Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Genel Bilgiler > Dilekçe Örnekleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
alıkoyma, bozma, dilekçesi, kaçırma, kız, kızlık, nedeniyle, yazılır, örnek, şikayet

Kız Kaçırma Alıkoyma Ve Kızlık Bozma Nedeniyle Şikayet Dilekçesi Nasıl Yazılır, Örnek

Eski 09-09-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Kız Kaçırma Alıkoyma Ve Kızlık Bozma Nedeniyle Şikayet Dilekçesi Nasıl Yazılır, Örnek

Kız Kaçırma Alıkoyma ve Kızlık Bozma Nedeniyle Şikayet Dilekçesi Nasıl Yazılır, Örnek
Kız Kaçırma Alıkoyma ve Kızlık Bozma Nedeniyle Şikayet Dilekçesi Nasıl Yazılır, Örnek

…………… MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİ’NE
MÜŞTEKİ : ……… ………………… (TC Kimlik No: ……………)
Adres: ……………………………………
VEKİLİ : Av …………………… ……………… (TC Kimlik No: …………………………)
Adres: …………………………………………
Tel:…………………… Fax:……………………
ŞİKAYET EDİLEN : …………………… …………………………
Adres: ……………………………………
KONU : Kız Kaçırma, Alıkoyma ve Kızlık Bozma Suçundan Dolayı Şikayetimizdir
SUÇ : Kız Kaçırma, Alıkoyma ve Kızlık Bozma
DAVA DEĞERİ : …………… TL
AÇIKLAMALAR :
1 Yukarıda adı belirtilen şüpheli, müvekkilemi …/…/… tarihinde oturmakta olduğu … Mahallesi, … Sokak No:… adresindeki evinden alarak zorla kaçırmıştır
2 Şüpheli, müvekkilimi …İli……Köyüne götürmüş, burada bir ay alıkoymuştur Köye götürmesinden bir süre sonra müvekkileme “ben seni evlenmek için kaçırdım, seni geri götürsem de, artık senin için kötü olur” diyerek kandırmış, evlenme vadiyle kızlığını bozmuştur
3 Şüpheli, müvekkileme evlenmeye razı olması için ……, ………, ev eşyasının tamamını vaat etmiştir Sonra da resmi nikah yaptıracağım diye getirmiş, babasının evine bırakmış, ben seni almayacağım başının çaresine bak diyerek bırakıp gitmiştir
4 Bu itibarla Türk Ceza Kanununda belirtilen suçun oluşmuş bulunmasından dolayı iş bu şikayet dilekçesinin verilmesi zorunluluğu doğmuştur
DELİLLER : Her tür delil
HUKUKİ SEBEPLER : TCK md 104, 109 ve ilgili mevzuat
TALEP SONUCU : Yukarıda arz ettiğim nedenlerle şüpheli hakkında gerekli kovuşturmanın yapılarak cezalandırılması için kamu davası açılmasını vekil eden adına saygılarımla arz ve talep ederim
Şikayet Eden Vekili
Av

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com