Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Aşk & Sevgi - Bayanlar, Erkekler > Erkekler Kahvehanesi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
astım, büyük, cilt, kanserinden, koruyor, sakalla

Sakalla Bıyık, Astım ve Cilt Kanserinden Koruyor

Eski 02-25-2013   #1
Şengül Şirin

Sakalla Bıyık, Astım ve Cilt Kanserinden Koruyor

Sakalla bıyık, astım ve cilt kanserinden koruyor

Sakal ve bıyık güneş ışınlarından koruduğu için cilt yaşlanmıyor Polenleri önleyerek üst solunum yolu hastalıklarına karşı koruyor

Sakal sadece moda değil, erkekleri aynı zamanda cilt kanseri ve astım ataklarından koruyor UV ışınlarından koruyarak cilt yaşlanmasının önüne bile geçiyor Avustralya Queensland Üniversitesinden araştırmacılar, sakal ve bıyıkları olan erkeklerin yüzlerinin üçte birinin UV ışınlarından korunduğunu belirledi Sakal ve bıyığın güneş ışınlarını yüzde 90-95 engellediğini belirten araştırmacılar ayrıca polenler havada yayılmaya başladığı bir zamanda, sakal ve bıyığın havada dolaşan polenleri önleyerek üst solunum yolu ve bu nedenle astım ve alerjenlerden erkekleri koruduğunu da belirtiyorlar Ayrıca dışarıdan gelen zararlara karşı koruyucu bir bariyer olarak hizmet veren sakal, aynı zamanda cildin nemli kalmasını sağlar Sakal sadece UV ışınlarından korumaz, aynı zamanda bir eşarp olduğu gibi, soğuk ve rüzgar için de bariyer görevi görür

Dr Erçin Özüntürk (Dermatolog): Sakal ve bıyık bir dereceye kadar cilt kanserinden koruyabilir Yine de deri kanserine maruz kalmamak için muhakkak güneşten korunmak gerekir Yani sakal ve bıyığa güvenerek güneşten koruyucu krem ve losyonlar sürmeden güne başlamamak, evden çıkmamak lazım

Dr Özlem Yılmaz Albayrak (Özel Gaziosmanpaşa Hastanesi Dermatoloğu): Sakal ve bıyık güneş ışınlarını yansıtmaları sebebiyle koruyucu olarak kabul edilebilir Ancak bu koruma sadece sakal ve bıyık olan bölgede etkilidir Güneşe bağlı deri kanserleri daha sık yüzün alın, yanak, burun üstü ve kulaklar gibi bölgelerinde görülür Yüzün geri kalan bölümlerine güneş koruyucu kullanmadan güneşe çıkmamak gerekir

Sabah

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş Arama
Görünüm Modları

forumsinsi.com