Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Kitap Dünyası

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
roman, yaşamak, ölesiye

Ölesiye Yaşamak (Roman)

Eski 10-09-2009   #1
[KAPLAN]
Icon47

Ölesiye Yaşamak (Roman)

Alman yazar Erich Maria Remarque'nin 1956 yılında yayımladığı romanı Weimar Cumhuriyeti'nin enflasyon döneminde yazılmıştır

Konu başlıkları

• 1 Konusu
  • 2 Romandan Alıntılar
  • 3 Arka Kapak Yazısı
  • 4 Dış bağlantılar
Konusu

Olaylar I Dünya savaşı ardından II Dünya savaşına girmeye hazırlanan Almanya'da geçer İlk savaşı görmüş 20'li yaşlarda ki Ludwig Bodmer'in hayata ve insanlara bakışını temel alır Henrich Kroll ve ailesi mezar anıtı yaparak yaşamlarını devam ettirmektedirler

Romandan Alıntılar

• Bir kaza filan olmasın diye az önce her iki pahalı haçlı anıtın üzerine, "Dikkat! Devrilebilir! Ayaklarınız ezilmesin !" diye levha asmıştımSevdalılar toprak fazla nemli olduğu zamanlar nedense hep haçlı anıtları yeğlerdiBu da galiba onlara daha iyi tutunabildiklerinden ötürüydüOysa insanda orta boy mezar taşlarının aynı işi daha güzel görebilecekleri kanısıuyanıyordu Bu durumu da göz önüne almalarını öğütleyen ikinci bir levhayı asmayı düşündüm, ama sonra vazgeçtim Bayan Kroll bazen çok erken kalkardı ; böyle bir levhayı görecek olsa bütün hoşgörüsüne karşın, bu ne hafiflik diye bana tokatı basacağından emindim Savaştan önce iffetli bir insan olduğumu ve bu karakterimin sevgili yurdumuzu savunurken yitip gittiğini anlatmaya bile olanak bualamazdım

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com