Fetih Yoklaması - Fatih'e Bir Mektup

Eski 07-04-2009   #1
[KAPLAN]
Icon47

Fetih Yoklaması - Fatih'e Bir Mektup

YouTube Video
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.

Berke Can Güneş
Burada!

Büklüm Ayaz
Burada!

Orçun Demir
Burada!

Yalın korkmaz
Burada!

İdil Lara Canayakın
Burada!

FATİH SULTAN MEHMET
Yok!

Bu yoklama kağıdını bugün Galata Köprüsü’nden denizin saçlarına bıraktımBir balıkçının gülümseyerek küreğiyle kurtardığı tek isimdi
FATİH SULTAN MEHMET

İstanbul’un sokaklarına, sınıflarına, cafe önlerinde çiğ kahkahalar atarak boşluğa düşenlerin mekanlarına, gazeteleri günlük fallarını öğrenmek için lime lime eden aklı sarışınların ve fikri kararmışların takıldığı yerlere seni arayarak girdim bugün
Yoktun Fatih…yoktun

Konser salonlarından yozluğun nakaratlarıyla ayrılan, seni hayat bilgisi kitaplarında bir kez gördükten sonra bir daha hiç hatırlamayan,çok modern gençliğin içinden istifa ettim bugün

Tek başımayım İçimde küçük bir atlıyla kalbine siyah batırılmış bir bankın üzerinde sensizliği seyrediyorum

Teneke kutulara tekma atan özgür kızlara, eve bedenleri uyuduktan sonra dönen erkeklere ,modernliği köhnelikle karıştıran tenha kafalara
acı acı gülümseyerek yürüyorum
Mahalle aralarında yakışıklı oğullarının gençliklerine beyhude methiyeler dizen babalardan,

Kaldırımlara oturup kızlarının kadife sesleriyle övünen annelerden pembe kompozisyonlar dinleyerek kırılıyor kalemdeki kalbim
Ve sana karşı mahcup olmuş bir kağıdın üzerine düşüyor utangaç harflerimin küçük adımları

Otobüs duraklarında saati soran yaşlı adamlara, kulaklarına taktıkları tıpaları işaret ederek cevap vermeyen merhamet iskeleti gençliğin içindeyim ve dışarı çıkmak istiyorum Fatih
Dışarı çıkmak istiyorum

Sınav öncesinde oyalı yazmalar takarak türbe önlerinde test çözenlerden
Bütün şıkları doğru cevaplanmış hurafe problemlerinden, dedeleri gelince odayı terk edenlerden,

Vitrinde gördüğü sahteliğin aynısını alamadığı için depresyona giren gençlikten,
Asitli içeceklerin yanında estetik çöplüğüne dönmüş hamburgerler yiyerek
Ekmeğin ve zeytinin olduğu masaya beyin bükenlerden,
Üç-beş popüler kitap okuyarak “üstad” diye çağrılmayı bekleyen entelektüelleri muşambaya dönüştürenlerden hepsinden ama hepsinden dışarı çıkmak istiyorum Fatih

Sen surların saçlarını kılıcıyla tarayan, şeytanın kasvetine kalbinden tekbir oklarını çıkarıp çıkarıp saplayan, atlıların alnındaki secde izini takip ederek ilk hücumda nefsin kalesini yıktığı Fatih, denizin hırkasından o karanlık gemileri kolay bir düğme gibi çözüp atan, her sözcüğüyle düşman toprağının dizlerini titreten, her duasıyla İstanbul’un gönlünü gülümseten Fatih

Bugün cebimden çıkardığım kurşun kalemimi uykudan kaldırdım Vakit cesetlerinin içinde bulmaca çözmekten bıkmış kalemim,sana senin gibi uyandı Ve hiç bu kadar düşük yakalamamıştım kendimi…
Hiç bu kadar ayakta bekletmemiştim kalemimin damarlarını ve kılıcının değdiği yerlere kalemimle dokunacağım hiç aklıma gelmemişti

Senin bıraktığın istanbulla fethettiğin İstanbul arasındaki 1453 farkı içimi dökeceğim hiç hatrımdan geçmemişti
Gömleğinin kan lekesi değmiş asaletine karşı,gömleklerini konser salonlarında yırtan,
tekbir getirmekten yorulmuş yakuti sesine karşı,hit olmuş parçalarla ucuzluğun tezahuratını yapan cırtlak kalabalıklardan sana yazmanın mahcubiyetiyle
Bu gençlikten uzaklaşıyorum

Ama sen yine sen yine de bizi ve İstanbulu bıraktığın gibi hatırla Fatih

Çünkü Cennette fethedilecek yerler seni bekliyor!

Esra Elönü

Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : Fetih Yoklaması - Fatih'e Bir Mektup

Eski 07-04-2009   #2
aysem

cok guzell:D
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 07-04-2009   #3
KRDNZ

Sen surların saçlarını kılıcıyla tarayan, şeytanın kasvetine kalbinden tekbir oklarını çıkarıp çıkarıp saplayan, atlıların alnındaki secde izini takip ederek ilk hücumda nefsin kalesini yıktığı Fatih, denizin hırkasından o karanlık gemileri kolay bir düğme gibi çözüp atan, her sözcüğüyle düşman toprağının dizlerini titreten, her duasıyla İstanbul’un gönlünü gülümseten Fatih

Bu dünyaya yeni Fatihler gelecek mi tekrar? Hiç sanmıyorum hele ki insanlarımız batı hayaliyle yanıp tutuştukça, ASLA!
Mekanın cennet olsun FATİH SULTAN MEHMET
Bu güzel paylaşım için teşekkürler Sevgili KAPLAN

Garbın âfâkını sarmışsa çelik zırhlı duvar
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imânı boğar,
'Medeniyyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Ey ŞaiR! Bana Yağmurdan bahsetme, yağdır
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş Arama
Görünüm Modları

forumsinsi.com