Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Kitap Özetleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
christophe, grangemuhteşem, kitap, kızıl, nehirlerjean

Kızıl Nehirler_Jean Christophe Grange(muhteşem bir kitap)

Eski 11-20-2007   #1
bukettt

Kızıl Nehirler_Jean Christophe Grange(muhteşem bir kitap)

Biz Efendileriz, Biz Köleleriz

Biz Her Yerdeyiz, Hem de Hiçbir Yerde

Biz Karar Verenleriz

Kızıl Nehirlerin Hakimiyiz

Kalbinize güvenmiyorsanız ya da ocakta yemeğiniz varsa, bu kitabı okumaya başlamayın

Grange'nin sınır tanımayan hayal gücü, sürekli artan gerilim, etkileyici karakterler, birbirinden korkunç cinayetler; hepsi daha ilk satırlardan itibaren size hükmedecek

'Kızıl Nehirler' sadece Fransa'da 450000 sattı ve 20 dile çevrildi

Soluk kesen bir tempo İnsanı hemen saran bir hikaye Çok gerçekçi şiddet sahneleri İki sıradışı insanın çevresinde gelişen olaylar: biri enerji dolu, tecrübeli bir polis, diğeri sokaklardan gelme Mağripli bir çaylak

'İnsanı daha ilk sayfalardan itibaren sarsan, altüst eden, yutan o kitaplardan biri Sizi sürekli olarak gerilimin sınırlarında dolaştıracak; akkor haline gelmiş bir telin üzerinde yürüyormuş hissi verecek kusursuz bir thriller'

-Le Monde-
Nehirler

Jean Christophe Grange; Tercüme: Doğan Kitapçılık Çeviri Grubu
Doğan Kitap;
Türkçe (Orijinal Dili Fransızca) 405 s14 x 23 cm İstanbul, Şubat 2001 ISBN: 9756719915,1 Baskı

'James Ellroy ve Thomas Harris etkisinde bir seri cinayet hikayesi'

-Le Nouvel Observateur-

'Grange inanılmaz bir ustalıkla, insanı şaşkına çeviren kusursuz bir roman yazmayı başarmış Okur romandan şok halinde ve kitabın bitmiş olmasından duyduğu boşluk içinde çıkıyor'

-Le Point-

'Polisiye-gerilim romanlarının Anglosaksonların işi olduğu söylenirdi Grange 'Kızıl Nehirler'le, sadece bir Fransız yazarın bu türde yazabileceğini değil, aynı zamanda Anglosaksonlara gerçekten sıkı bir rakip olacağımı da kanıtlıyor'

-Le Magazine litteraire-

'Kuzuların Sessizliği'nden bu yana yazılmış en iyi gerilim romanı'

-Le Figaro-

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com