Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Genel Konular > Dualar

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
akşam, duası, efendimizin, peygamber

Peygamber Efendimizin Akşam Duası

Eski 10-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Hakkında Peygamber Efendimizin Akşam Duası

Resulullah (sav) akşam olunca şu duayı okurdu:

"Elhamdülillah geceye erdik Mülk de, Allah için geceye erdi Allah'tan başka ilah yoktur Tektir, ortağı yoktur Mülk O'nundur, hamdler O'nadır O, her şeye kadirdir Rabbim! Bu gecede olacak hayrı, bundan sonra olacak hayrı senden taleb ediyorum Bu gecede olacak şerden ve bundan sonra olacak şerlerden sana sığınıyorum Rabbim! Tembellikten, yaşlılığın kötülüklerinden sana sığınıyorum Rabbim! Cehennem azabından, kabir azabından sana sığınıyorum!" İbnu Mes'ud (ra) devamla, Resulullah (sav)'ın sabah olunca şu duayı okuduğunu söyledi: "Elhamdülillah sabaha erdik Mülk de Allah için sabaha erdi"

[ Müslim, Zikr 75, (2723); Tirmizi, Da'avat 13, (3387); Ebu Davud, Edeb 110, (5071) ]

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-11-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

Peygamber Efendimizin yatmadan önce duası

Efendimiz'in yatmadan okuduğu dualarPeygamber Efendimiz gecenin son üçte birine doğru uyanırdı
Peygamber Efendimiz gecenin son üçte birine doğru uyanırdı Cihana bedel gözlerindeki uykuyu eliyle silerek doğrulur ve "Bizi öldükten sonra dirilten Allah’a hamd olsun Yeniden diriltip huzurunda toplayacak da O’dur" diye dua ederdi Bazen Medine’nin berrak gökyüzüne bakarak, l-i İmrân Sûresi’nin son on bir âyetini okurdu Sağ tarafından başlayıp gömleğini giyer ve ilk iş olarak inci dişlerini misvâklardı Abdest bozacağı yere yaklaştığı sırada "Allah’ım! Her tür şeytandan (kötülüklerden ve günahlardan) sana sığınırım" diye dua eder, oradan uzaklaşırken "Allah’ım! Beni bağışlamanı dilerim"

Efendimiz'in yatmadan okuduğu dualarPeygamber Efendimiz gecenin son üçte birine doğru uyanırdı
Peygamber Efendimiz gecenin son üçte birine doğru uyanırdı Cihana bedel gözlerindeki uykuyu eliyle silerek doğrulur ve "Bizi öldükten sonra dirilten Allah’a hamd olsun Yeniden diriltip huzurunda toplayacak da O’dur" diye dua ederdi Bazen Medine’nin berrak gökyüzüne bakarak, l-i İmrân Sûresi’nin son on bir âyetini okurdu Sağ tarafından başlayıp gömleğini giyer ve ilk iş olarak inci dişlerini misvâklardı Abdest bozacağı yere yaklaştığı sırada "Allah’ım! Her tür şeytandan (kötülüklerden ve günahlardan) sana sığınırım" diye dua eder, oradan uzaklaşırken "Allah’ım! Beni bağışlamanı dilerim"

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com