Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ettim, sensizlikle, terbiye, yüreğimi

Sensizlikle Terbiye Ettim Yüreğimi

Eski 07-10-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Sensizlikle Terbiye Ettim Yüreğimi Yazısı - Sensizlikle Terbiye Ettim Yüreğimi Arzu Bahar - Arzu Bahar Yazıları

Üzerine kurulmuş bir hayattı benim ki Nefes aldığında nefes alıyor, güldüğünde gülüyor, üzüldüğünde kahroluyordum Seni tanıdığımda doğmuş, sensiz kaldığım her an yeniden ölmüştüm

Sensiz kalmak Ne çok yokladı beni bu acı! Başını alıp gittiğin zamanlarda beni de bensiz bırakıyordun Seni beklemekten başka bir de kendimi bulmam gerekiyordu Yalnızca fiziksel değildi gidişlerin Yanı başımdayken gidiveriyordun birden bire uzaklara Aklın, kalbin, düşüncelerin gidiveriyordu, ellerin ellerimdeyken bile Bilemediğim o yerlere gidiyordun ansızın Kaybolmuş çocuklar gibiydim o zamanlarda Dörtlüğünü bulamamış mısralar gibi anlamsız bir hayat kalıyordu bana yalnızca

Benimse sabırla söylediğim şarkı aynıydı;

Hep aranan hep özlenen/ Gelir diye yol gözlenen/Öldürse de çok sevilen/ Sizden biri

Sorgusuzca bekledim Neden gittiğini, nereye gittiğini, ne zaman geleceğini sormadan, sadece bekledim Nefes alacağım zamanı bekledim

Her gelişin şenlik, her dönüşün bayramdı sanki Sen de çok sevmesen gelir miydin hiç? Özlemesen benim kadar döner miydin?

Gidişlerine bahaneler bulmak en iyi yaptığım şeydi benim Mecbur olmasan bırakıp gitmezdin ki beni sen Vardı mutlaka kendince sebeplerin Önemli olan gelmendi Dönmüştün ya artık Ne önemi vardı neden gittiğinin!

Şimdi anlıyorum ki, bu senin sevdiğin bir oyundu Her gidişte geride bekleyenin olmasını seviyordun sen Geleceğin yer aynı, bekleyen aynı, bulacağın sevgi aynıydı çünkü Kendini güvende hissettirdi, gururunu okşadı

Aslında bir küçük çocuk gibiydin Dolaba saklanıp annesini korkutarak sevgisini ölçmeye çalışan bir çocuk gibi Sınırlarımı ölçmek istedin her seferinde Ne kadar sevdiğimi görmek istedin Daha ne kadar dayanabileceğimi sınadın

Fark edemediğim ise; hiçbir sevginin beslenmeden büyümediğiydi Ben kendim besledim sevgimi, senin için büyüttüm Kara kıştan, sert rüzgârlardan, yakan güneşten korudum senin için Sen bir damla su bile vermedin Kurak topraklara benzedi yüreğim, bir küçük çiçeğin bile büyüyemediği topraklara Güneşe döner gibi yüzümü döndüm sana, sen bulutların ardına saklandın

Ve ben derin uykumdan uyandım bir sabah Anladım ki sevgimle birlikte bende kuruyor, ölüyorum Sensiz olmaz derdim, baktım ki bensiz olmuyor Daha fazla almadan benden beni bu sevda, koparıp attım ne varsa içinde yüreğimin, kanata kanata

Şimdi sensizlikle terbiye ettim yüreğimi Herkes gibi yaşamayı öğreniyorum yeniden Kaçırdığım hayatı yakalamaya çalışıyorum Sensiz nefes almayı başarmayı, günün, güneşin, yağmurun, karın tadını çıkarmayı öğreniyorum sensiz Dolaştığımız yerlere yalnız gidiyorum, ağlamamayı öğretiyorum gözlerime Seni hatırlatan şarkılar çaldığında dimdik duruyorum artık Parçalara ayrılmıyorum gökyüzünü yalnız seyrederken

Her şeyi öğretebildim kendime de; bir her sabah uyandığımda aklıma düşmeni engelleyemedim daha, bir de rüyalarıma girmeni

Merhaba derken hayata yeniden, senin için söyleyecek tek sözüm var artık"Hoşça kal sevdiğim, nefesim, hayallerim, tek gerçeğim Hoşça kal her şeyim!"

Arzu Bahar

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 07-10-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

Her gelişin şenlik, her dönüşün bayramdı sanki Sen de çok sevmesen gelir miydin hiç? Özlemesen benim kadar döner miydin?

Gidişlerine bahaneler bulmak en iyi yaptığım şeydi benim Mecbur olmasan bırakıp gitmezdin ki beni sen Vardı mutlaka kendince sebeplerin Önemli olan gelmendi Dönmüştün ya artık Ne önemi vardı neden gittiğinin!

Şimdi anlıyorum ki, bu senin sevdiğin bir oyundu Her gidişte geride bekleyenin olmasını seviyordun sen Geleceğin yer aynı, bekleyen aynı, bulacağın sevgi aynıydı çünkü Kendini güvende hissettirdi, gururunu okşadı

Durum Bundan İbaret Konuyu Boşaltabilirim !

Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : Sensizlikle Terbiye Ettim Yüreğimi

Eski 11-24-2014   #3
Kayıtsız

Cevap : Sensizlikle Terbiye Ettim Yüreğimi

merhaba,
nette dolaşırken kendi yazıma rastladım sayfanızda ve onlarca yerde insanlar kendi yazısı gibi paylaşırken sizin altına adımı yazmanız çok çok mutlu etti beni emeğe saygı gösterdiğiniz için teşekkür ederim

arzu bahar

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş Arama
Görünüm Modları

forumsinsi.com