Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
başvurusu, boş, eokul, giriş, kontenjanlar, nakil, teog

TEOG Nakil Başvurusu ve Boş Kontenjanlar (E-Okul Giriş)

Eski 08-22-2017   #1
Şengül Şirin

TEOG Nakil Başvurusu ve Boş Kontenjanlar (E-Okul Giriş)

TEOG nakil başvurusu ve boş kontenjanlar (E-Okul giriş)

TEOG 2 nakil başvuruları başladı Dün sabah saatlerinde açıklanan 1 nakil sonuçlarının ardından 2 nakil işlemleri de e-okul aracılığı ile yapılıyor Lise boş kontenjanları da e-okul'da erişime açıldı

TEOG ortaöğretim kurumlarına yerleştirmeye esas 1 nakil sonuçları açıklandı TEOG sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından liselere yerleştirme işlemleri sonrası açıkta kalan ve başka bir okulu tercih etmek isteyen öğrenciler için 1 nakil yerleştirme sonuçları açıklandı Sonuçlar MEB'in https://e-okulmebgovtr adresinden öğrenilebiliyor

TEOG 2 nakil başvuruları ise 21 Ağustos itibariyla başlayacak Başvurular e - okul sistemi üzerinden yapılacak TEOG 2 nakil başvuruları 25 Ağustos’ta sona erecek

8’inci sınıfta öğrenim gören, açık öğretim ortaokulunda mezun durumda olan ve tercihte bulunan tüm öğrencilerin ortaöğretim kurumlarına yerleştirme işlemleri, tercihleri doğrultusunda, okul kontenjanlarına göre, YEP üstünlüğü esas alınarak yapılacak Tercih yapmayan öğrenciler ile hiçbir tercihine yerleşemeyen öğrenciler, sistem tarafından açık ortaöğretim kurumlarına yerleştirilecek

Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin kazandıkları okullar belirlenmiş olup, kayıtları sistem tarafından otomatik yapılacak https://e-okulmebgovtr adresinde öğrencilerin kaydının yapıldığı okul bilgileri de bulunacak Ayrıca SMS ile bilgilendirilmek isteyen velilere, mobil bilgilendirme servisi aracılığıyla yerleştirme sonuçları bildirilecek

E-OKUL TEOG NAKİL BAŞVURULARI VE BOŞ KONTENJANLAR

TEOG 2 NAKİL SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

21 Ağustos'ta başlayan 2 nakil başvuruları 25 Ağustos'a kadar devam edecek E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden yapılan başvuruların sonuçları 28 Ağustos Pazartesi günü Milli eğitim Bakanlığı resmi internet sitesinde duyurulacak

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com