Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Ülke & Şehirler > Gezelim, Görelim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
kerpe

Kerpe

Eski 03-11-2007   #1
mate

Kerpe

KERPE

Burası 90'lı yılların sonuna doğru gelişmeye başlayan, sessiz, sakin ve ucuz bir tatil yöresi

Kerpe,Karadeniz sahilide Kandıra'ya 20 kilometre mesafede şirin ve sevimli bir tatil yeri Kerpe'ye denize kadar ulaşan alabildiğine sık çamormanları arasından geçerek ulaşıyorsunuz

Rüzgar almayan bir koyda kurulu olduğu için, Karadeniz'in azgın dalgalarından eser yok Kum olan sahili, git git dizboyu Koyun bittiği yerde, eşsiz güzellikle kayalıklar başlıyor Yer yer havuzlar oluşturan bu kayalıklardan denize girmenin keyfine doyum olmuyor

Balık taze
Kandıra hindisiyle, Kerpe balığıyla ünlü De ki fırtına çıktı, ogün kimse denize açılamadı Hiç sorun değil, zira Türkiye'nin en büyük balık üretme çiftlikleri bu yörede Bu nedenle burada bayat balık yemek olası değil

Fiyatlar ucuz
Yöredeki az sayıdaki konaklama tesisinde fiyatlar nisbeten ucuz Bu nedenle çoluk çocuğu toplayıp bir hafta sonu geçirmeye gidebilirsiniz Bu arada hava uygun olursa, güneşin batışının seyrine doyamayacağınızı şimdiden söyleyebilirim Yolunuz düşerse, rıhtımın başlangıcındaki Kafe'de çay-kahve yudumlamanın keyfini çıkarın derim Bir oturursanız bir daha kalkamayacağınızı göreceksiniz

Nasıl gidilir
Burası adeta beş ayrı girişi olan çıkmaz bir sokak gibi
Kefken'in sayfiyesi konumundaki Kerpe, çıkmaz sokakta gibi görünüyor ama sadece benim bildiğim 5 ayrı yoldan ulaşılıyor En bilineni TEM'den İzmit'e gidip, Kandıra yolundan ulaşmak Nefis bir manzara içinden gideyim derseniz, Şile-Ağva-Kandıra üzerinden gidin derim Yol iki saat sürüyor ama fazlasıyla değiyor
Yolboyunca ağaçların kollarını kavuşturmasıyla oluşan tünellerden geçmenin keyfi de cabası

Nerede kalınır
Kerpe'de her keseye uygun konaklama yeri var Ancak yöre, nitelikli tesisten yana çok zayıf bol miktarda motel ve sıcak pansiyonlar bulma imkanı var

Nerede ne yenir

Burada balık yenir
Kerpe sahilinde yaz kış açık iki restoran var Biri rıhtım caddesinde, biri kumsalın içinde Her ikisinde de balıklar canlı, mezeler heyecanlı
Alabalık merakınız varsa adresiniz hemen girişten sapılan orman içi Soğukpınar alabalık tesisleri

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 03-11-2007   #2
ctn_86

evet çok güzel bi yerbu yaz oradaydımgerçi ben biraz aç kaldım ama yine de orada olmaya değerdi :)
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com