve geçmişlerimize bağışlanıyormuş ve sonra her gün en az 7 tane olmak üzere yasin okumaya devam ediliyormuşbu konuda bilginiz varmı acaba siz duydunuz mu böyle bir uygulama
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-06-2012   #5
Prof. Dr. Sinsi

Alıntı:

sağolun okuyacağım Allahın izni ile derdim büyük ama o derdi verenin dermanı ondan büyük biliyorumve sonsuz inanıyorum buna rabbim beni sınamak için veriyo bunları bu gün 41 tane yasini şerif okuyacağımbir yerde okudum 41 yasini şerif okunuyormuş her defasında sevabı peygamber efendimize ve geçmişlerimize bağışlanıyormuş ve sonra her gün en az 7 tane olmak üzere yasin okumaya devam ediliyormuşbu konuda bilginiz varmı acaba siz duydunuz mu böyle bir uygulama

benim bildigim güzel insan 5 günde 51 yasin okunuur ve mücerebtir selametle

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-06-2012   #6
Prof. Dr. Sinsi

sizi yakalamışken bir şey daha sormak istiyorum benim iş yerimde beni çekemeyen bana karşı düşmanlık besleyen insanlar var onlara karşı ne yapmalıyım bilmiyorum benimle konuşmuyorlar ve satış yapıp pirim almama engel oluyorlarçalıştığım yer bir mağaza ve satış personeliyimbana karşı hep birlik olup plan yapıyorlarben suçsuz olduğum halde hep başıma böyle şeyler geliyor sebebini bir türlü anlayamıyorum çok saf olduğum için mi insanlara kaba davranamadığım sessiz olduğum için mi oluyor anlamıyorum ne olur yardımcı olursanız çok sevinirim
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-06-2012   #7
Prof. Dr. Sinsi

Alıntı:

sizi yakalamışken bir şey daha sormak istiyorum benim iş yerimde beni çekemeyen bana karşı düşmanlık besleyen insanlar var onlara karşı ne yapmalıyım bilmiyorum benimle konuşmuyorlar ve satış yapıp pirim almama engel oluyorlarçalıştığım yer bir mağaza ve satış personeliyimbana karşı hep birlik olup plan yapıyorlarben suçsuz olduğum halde hep başıma böyle şeyler geliyor sebebini bir türlü anlayamıyorum çok saf olduğum için mi insanlara kaba davranamadığım sessiz olduğum için mi oluyor anlamıyorum ne olur yardımcı olursanız çok sevinirim

iş yerine girerken sag ayaginla gir ve icinden YA HAFIZ HUUU CEK selametle

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com