Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Ülke & Şehirler > Gezelim, Görelim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
gökgöl, mağarası

Gökgöl Mağarası

Eski 03-15-2007   #1
mate

Gökgöl Mağarası

Gökgöl Mağarası

Gökgöl Mağarası, Zonguldak - Ankara karayolunun hemen Zonguldak girşinde, yolun sağ kenarında yer almaktadır Mağara, kente dışardan gelenler için hoş bir sürpriz, kent dışına çıkanlar için ise, belleklerde kente ilişkin son bir anı özelliği taşımaktadır

Mağara içi damlataş birikimi yönünden son derece zengin olan Gökgöl Mağarası, traverten, sarkıt, dikit sütunlar ve damlataşlar ile süslüdür

Gökgöl Mağarası' nın ilk 875 metresi turizm amaçlı kullanıma açılmıştır Girişten Büyük Çöküntü Salonu' na kadar uzanan bu bölüm 2-15 metre genişlik, 1-18 metre yükseklikte olup, Fosil Giriş, Damlataşlar Galerisi, Çöküntü Salonu, Muhteşem Salon, Büyük Çöküntü Salonu ve Harikalar Salonu gibi adlarla nitelendirilmiştir Aydınlatması yapılan bu alanda yürüyüş parkuru, köprüler ve seyir terasları bulunmaktadır

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 03-15-2007   #2
asyaland

cok güzelmiş Türkiyemin heryeri güzel oo ayrı meselede ;)))
saol mate paylasım için

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 03-23-2007   #3
özcanK

evet arkadaslar,,ben zonguldaklıyım ve bu magaraya yakın bı yerde oturuyorum,,ama sanmayın bı magarada oturyorum:) gelmenızı gormenızı tafsıye ederım dogrusu
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com