Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Kitap Özetleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
binchy, hayatın, kendisi, lokantası or maeve

Hayatın Ta Kendisi Lokantası------Maeve Binchy

Eski 06-19-2009   #1
1die

Hayatın Ta Kendisi Lokantası------Maeve Binchy

İTALYANCA AŞK BAŞKADIR
IN YAZARINDAN

Gazeteci, kısa öykü yazarı ve romancı Maeve Binchi, İrlanda’nın başkenti Dublin’in dışında küçük bir köy olan Dalkey’de, 1940 yılında doğdu Killiney’deki Holy Child Convent adlı, Katolik kız çocuklarının gittiği bir okulu bitirdikten sonra University College’dan mezun oldu ve öğretmen olarak çalışmaya başladı
Yirmi üç yaşındayken, Kudüs’te İsa’nın son yemeğini yediği söylenen mağarayı ziyareti sırasında, dinsel inancını yitirdi Daha sonra bir kibbutzda çalışmak üzere İsrail’e gitti Yurtdışında bulunduğu sırada her hafta babasına, bulunduğu yerdeki hayatı ve savaş altındaki toprakları tasvir eden mektuplar yazdı Babası, bu mektuplardan birini, Dublin’de yayımlanan "Irish Times" gazetesine 18 pound’a sattığında Binchy’nin öğretmen maaşı, 16 sterlindi
Öykü tarzında kaleme alınmış bu mektup, Binchy’ye 1969 yılında "Irish Times"ın da kapılarını açtı Böylece, haftada iki kez yazan ünlü bir köşe yazarı ve İrlanda feminist hareketinin ilk kadın editörü oldu Londra’ya taşınan Binchy burada, daha sonra çocuk öyküleri de yazacak olan, BBC’nin sunucularından Gordon Snell’le tanıştı
Eşinin teşvik ve desteğiyle yazarlık yapmaya karar veren Binchy, çok sayıda öykünün yanı sıra, iki oyun ve kendisine Prag Film Festivali’nde en iyi senaryo ödülü kazandıran bir de TV oyunu yazdı Maeve Binchy, "Evening Class" (İtalyanca Aşk Başkadır) adlı romanıyla uluslararası şöhret oldu
Maeve Binchy, eşi Gordon Snell’le birlikte Dublin’de yaşıyor

Hayatın Ta Kendisi Lokantası:
Maeve Binchy yine okuyucularını içine alacak bir dünya yaratıyor O dünyada birçok dünya var aslında Bu kez kahramanlarını Quentins adında bir lokantada topluyor Kitap da adını bu lokantadan alıyor: "Hayatın Ta Kendisi Lokantası" Bu lokantanın işletmecileri, sahibi, müdavimleri Ve hepsinin içinden aşk, hüzün, hayal kırıklığı ve mutluluk geçen hayatları Binchy’nin kendine özgü, usta üslubuyla hayatlar aynı yerde kesişiyor "Hayatın Ta Kendisi Lokantası", yazarın diğer kitaplarını okuyanlar için küçük sürprizler de barındırıyor O romanlarda tanıştığınız bazı kahramanlara bu romanda da rastlamanız mümkün
"Hayatın Ta Kendisi Lokantası", aşkla geç tanışan ve büyük bir hayal kırıklığı yaşayan Ella’nın hikâyesiyle başlıyor ve onun yeni bir hayata atılışıyla sona eriyor Ama Maeve Binchy romanlarında her zaman yaptığını yapıyor, gerçek hayatı ortaya koyuyor, kahramanlarını sınırlamıyor, mümkün olduğunca çok dünyayı bize tanıtıyor "Hayatın Ta Kendisi Lokantası", Türk okuyucusunun çok sevdiği "İtalyanca Aşk Başkadır"a en çok benzeyen romanı Bu yüzden en az onun kadar ilgi göreceği de kesin

BEN BU KITABI
BİR ARKADASIMA VERDIM OKUSUN DİYE
2 AY SONRA KARSILAŞTIK ARKADASIMLA
NAPTIN OKUDUNMU DEDIM
YOK DEDİ, 8 SAYFA KALINCA BIRAKTIM
BİTMESINI İSTEMIYORUM
CEVABINI ALDIM

IMKANI OLANLARA
TAVSIYE EDERIM

İKİ KERE SATIN ALDIM BU KITABI YANİ

Çocuklarınıza dilini tutmayı ögretin,konusmasını nasıl olsa ögrenecektir /BFRANKLiN
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com