Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Tarih / Coğrafya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bölgesinin, ege, iklimi, nasıldır

Ege Bölgesinin İklimi Nasıldır?

Eski 11-29-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Ege Bölgesinin İklimi Nasıldır?

ege bölgesinin iklimi nedir - ege bölgesinin iklim özellikleri - ege bölgesinin iklim tipi - ege bölgesinin iklim özellikleri nelerdir - ege bölgesinin iklimi nasıldır

Ege Bölgesi’nde Akdeniz iklim özellikleri etkilidir Ancak, iç kesimlere gidildikçe karasal iklim özellikleri etkisini gösterir Akdeniz iklim koşulları dağlar arasındaki ovaları takip ederek, 100 – 150 km içerilere kadar etkili olur

Yükseltinin artmasından dolayı kıyıdan iç kesimlere doğru gidildikçe sıcaklık düşer Kış mevsimi, kıyılarda ılık geçerken, iç kesimlerde karasallığın etkisi ile daha sert ve kar yağışlı geçer Yaz mevsimi bölgenin tamamında sıcak ve kuraktır Yıllık yağışın en fazlası, kıyı şeridinde ve iç kesimlerin önemli bir bölümünde kışın düşer

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com