Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Nesil Bilinçlendirme Kampı - Gizli Tehlikeler & Tehditler > Atatürk Köşesi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
atatürk, vecizeleri

ATATÜRK Vecizeleri

Eski 01-29-2007   #1
90burcu

ATATÜRK Vecizeleri

:turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye:

Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir

Cumhuriyeti,ve onun gereklerini yüksek sesle anlatınızBunu yüreklere yerleştirmek için elverişli olan hiçbir durumu kaçırmayınız

Bu memleket tarihte Türktü, halde Türktür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır1923

Ben,Türk ufuklarından bir gün mutlaka bir güneş doğacağına, bunun hararet ve kuvvetinin bizi ısıtacağına, bundan bize bir güç çıkacağına o kadar emindim ki, bunu âdeta gözlerimle görüyordum 1937

Cumhuriyet ahlak üstünlüğüne dayanan bir ülküdür;Cumhuriyet erdemdir

Millî egemenlik öyle bir nurdur ki, onun karşısında zincirler erir, taç ve tahtlar yanar, yok olur Milletlerin esareti üzerine kurulmuş müesseseler her tarafta yıkılmağa mahkûmdurlar 1929

Milletimiz din ve dil gibi kuvvetli iki fazilete maliktir Bu faziletleri hiçbir kuvvet, milletimizin kalb ve vicdanından çekip alamamıştır ve alamaz1923

Bizce: Türkiye Cumhuriyet anlamınca kadın, bütün Türk tarihinde olduğu gibi bugün de en muhterem mevkide, her şeyin üstünde yüksek ve şerefli bir mevcudiyettir Memleket dayanışma isteyen bir birliğe muhtaçtır Alelâde politikacılıkla milleti parçalamak, hıyanettir1925

Yeni nesil, en büyük cumhuriyetçilik dersini bugünkü öğretmenler topluluğundan ve onların yetiştirecekleri öğretmenlerden alacaktır 1924

Türk milleti kahramanlıkta olduğu kadar, istidat ve liyakatte de bütün milletlerden üstündür Bu eser, Türk milletinin hürriyet ve bağımsızlık fikrinin ölmez âbidesidir Bu eseri meydana getiren bir milletin evlâdı, bir ordunun Başkumandanı olduğumdan daima mesut ve bahtiyarım 1927

Hiçbir sözümde milletime karşı geri alma durumunda kalmadım Onları söylerken bir hayal peşinde koşan gibi, hayal şakıyan bir şair gibi değil, onları söylemekliğim bu milletteki kabiliyet unsurlarını bilmekliğimden idi1923

Milletimiz çok büyüktür Hiç korkmayalım O, esaret ve aşağılığı kabul etmez1919

Türk milletinin istidadı ve katî kararı medeniyet yolunda, durmadan, yılmadan, ilerlemektedir

Türk köylüsünü 'Efendi' yerine getirmedikçe memleket ve millet yükselemez İnsaf ve merhamet dilenmekle millet işleri, devlet işleri görülemez; millet ve devlet şeref ve bağımsızlığı temin edilemez1927

Mesuliyet yükü herşeyden, ölümden de ağırdır1915

Dünya üzerinde yaşamış ve yaşayan milletler arasında demokrat doğan yegâne millet Türklerdir 1937

Türk, esaret kabul etmeyen bir millettir Türk milleti esir olmamıştır Ben gerektiği zaman en büyük hediyem olmak üzere Türk milletine canımı vereceğim1937

Dolayısıyla ya istiklâl, ya ölüm! 1920

:turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye: :turkiye:

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com