Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Komedi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
öğrencilere

Öğrencilere :)

Eski 11-28-2006   #1
puslu

Öğrencilere :)

Sınava hazırlanma hummasına tutulan gençlere sesleniyorum Öyle ya okullar açılalı bir ayı geçti Şimdi çoğu hoca tutturur illede yazılı yapacağım diye
Ama"Yok emmi Ben üniversite sınavına şimdiden hazırlanıyorum Bir milyon bilmem kaç yüz gençle yarışacağım Bu sınavlar beni ırgalamaz" diyorsanız iş değişir
Ya doğuştan kumarbazsınız Yahut aileniz zekâ ve yeteneklerinizi överken olayı haddinden fazla abartıp sizi de inandırmıştır" Benim kuzum en zekidir " diye Her iki şıkta da çıkışınız yok
Bu durumda size yapabileceğim en iyi tavsiye "bu günlerin tadını çıkarmanız" olacak
"Bu günlerin" diyorum Çünkü bugünden başlayıp bilmem kaç Haziran'a kadar uzanan uzun süre sizin öğrencilik hayatınızdaki en güzel günler olabilir Sınavı kazansanız da kazanmasanız da bundan sonrasının zehir olacağını garanti ederim
İlkokuldan başlayıp lise son sınıfa kadar geçirdiğiniz süre ise zaten hepinize zaman kaybı olarak yazıldı Ne görecekseniz şu kalan sürede göreceksiniz
Bu altın günler için en büyük yardımcınız ben olacağım
Size, eğitimcilere ve ailenize (yarasın, yaramasın) her türlü aklı vermekte çok iddialıyım
Evlatlarım, özellikle pisikologların söylediklerini kesip saklayınMeslek hayatları boyunca asla kesin bir şey söylemedikleri için bu konuda ağızlarından çıkan her şeyi "ebeveynlerinize karşı" kullanabilirsiniz
Temsil, eve giren gazetede "Sınavdan önce yapılması gerekenler" başlıklı bir yazı gördüğünüzde altını eşeleyin Oralarda bir yerde mutlaka "Rahat ve huzurlu bir çalışma ortamı" diye başlayan cümle bulacaksınız
Ailenizle uğraşmaya bu cümleyi temel alarak başlayın "Rahat çalışamıyorum" diye tutturun Kendinize ait bir odanız olsa bile akşam ev halkının televizyon veya bilhassa bilgisayar başında toplandığı mekânı "Çalışma alanınız" olarak seçin
Niye sessiz bir yerde çalışmadığınızı sorduklarında "Okuduklarımı en iyi burada anlıyorum" cümlesini kullanın yeter Anlayışla karşılama zorunda kalacaklardır Size de aile fertlerini evin en küçük odasına tıkıp, salondaki muhteşem yalnızlığınızın tadını çıkarmak düşer
"Mutlak sessizlik ortamı" tarifesini uygulamak için de aile fertlerinin en sevdiği dizinin başlama saatini seçin Dizi start verdiğinde veya anneniz net başına geçip okey oynamaya başladığında "Okuduğumu anlamıyorum" diye tutturmanız eğlenceyi başlatacaktır hele anneniz takkada tukkada okey oynarken rakiplere helozonlu tebrik yazıyor veya ortisine "naber" deyip muhabbete başlamışsa, çok kararlı "offf" çekip "lütfen sesiz olur musunuz" diye ısrar edin İnanın babanız hemen televizyonun sesini kısacak ve size şükranla bakacaktır "Bu kadının hakkından bu kız gelecek" diye sizinle ifthar edecektir
Onlar televizyonun sesini ne kadar kısarlarsa kıssınlar anneniz de takırtıdan vazgeçse de kararlı olun "Şunun sesini biraz daha kısar mısınız?" cümlesinde ısrar edin Tamamen sessizlik düğmesine basmayı akıl ederlerse bu kez "Ekrandan gelen ışık aklımı karıştırıyor" cümlesine geçinBaba pes etmiş görünüp odasına gider gibi yaparken , annenin bilgisayarı kapatması için dua edecektir Sınav dönemlerinde anneler ve babalar aşırı hassaslaşırlar Çocuklarına sınavda çıkması muhtemel bir matematik sorusunun çözülmesinde yardımcı olamadıkları için eziklik duyarlar
Anne resim olsa yaparım der, baba genel kültür olsaydı diye gevelerken, anne manalı bakınca susar
Hele anne olarak ille bir şey vermek ister, durmadan "Sevdiğin bir şey varsa söyle Sana onu pişireyim" diye yapışırlar
Böyle bir durumda salaklık edip "Köfte ile makarnadan oluşan" bir mönü seçmeyin (Seçenler üniversite okumayı zaten hak etmiyordur Veya hak ediyordur Bırakın sürünsünler)
Size yıllarca yaptıkları sulu sebze yemeklerini düşünün Midenize yıllarca "bir koyun işkembesi" muamelesi yapıldığını hatırlayın
Ve imkânsızı isteyin
" Anne sen bana mayonezli bir mantar hazırla ben de birkaç el okey oynayıp kafamı dağıtayım"
dediniz mi olay bitmiştir, ananız dağılacaktır
Hâlâ dağılmadıysa "Çikolatalı bir sufle şöyle bol köpük kremalı Acaba çok vaktini alır mı?" deyiverin Yere düşsün
Altın vuruş!
Eğer ananız "Kuzum , bu saat onlar olmaz gündüzden deseydin" diye kaytarmaya çalışırsa taktik değiştirin
Kurtuluş Savaşı'ndaki Türk'ün imtihanı nasıl ateşle olduysa, ev kadınlarının imtihanı da çerkeztavuğu sayesinde yapılmıştır
Bütün kadınlar çerkeztavuğu yapma fikrinden çok korkarlar Başarısız olup konu komşunun diline, daha da beteri koca tarafının yakınlarının diline düşme ihtimali onları korkutur
O yüzden "Çerkeztavuğu isterim" diye tutturmak, dahası "Çerkeztavuğunun zihin açıcı olduğunu" iddia etmek; geçmiş günlerin anısına annenizle hesaplaşmak için mükemmel bir fırsattır
Zalim babaları unutmadık
Bugüne kadar getirdiğiniz okul yıllarının her başarısız gününde "Kendilerinin ne zorluklarla okuyup, nasıl mucizeler yarattıklarını" anlatan ancak bu kadar başarılı olduklan halde iş hayatında neden yeterince kazanamadıklarını bir türlü açıklayamayan babaları
Onlar kadınlar kadar duygusal olmadıkları için "vicdan yapma" olayını kalplerine değil, doğrudan cüzdanlarına yöneltin
Meslekte yeni bir "etik tartışması" başlatmayacağımı bilsem doğrudan "şantaj yapmayı" tavsiye ederdim İstediğinizi babaya aldırmak için en uygun zamandır Çocuklar göreyim sizi Gün, bugündür

İyi de , bu yazıyı yazıp bir yandan nette okey oynarken "genele" yazılanları silmeyi unutmuşum Gel de şimdi "effet, KİB, thanks,ne güssel,browwwo ortim" yazılarının hesabını ver Aksi gibi hepsi de pembe renkliOfffSağım Papatya,solum Nazgul, karşımda Gaye243 Bu durumda sizin tavsiyeniz ne bana çocuklar Eşim tepemde
punish

Ergenekon'dan Alıntı

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com