Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
börtlek, hepi, suyu

Hepi Börtlek Suyu

Eski 07-10-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Hepi Börtlek Suyu

Hepi Börtlek Suyu Hikayesi - Hepi Börtlek Suyu İclal Aydın - İclal Aydın Yazıları

Çok güldüm çok! Şarkı sözleri ile ilgili bir elektronik posta yollamış bir arkadaşım Bazı şarkıların bir türlü anlam verilemeyen daha doğrusu bir türlü anlaşılamayan sözlerinden bahsediyordu yolladığı mesaj Birbirlerine şarkılarla ilgili anılarını yazıp yollamış bir grup insan Sonunda bana da ulaştı

Çelik'in "dongi dongi dongi" şarkısını "Don giy don giy don giy" diye anlayanlar mı dersiniz, "Sen sadece naz yapmayı bilirsin" değil de "Sen sadece gaz yapmayı bilirsin" diye eşlik edenler mi dersiniz, "ay inanm!yorum"u senelerce "Ayran buyurun" diye dinleyenler mi dersiniz

"Ne diyor acaba?"

Benim de çok vardır böyle anlamadığım şarkı sözleri Mesela senelerce Sezen Aksu'nun içinde "Titresin bir mum alevinde o eski günler" dizesi geçen "Ah mazi" şarkısını sancılar içinde dinlemiştim Bir türlü arılamıyordum çünkü, "Turpesintir mualesinde o eski günler" ne demek diye az acı çekmemiştim yani O zamanlar şarkı sözleri kasetlerin kartonetlerinde yer almadığından koca düğmeli teypleri çat çut durdurup, başa alıp alıp dinlerdik "ne diyor acaba?" diye Neyse sonunda anladım yani

Okuduğum anılar içinde en çok "hepi börtlek suyu"na güldüm

Ne olabilir sizce? Evet doğru tahmin Happy birthday to you

Bu arada kız kardeşim tebriklerimizle 27 yaşına girdi az önce Ben de kendisinden beş yaş büyük biri

olarak sinir oldum

O hep 13'te kalmalıydı çünkü Ya da 6 daha iyiydi galiba Ben hep ona kağıttan bebekler yapmalıydım Kulağına çok gizli ve önemli bir işmiş gibi fısıldayarak elma armut getirtmeli, sokakta oyun oynarken peşime takılmasın diye sus payı şekerli leblebi vermeliydim Okul dönüşü öğlen uykusundan uyanıp yesin diye macun almalı, macunu uyuduğu kanepenin ahşap kitaplığına bırakmalı, macun erimeli, kardeşim uyandığında o macunu kazıyarak hatırım için yemeliydi

Kardeş sahibi olmak

Bir kardeşiniz var mı?

Varsa eğer, ne demek istediğimi anlıyorsunuzdur Yoksa da kim bilir belki "keşke olsaydı" diyerek okuyorsunuz Belki çok uzaktasınız kardeşinizden Belki kaybettiniz onu vakitsizce En iyi arkadaşınız, en çok kıskandığınız, en çok şey paylaştığınız kişi oydu değil mi? Büyükseniz eğer eve geldiği ilk günü düşünün Küçükseniz ne çok özenmişsi-nizdir onun yaptıklarına

Bir zaman önce kıymetli Alpay ile bir söyleşi yapmıştım

"Bir kardeşim olmadığına hep çok üzüldüm Ama en çok anne ve babamı kaybettiğimde Benim acımı benim gibi anlayacak başka biri yoktu Derin ve büyük bir yalnızlıktı o anda hisettiğim Artik dünyada bir başımaydım Kimsem yoktu Acımı kimse benim gibi yaşayamazdı Ah keşke bir kardeşim olsaydı" demişti

Ablanızın ya da ağabeyinizin artık içine sığmadıklarını giymekten, bakkala küçük olduğunuz için hep sizin gönderilmenizden, aynı öğretmenler tarafından yetiştirilip, kıyaslanmaktan nefret eder miydiniz? İnsan yıllar sonra geriye baktığında bunlan bile özlüyor galiba Yaşamdaki en büyük zenginliklerden biri "Bir kardeş sahibi olmak" Koca dünyada yalnız değilim diyor insan

Bütün kardeşlerin gözlerinden öperim Hepinize "Hepi börtlek suyu!"

İclal Aydın

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com