Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye > Kıssadan Hisse

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
anasının, dilini, evlat, koparan

Anasının Dİlini Koparan Evlat..

Eski 12-13-2008   #1
meLankoLik_asaLet
Icon1861

Anasının Dİlini Koparan Evlat..

Vaktiyle evladını terbiye edemeyen bir ana, cezasını dilini kaybetmekle çeker hikaye şöyledir
üç beş yaşına gelen bir çocuk komşunun yumurtasını çalıp annesine getirir haram, helal bilmeyen cahil ana, yuımurtayı çocuğun elinden alırve çocuğuna bir aferin çeker ve:
-Benim akıllı oğlum Aferin diyerekçocuğun başından okşar Çocuk artık hergün veya gün aşırıkomşuların yumurtalarını eve çekmeye başlar Bir gün böyle,iki gün böyle dreken seneler çabucak geçer Çocukyaşına göre hırsızlığını da ilerletir Yumurtadan tavuğa, tavuktan horoza, horozdan koyuna, kuzuyaderken bir haramzade olur çıkar Eski zamanın çocuğu şimdi muhitinin bir numaralı ve azılı eşkiyalarından olur Artık bu eşkiyayı kimse durduramaz bir hale gelir Hırsızlıklar, eşkiyalıklar derken bir gün büyük bir cinayet işlerKanun bunun yakasına yapışıp idama mahkum eder
Oğlunun idam haberini dinleyen ana, mahkeme salonunda feryadı basar Saçını başını yolar Aman hakim bey biricik oğlumu bağışla, benim hayatta ondan başka kimsem yoktur diye yalvarır
İdam mahkumu eşkiya evlada sorarlar Son bir arzun var mı? derler
-Tek bir dileğim var Sevgili anacığımın o mübarek dilini öpmek istiyorum İzniniz olursa bu arzum yerine gelsin diye rica eder
Mahkumun isteği yerine getirilmek üzere annesi gelir:
-Benim sevgili oğlum dilimi son bir defa öp bakayım, diyerek dilini uzatır
Eşkiya evlat, anasının dilini iki dişi arasına alır Öyle bir ısırır ki,dişler dili makas gibi keser Dil pat diye yere düşer
Orada bulunanlar; vah vah vah! Ne olucak eşkiya evlat! Bunca cinayetler yetmiyormuş gibibir de annesinin dilini kopardı derler İdam mahkumu genç:
- Ey burada toplanan insanlar! Bilmeden boş yere konuşmayınız Benim burada idama mahkum oluşum o kopardığım o dildendir der Herkes hayretle sonunu dinler Genç mahkum devam eder:
- Ben, çocukluğumdakomşumun yumurtasını çalıp getirdiğimde annem bana AFERİN çektiyumurtayı alıp başımdan okşadı Eğer o zamanbeni terbiye edip menetseydi Bugün bu ölüm cezası bana gelmiyecekti dedi

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com