Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Nesil Bilinçlendirme Kampı - Gizli Tehlikeler & Tehditler > Güncel Haber Merkezi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
kınıyorum

Bunu Kınıyorum

Eski 10-13-2006   #1
*KeDi KeSeN*

Bunu Kınıyorum

Felsefe dersine din öğretmeni

Antalya'da bir din öğretmeninin öğretmen açığı nedeniyle anadolu lisesinde felsefe grubu derslerine girmesine eğitimciler tepki gösterdi Tepkinin bir nedeni de Ocakçı'nın yazdığı şiir

VAHİDE YANIK Antalya DHA

Antalya Anadolu Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olan Mehmet Ocakçı'nın (53) öğretmen açığı nedeniyle Hacı Dudu Mehmet Gebizli Anadolu Lisesi'nde de felsefe grubu (Felsefe - Psikoloji - Sosyoloji - Mantık) derslerine girmesi, Antalya İmam Hatip Lisesi'nden iki öğretmenin de aynı okulda psikoloji dersi vermesi, eğitimcilerin tepkisine yol açtı
Ocakçı'nın bir süre önce yayımlanan "Çakıl Taşları" adlı kitabındaki bazı şiirleri de tartışma konusu oldu Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu olan Ocakçı'nın kitabında, bazıları dini mesajlar içeren yaklaşık 80 şiir bulunuyor
Ocakçı'nın "İlahiyatın Kızları" şiirindeki
"Flört nedir hiç bilmezler
Vara yoğa pek gülmezler
Sokak sokak çok gezmezler
İlahiyatın kızları
Berberlerde kırıtmazlar
Her erkeğe sırıtmazlar
Boşa vakit çürütmezler
İlahiyatın kızları"
(Mehmet Ocakçı)
mısralarında, "gülmek, gezmek, berbere gitmek, flört etmek" eleştirilirken, bunları yapmayan kızlara övgüler diziliyor

Erkekleri bakar yakar
Aynı şiirdeki
"Yüzlerinden nurlar akar,
İlahiyatın kızları,
Erkekleri bakar yakar,
İlahiyatın kızları"
dizeleri dikkat çekiyor
Bir başka dizede ilahiyat kızlarından
"Melektirler, huridirler"
diye söz ediliyor

Kaynak: wwwmilliyetcom (orada bulunan ''ara" butonuna ''ilahiyatın kızları" yazarsanız gorebilirsiniz)

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-13-2006   #2
*KeDi KeSeN*

ark daş lar bole bişiyi gorun ce cinlerim tepeme cıktı
ve gercek ten sinirlen dim
cok uzgunum ama bole insanlar da var mış

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-13-2006   #3
Thyen

bu nasıl bi anlayış ya
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-13-2006   #4
mate

çoooooooooooooooooooookkkkkkk aptalcaaaaaaaaaa
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-13-2006   #5
Şengül Şirin

yalan söylüyor
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-28-2006   #6
ierez

tesekkurler saolun gusel paylasim
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-28-2006   #7
yosun_26

ya varya böyle insanları napmak lazım hiç bilmiyorum sane ne be adam isteyen istediği gibi yaşasın ayyy sinir oldum yaaaaa varya bide baksan adam kesin kız öğrencilere falan yiycek gibi bakıyodur asıl böylelerinden korkmak lazım tövbe tövbee
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-16-2006   #8
punisher

arkadaşlar bence çok önyargılı yaklaşıyorsunuz biraz mantıga davet islam kavramı terörle bagdaştırılmaya çalışılan zamanımızda bu tür çirkef haberler ortalıgı sarmış durumda birde siz destek olmayın olayın aslı astarı olmadan önümüze pişirilip konan bu tür haberlere bir anda yanılgıya düşmeden karşılık verelim

saygılarımla

BU VATANIN EKMEĞİNİ YEYİP İHANET EDEN BİR GÜN EKMEĞİ YEDİĞİ YERDEN KURŞUNU DA YER
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-17-2006   #9
mate

bende şuna dikkatini çekmek isterim arkadaşım bu haber islamiyete saldırı niteliği taşımıyor zatenSaçma bi adamın ortaya çıkıp saçma sapan sözleri rahatça söyleyebilmesi islamiyete leke getiriradamın zihniyetine tepki göstermek tabiidir
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-20-2006   #10
Kaan

Bu Ne Ya Ne Insan Boyle Seye Sinirlenmezde Neye Sinirlenir
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-25-2006   #11
polatlı

siz öle konuşaçağınıza insan olmayı öğrenin
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 01-18-2007   #12
tatia27

bana da çok saçma geldi ama bu konulara duyarsız kalmakta olmaz çok fazla konuşmayıda dogru bulmuyorum açıkcası çünkü bu tür insanların istedikleride bu dikkat çekip kendilerinden bahsettirmek ve ne yazıkki din gibi agır bi konuyu böle çirkin işlerine alet ediyolar

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 01-25-2007   #13
rebellious23

malesef bu insanlardan ülkemizde çok var insanların görüşlerine saygı duyarım ama oda benmkilere duyacak duymazsa duyururum
şimdi bu adam yazmış bişiler kendine göre ona gidip sorsan berberdeki, kırıtan kızlara sen bakmıyon mu len diye eminim bakıyodur kendiyle çelişiyor yani onlar ilahiyatsa diğerleride atatürk üniveristesi mezunu onada saygı duyacaksın neyse bu uzar gider

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 01-25-2007   #14
blacksanz

bir kaç kendini bilmezin islamiyete saldırmasına hoş bakılan bir yerde böyle kendi görüşünü güzelleştirmeye çalışan bir insana kızmak bence akıl ve mantık kurallarına uymaz herkesin istediği zaman okullarda eğitim gören başörtülü kızlara saldırma yazıları normal karşılanıyorsa bu kişininde ilahiyat kızlarını güzel göstermesi normal bence çok abartılı yaklaşıyorsunuz öncelikle bu kızlara hiç suçları yokken iftira atan ve hayatlarını zorlaştırmaya kalkanlardan hesap sorun bence kınamak önce saldırıyı başlatanlardan başlamalı fikirlerini savunanlardan değil
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com