Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Nesil Bilinçlendirme Kampı - Gizli Tehlikeler & Tehditler > Atatürk Köşesi > Hayatından Kesitler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
4000, girerim, mehmetçikle, romaya

4000 Mehmetçikle Roma'ya Girerim

Eski 07-22-2007   #1
puslu

4000 Mehmetçikle Roma'ya Girerim

Hala hayatta olan ATATÜRK'ün şoförünün sözlerinden:

"Seyfettin bey İtalyan sefiri ile Atatürk arasında İtalyanca tercümanlık da yapmış Konuşmaların bir kısmını mükemmel bir İtalyanca ile anlattı

"Mussoloni bütün dünyaya meydan okuyordu Rodos adasına 40 bin asker yığmış İzmir'i istiyor bizden İtalyan sefiri Povli Atatürk'ün yanına geldi Atatürk gece adamıydı

Bana 'Sor bakalım niye geldi?' dedi O da 'Eğer 4 ay içinde İzmir'i bize vermezsen, zorla alacağız' diye cevap verdi Atatürk, 'Ben yarın cevap vereceğim' dedi Ben İtalyan sefirine, 'Yarın sabah 9'da gel Atatürk cevabını o zaman verecek' dedim İtalyan sefiri ertesi gün sabah 9'u çeyrek geçe geldi Atatürk işaret parmağını kaldırarak İtalyan sefirine 'söyle o koca herife, o 40 bin askerle İzmir'i alamaz ama ben 4 bin mehmetcikle Roma'ya girerim' dedi"

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 07-22-2007   #2
Ergenekon

'söyle o koca herife, o 40 bin askerle İzmir'i alamaz ama ben 4 bin mehmetcikle Roma'ya girerim
milletini ve askerini bu kadar iyi tanıyan bir lideri tarih yetiştirmedi, zaten milli mücadelenin başarı ile sonuçlanmasının altında yatan en büyük gerçek budur
teşekkürler

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com