Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
açıklanacak, adaylarına, dgs, sonuçları, uyarı, zaman, önemli, ösymden

DGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? ÖSYM'den DGS Adaylarına önemli Uyarı!

Eski 08-12-2017   #1
Şengül Şirin

DGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? ÖSYM'den DGS Adaylarına önemli Uyarı!

DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM'den DGS adaylarına önemli uyarı!

DGS sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor 23 Temmuz'da gerçekleştirilen DGS sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı adaylar tarafından merak ediliyor Öte yandan ÖSYM DGS adaylarına 14 Ağustos'a kadar kendi üniversitelerine başvurarak eğitim bilgilerini YÖKSİS'te güncellenmesini sağlamaları gerektiği bildirildi

DGS sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor 23 Temmuz'da gerçekleştirilen DGS sınav sonuçlarının 29 Ağustos'ta adaylara duyurulması bekleniyor ÖSYM geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada DGS adaylarına önemli bir uyarıda bulundu ÖSYM, 23 Temmuz'da Dikey Geçiş Sınavı'na giren adayların, 14 Ağustos'a kadar kendi üniversitelerine başvurarak eğitim bilgilerinin YÖKSİS'te güncellenmesini sağlamaları gerektiği bildirildi

2017 DGS SONUÇLARI İÇİN TARİH BELLİ OLDU!

DGS 2017 sınavının soruları ve cevaplarının önümüzdeki günlerde erişime açılması bekleniyor Adaylar sınav sonuçlarını da heyecanla bekliyor ÖSYM sınav takvimine göre 2017 DGS sonuçları 29 Ağustos 2017 tarihinde açıklanacaktır

ÖSYM'DEN DGS ADAYLARINA "EĞİTİM BİLGİLERİNİ GÜNCELLEME" UYARISI!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM), 23 Temmuz'da Dikey Geçiş Sınavı'na (DGS) giren adayların, 14 Ağustos'a kadar kendi üniversitelerine başvurarak eğitim bilgilerinin YÖKSİS'te güncellenmesini sağlamaları gerektiği bildirildi

ÖSYM'nin internet sitesindeki duyuruya göre, 23 Temmuz 2017'de yapılan 2017-DGS kılavuzunda yer alan "Akademik not ortalamalarının toplanması ile ilgili bilgi" bölümündeki eğitim bilgilerinin toplanması takvimi yeniden düzenlendi

Yükseköğretim Bilgi Sistemindeki (YÖKSİS) eğitim bilgileri, dün ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi'nde (AİS) adayların bilgisine açıldı Eğitim bilgilerinde değişiklik ve düzeltme gereken adayların, 14 Ağustos'a kadar kendi üniversitelerine başvurarak eğitim bilgilerinin YÖKSİS'te güncellenmesini sağlamaları gerekiyor

10-14 Ağustos tarihlerinde YÖKSİS üzerindeki eğitim bilgilerinde yapılan düzeltmeler, adayların bilgisine AİS üzerinden 16 Ağustos'da sunulacak
YÖKSİS'ten güncel eğitim bilgisi 21 Ağustos'ta son kez çekilecek ve Kamu Kurumları İşlemleri Sistemi (KKİS) üzerindeki güncellemelerle birlikte, AİS'te adayın 2017-DGS başvurusuna yansıtılacak

Birden fazla eğitim bilgisi olan, DGS başvurusunda kullanmak istediği eğitim dışında bir eğitim seçilmiş olduğunu düşünen ve kullanılmasını istediği eğitimi değiştirmek isteyen adaylar için 22 Ağustos'ta yalnızca bir günlüğüne AİS'te DGS için eğitim seçme ekranı açılacak ve adayların istedikleri eğitimi seçmelerine olanak sağlanacak Kuruma dilekçe ile gönderilen istekler kabul edilmeyecek, 22 Ağustos'tan sonra herhangi bir değişiklik işlemine izin verilmeyecek

Adayların Önlisans Başarı Puanı (ÖBP), bu veriler doğrultusunda hesaplanarak değerlendirme işlemleri yapılacak

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com