Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Genel Bilgiler > Pratik Bilgiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
çok, eklem, hareketler, nedeni, oluyor, omurga, pek, rahatsızlığının, yanlış

Yanlış Hareketler Pek Çok Omurga Ve Eklem Rahatsızlığının Nedeni Oluyor

Eski 12-01-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Yanlış Hareketler Pek Çok Omurga Ve Eklem Rahatsızlığının Nedeni Oluyor

Dokuz Eylül Üniv Fizik Tedavi RehYükOkulu Öğretim Görevlisi Prof Dr Mehtap Malkoç konu ile ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu; "Çoğunluk gün boyu masa başında vakit geçiriyor Aktivitelerin çoğu öne doğru

Baş giderek öne doğru düşüyor Omuzlar da öne doğru geliyor Önce duruşu düzeltmek gerekiyor Baş aklımıza geldikçe geriye çekilmeli, omuzlar ortada olmalı"

Bel de ise belirleyici olan yanlardaki kas grupları Ne çok önde ne de arkada durmalı Uzmanlar nötral duruşun birçok iskelet rahatsızlığını önlediğine dikkati çekiyor

Düzenli, açık havada, doğru ayakkabıyla ve doğru zeminde yapılan egzersiz sağlıklı ve formda kalmak için ne kadar yararlıysa, beton ya da asfalt zeminde yapılan yürüyüşler de eklemler için o kadar zararlı

Prof Dr Mehtap Malkoç; "Bizim yürüyüşte aradığımız şey, omuzlar aynı hizada mı? Adımların mesafesi, kol salınımları simetrik mi eşit mi bunları değerlendiriyoruz" sözleriyle yürüyüşte dikkat edilmesi gereken unsurları vurguladı

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com