Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye > Romantik Hikayeler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
aşk, hikayeleri

Aşk Hikayeleri

Eski 06-25-2009   #1
TiFus

Aşk Hikayeleri

60 Yıllık Aşk

Dondurucu soğukta bir an önce evime varabilmek için hızla yürürken, ayağımın ucunda bir cüzdan gördüm Hemen aldım Sahibini gösteren bir kimlik vardır diye acele acele açtım İçinde üç dolar ve sararıp kat yerleri yıpranmış eski bir zarftan başka birşey yoktu Sol üst köşede yalnızca gönderenin adresi, alıcı adresi yerinde bir posta kutusu numarası vardı Bir ipucu bulabilmek belki biraz da merakımı giderebilmek için zarfı açtım ve içindeki mektubu okumaya başladım Mektup, sol yanı çiçek resmiyle süslenmiş bir kağıda, özenli bir el yazısıyla yazılmıştı ve "Sevgili Michael" diye başlıyordu Ve "Annesi yasakladığı için onu bir daha göremeyeceğini" anlatarak devam ediyor "Ama sakın unutma, seni daima seveceğim" diye bitiyor İmza Hannah! Elimde yalnızca, mektubu yazan kişiyle, mektubun yazıldığı kişinin birinci adları vardı Eve gider gitmez hemen telefon idaresini aradımGörevli kişi, kendisine bildirdiğim adreste yaşayanların telefon numarasını vermesinin yasalara aykırı olduğunu söyledi Fakat ısrarım karşısında: "Belki, size yardımcı olabilirim" dedi "Bu adreste bulunan numaraya telefon ederim ve onlar Kabul ederlerse, sizi görüştürebilirim lütfen bekleyin" dedi İki üç dakika sonra görevlinin sesi geldi "Bağlıyorum efendim" Telefonda, karşıdaki hanıma "Hannah diye birini tanıyıp, tanımadığını" sordum "Bu evi, 30 yıl evvel, Hannah diye kızları olan bir aileden aldık" dedi "Peki yeni adreslerini biliyor musunuz?" "Hannah annesini bir huzurevine yatıracaktı Oradan takip ederseniz, belki adres bulursunuz" deyip bana huzurevinin adını verdi Hemen aradım Yaşlı anne yıllar önce ölmüş Ama kızına ait eski bir telefon numarası var Belki orada bilirlermiş "Bunların hepsi aptalca aslında" dedim kendi kendime İçinde sadece 3 dolar ve 60 yıl önce yazılmış bir mektup bulunan cüzdanın sahibini aramak için bunca zahmete ne gerek var ki Aradım numarayı Bir kadın "Şimdi Hannah ın kendisi bir huzurevinde" dedi ve numarayı verdi Hemen orayı çevirdim Ses; "Evet, Hannah burada yaşıyor" dedi Saat ona geliyordu ama hemen yola çıktım, Hannahyı görmek için Devasa bir binanın üçüncü katında şirin bir oda Gümüş saçlı, sıcak tebessümlü bir yaşlı kadın Gözlerinin içi ışıl ışıl ama Anlattım olanları Cüzdanı ve mektubu gösterip Derin bir iç çekti mektuba bakarken ve "Genç adam" dedi, "Bu mektup, Michael ile son kontağımdı Onu öyle seviyorum ki Sean Connery gibi yakışıklıydı Hani şu meşhur aktör Ama ben 16 yaşındaydım Çok küçüğüm diye annem kesinlikle izin vermedi" Derin bir nefes daha "Michael Goldstein harika bir insandı Eğer bulabilirseniz ona söyleyin lütfen Onu hep düşündüm Hep" Bir ufak sessizlik Bir derin nefes daha "Ve onu hep sevdim" İki damla yaş damladı elindeki mektuba, ıslanan gözlerden "Ve hiç evlenmedim Michael gibi birisini bulamadım ki" Hannahya teşekkür edip odadan çıktım Binadan çıkarken danışmada beni karşılayan kız "Hannah Hanım yardımcı olabildi mi size" dedi" Hiç değilse bunun sahibinin soyadını öğrendim" dedim Cüzdanı elimde sallayarak O sırada yanımda dikilip duran hademe bağırdı "Hey baksana Bu Bay Michaelın cüzdanı Üzerindeki bu kırmızı şeritten onu nerde görsem tanırım Cüzdanını hep kaybederdi zaten Üç kere ben buldum, koridorlarda "Michael sekizinci katta yaşıyordu Ok gibi fırladım tekrar asansöre Michael yatmamıştı Okuma odasında kitap okuyordu Hemşire beni ve elimdeki cüzdanı gösterdi Michael elini arka cebine attı, hızla Sonra sevinçle "Evet bu benim cüzdanım" dedi "Öğleden sonraki yürüyüş sırasında kaybetmiş olmalıyım Size teşekkür borçluyum" "Hiçbir şey borçlu değilsiniz" dedim "Ama özür dilerim İpucu bulmak için açtım ve içindeki mektubu okudum" "Mektubu mu okudun?" "Sadece okumakla kalmadım Hannahyı da buldum" "Buldun mu? Nerde? İyi mi? Hala eskisi gibi güzel mi Söyle, lütfen söyle" "Çok iyi Hem de harika" dedim, yavaşça "Bana onun telefon numarasını ver Yarın onu hemen arayacağım" Elime sımsıkı sarıldı "O benim tek aşkımdı Onu öyle sevdim ki, asla evlenmedim Çünkü bu mektup geldiğinde hayatım, anlamsal olarak bitmişti" "Bay Goldstein" dedim "Gelin benimle" Asansörle üçüncü kata indik Odanın kapısı açıktı Hannah sırtı kapıya dönük televizyon izliyordu Hemşire ona yaklaştı, omzuna dokundu "Hannah" dedi "Bu bayı tanıyor musun?" Gözlüklerini ayarladı bir an baktı, tek kelime etmeden "Michael" dedi, Michael, kapıda, kısık sesle "Hannah Ben Michael Beni tanıdın mı?" "Michael" diye yutkundu Hannah "İnanmıyorum Bu sensin Benim Michaelım" Michael Hannahya doğru yürüdü yavaşça Sarıldılar Hemşire yanıma geldiğinde onun da gözleri yaşlıydı "Gördün mü, bak?" dedim "Yaşamda, yaşanması gereken her şey, er ya da geç, bir gün kesinlikle yaşanacaktır" *** Üç hafta sonra beni huzurevinden aradılar Pazar günü bir nikah vardı Gelebilir miydim? Harika bir nikah töreni idi Hannah ve Michael beni nikah şahidi yaptılar üstelik Hannah açık bej elbisesi içinde çok güzeldi Michael de lacivert takımı içinde hala çok yakışıklı Bir nikah tanığı olarak söylüyorum bu gözlemlerimi? Aşklarını on sekiz yaşın heyecanı ve duygusuyla yaşayan 76 yaşındaki gelin ile 79 yaşındaki damadın nikahında keşke siz de bulunsaydınız? Altmış yıl önce bittiği sanılan bir aşk öyküsünün, altmış yıl sonra, kaldığı yerden nasıl filizlendiğine siz de tanık olacaktınız

Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : Aşk Hikayeleri

Eski 06-25-2009   #2
TiFus

Aşkın Kıvılcımı ve Güneşleşmesi

Yusuf Pazar günü gezmek için Veysel’e söz vermişti ama Veysel’in sözünü umursamadan bugün evde kaldı Öğlen saatlerinde kapı çalındıKapıyı annesi açtıYusuf kapının açıldığını duyduktan sonra bir kadının sesini duyduKadın “Merhaba Ayşe”dediYusuf sonra annesini sesini duydu “Merhaba TürkancımMerhaba Melisçim” Annesi Ayşe, komşuları Türkan ve komşunun kızı Melis içeriye geçtikten sonra Yusuf çıkıp merhaba demenin doğru olacağını düşünüp odasından çıktıKadınla kızı görünce “Merhaba Türkan abla”dediKadında “Merhaba oğlum”dediSonra Yusuf kıza dönüp “Merhaba Melis”dediKız hiç çekinmeden “Merhaba Yusuf”dediYusuf ismini duyunca şaşırdı “İsmimi nerden biliyorsun” “Kim bilmiyor ki” “Neyse ben odama geçiyorumAnne bir şey istediğin olursa bana seslen” “Tamam oğlum” Yusuf odasına geçti ve annesi ve komşusunun konuşmalarını dinlediEline de okuduğu kitabı aldıYarım saat geçmişti ki odasının kapısı vurulduYusuf “Gir” dedikten sonra odaya Melis girdi “Kitap mı okuyorsun” “Evet” “Hangi kitabı” Melis“BilmezsinFantastik bir kitap”,Yusuf’un elindeki kitaba baktı ve “OkumuştumHem de tamamını” Yusuf bu kitabı çok severdi ama bir türlü devam serisini bulamamıştı “Bende son üç serisi yokSende var mı” “Evet Sana getireyim mi?” “Tabi kiBen bu kitabı bulmak için ne kadar uğraştım biliyor musun?” “Anlaya biliyorumNeyse boş ver şimdi kitabıŞu kurduğunuz grup hakkında konuşalımBana okuldaki kızlar senin bir grup kurduğunu söylediAçıkçası etkilendimKendi kültürünüzü böyle vurgulamanız ne hoşVe bu camiadan olmayanlara karşı çıkışınızMesela biri senin grubuna katılmak istiyormuşMani olmuşsunSana “Peki neden?”diye sorunca sende demişsin ki “Biz bu grubu süslerle ,boyalarla yabancı kültürlerin taklitleri altında kalan kişileri almak için kurmadık”demişsinBen merak ettim de peki Ayşe’yi niye aranıza aldınızOnunda süsleri,boyaları var” “Çünkü o kendi kültürünü biliyordu” “Bu durumda bana karşısınız değil mi?” “Evet karşıyız” “Galiba sizin grup eşitliği önemsemiyor” “Hayır bizim grup eşitlikçidir” “Eşitlik anlayışınız bu mu?”Bunu söylerken Yusuf’a eğildiYusuf ise bu güzel yüzü öpmemek için kendini zor tuttu “Neden beni de grubunuza almıyorsunuzAvrupa da büyümüş olabilirim ama orada kültürümü unutmadığım kesinDilimi güzel kullanmıyor muyum?”Bunu söylerken biraz daha yaklaştı “Çok yakışıklısın biliyor musunKızlar senin için deli oluyor” “Sağ olSende çok güzelsin”dedi Yusuf dayanamayarak Melis’i dudaklarından öptüYusuf ilkin çekilmediği için kendine kızdıÇünkü bunu guruba ihanet gibi görüyorduSonra ise bunu önemsemeyerek öpmeye devam etti İçerden gelen bir ses ile öpmeyi bıraktılar “Melis gel kızımGidiyoruz” “Bunun için teşekkürler”dedi Yusuf “Teşekkür etmene gerek yokSadece kitapları getireceğim ve seni öptüğüm için beni bir yere gezmeye götürürsen ödeşiriz” “TamamYarın okulda görüşürüz” “Melis”dedi annesi içerden “Tamam anne” “Görüşürüz”dedi Yusuf “Görüşürüz” Birlikte odadan çıktıklarYusuf,Melis ve annesi evlerinden çıkarlarken “Görüşürüz Türkan ablaMelis kitabı unutma”dedi “Unutmam” dedi ve gittiler Yusuf odasına dönünce, pek belli etmese de yüreği yerinden çıkacakmışçasına atıyordu

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-25-2009   #3
TiFus

Tansel Mutludan Aşk

Yeni gelmiştik bu kasabayaŞehir hayatını,gürültüyü,kalabalığı bıraktık ardımızdaAkdenizde ufak bir sahil kasabasydıTam istediğim gibi Kafamda soru işaretleri vardıYeni okulum nasıldı?Yeni sınıf arkadaşlarım Yaz tatilinin sonu olduğu için okul kaydı,taşınma ile geçti bir haftamızOkulun ilk günü bahçede sanki herkes bana bakıyorduDaraldımBelki hareketlerim,duruşum,saçımfarklıydı onlar için Rahatsız edici bakışlar içinde sıraya girdim,sınıfa geçtik Sınıf öğretmeni geldiğim yeri anlattırdı,beni yeni sınıf arkadaşlarımla tanıştırdıHer biri normal eti kemiği olan 16 yaşında bireylerdiAma biri, o kadar inanılmazdı kiLeyla ın Mecnunu,Şirinin Ferhatı büyülediği gbi büyüledi beniO, o gerçek olamazdıTarif edilecek gibi değildiDilim onu anlatacak kadar iyi yaratılmamıştı Okul çıkışı duygularıma karşı gelemeyerek onu takip ettimÖnce farkına varmadı Birden arkasını döndü \Kayboldun galiba\ dedi tarifsiz gülümeyişiyleKızardığımınfarkındaydım\ Evet\diyebildim ancakKendimi toparladım \Bulabilirm,sağol\dedim\Bu arada Tansel ben\dedim elimi uzatarak \Aslı\ derken sesi zor duyuluyor,elimi sıkarken o güzel yüzü kızarıyorduİlk sapaktan girdim ve küçücük kasabada yeni evimi bulmaya çalıştım Bir ay geçti bu sıkıcı kasabadaAslıyı iyice tanımaya başladımHer bilmediğim özelliğinde bir kez daha bir kez daha bağlanıyordum onaArkadaşlığımız ilerledikçe bana okulda son sınıflardan hoşlandığı bir çocuk olduğunu ve bana onu göstermek istediğini söylediÇocuğu gösterdi O gün sanki hayat benim için BOŞLUKtan ibarettiKalbimde hissettiğim dayanılmaz acıyı denizi dinlyerek geçirebilieceğimi düşündm ve her akşam denizi dinlemye gittimAslıda bendeki ani durgunluğu fark ettiGaliba anlıyordu ona olan hislerimi Hiçbir zman söylememiştimHer akşam olduğu gibi sahile indim Aslı ve yanındaki çocuğu görünce yıkıldımArkamı döndüm,derin bir nefes aldım ve koştum,koştum,koştum

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-25-2009   #4
TiFus

Hala içimdesin ve Kalbimdesin

yaklasık son 1 aydıreve ınternetı aldıımdan buyana bu sıtede ınsanların zaman zaman sevgilerine zaman zaman korkularına bazende mutluluklarınacok az oldugu ıcın sısler gıbı bende okuyarak sahıt oldum ıste aradan bır ay gectı ve artık benımde buraya ınsanların okuması ıcın bı hıkaye yasmam gerektıne karar verdım bılmıyorm dıkkatınısı cekecekmı ama buda benm hayat hıkayem egrısıyle dogrusuyla yanlıslarıyla eksıklerıyle ve fazlalarıyla bundan 6 yıl once bı kız tanımıstım o zamnlar orta okula gıdıyorm ben son sınıftaym oysa 1sınıfa gıdıyoruzun kızıl sarısı sacları mavı gozlerı ve tatlı ama cok tatlı gulusuyle onu cok sewıyodmokulun baslarıydı henuz benım okul ıcındekı arkadas cewrem bıras genıs oldugu ıcın kendısı hakkındakı ıstıhbaratı hemn ogrenmıstımbaska bı sewdıgı oldunu duyunca cok kırılmıstım gecelerı uyuyamas olmustumgercı saten gecelerı uyuyamıyodum onu gorduum den berı hanı gun gelır garıplerınde yusu guler derler ya allah benmde yusumu guldurecektı bılıyodmaradan 1-2 hafta gectı ogrendımkı sewdıgıylen aralarında bası sorunlar cıkmıs kendısıylen ayrılma esıgıne gelmıslerbendekıde cocuk aklya o samn hemn o cocugu bulup sen artık o kısdan usak durucaksın vb tehdıtler ettm bısde okulda aga dayıyısya havamısdan gecılmıyo tabı osamn kı cahıllıkler ısteneyse benımde yardımlarımla bunların ıkısı ayrıldıben sımdık kara kara dusunuyodm artık bı engel yok benm ne yapmam lasımda bu kıslan gorusmem lasımonce o kısın arkadaslarıylan tanısmam lasım dedımben o samnlar sabahcıyım sabahları okula gıdıyorm oglen cıkıyorm benm sewdıım kıs ıse oglencianlıycanıs ben okulda cıft mesaye yapıyomokulda ewe yakın hemn ustumu deıstırıp okula gelıyom tekrartenefuslerde en yakın arkadısylan dısarı cıkıyo ıcerı sılı calana kadr bahcede turluyolar bende kenardan oturup onu ıslıyormkımsenın aklına gelmeskı benm onu sewıcem ona asık olucam onun ıcın rahatmda bıras hanı bıde bıs son sınıftayıs ya bısım tayfada o samnlar ayrı bı hava varneyse gerı donelım hıkayemıse ben bunun yakın arkadasıylan ıse koyulmam gerektını anladm cunkım ben bunları takıp edıyorm nereye gıtseler bunlar beraber her yerde beraberler bunlar tuwalette bılem: benm bıde kusenım war benmlen yasıt benm yan sınıfımda o da benm gıbı okulun terorıst kısılıklerınden o samnısmı hasan aklıma bır sey gelmıstı ama nasıl etcektm bılmıyodmbu kısın yakın arkadısını bısım hasanla baglayıp bende bu arada asık oldugum kısla ısı pısırmenın planındaym benhanı kuranasımya guyaayapacas bıselerama bısım sınıfın kısları ısı cakmıslar benden ewwelnese ben kıslara durumu anlattm cok kurnassın dedılerama saolsunlar yardımcı oldular ben hasanı kıslarda benm asık oldugum kısın arkıdısnı doldurmaya basladkneyse bıs bunların ıkısını bayaa bı ısıttık tam atese wermek usreyıs yanı sısın anlıycanıstabı pısırme sırası ıcınde bende asık oldgum kıslan bayaa bı samımı oldum hanı hrsey bnm kusen ıcın ama tabı benım derdım baskaneyse tabı gırdık bı yola donus yokbunların arası cok gusel artık ogleden sonra okula gelıyos ama hıc delıse bı bahanemıs war:bunarın ıkısı gene beraber dolasıyolar bahcede bende benm kusenlen dolasıymneyse usun bı samn ole bakısmalarlan gectıartık sıranın bende oldunu yeterınce kıvama geldını anlamıstım cunkım kıslan bayaa bı samımı olmustuk hasanın sayesınde:tabı bısı o sırada cok yakıstırıyolar onun sınıfındakı kıslar bana enıste dıyo benm sınıftakı cadılar o yanımdayken damat bey dıoanlıycanıs bısı herkes yakıstırıyodu bırbırımıse ama benden henus resmı bı teklıf gelmemıstıhanı osamnlar bıde o muhabbet wardı teklıf etme ıslerı felan neyse bısım cadılara ben durumu anlatmısım ya bılıyolar tabı ama su kadın kısmısı gercekten bısden kurnasbenı kumpasa getırıp kıslan aynı bı sınıfa atıyolarsınıfa bı gırısım war arkamdan ben dıyım 15 sıs deyın 30 kısı bırden ıterk sınıfa atıyolar benınese paldur kuldur gırdım ıcerı baktm kı bısım kıs yalnıs basına duruyo camın kenarın dakıs bana soruyo talip benı cagırmısın senın arkılerden ole dedıler su saatte burda olsun dıye ben anladm durumu tabı bısım kısların ısıama olm dedım tam sırası sımdı halletın halletın yoksam bu ıs usar neyse ben buna uygun bı dılle anlattım durumu onu sewdıgımı yanıbana orda bı gulusu war aradan 6 yıl gecmesıne ragmen halen aklımdadır sole ınsan bı tebessum seklınde gulus yapar ya aynı o ama o gulucuk baskaydı benm ıcın benm ıcın cok deısık anlamlar ıfade edıyoduneyse ben ondan tabı gulucugu almısım daha bı cwp vermesıne gerenk bılem yok hemn ayrıldım sınıftandısarda bı kalabalık bı kalabalık kıbı tek ıdarı heyet yok:hocanın bı tanesı geldı talip ne oluyo dedı ne bılımdedım orda da bı kawga ettık o hocaylanaradan 2 gun gectı bu hoca taktı bana benı cumartesı pasarkı kurslarda asarlıyo sureklınormalde saten benm derslerıme gırmıyo hafta ıcındeonada bı sekıl yapcam dedım ama ıcımdencunkım sadece benlen deıl sewdıgım kıslan da ugrasıyo kadın tawır aldı bıse resmen ben kusenlen bu kadının olunu bı gun bı gusel hasat ettıktabı oglan bısı tanımıyo o baska bı okulda hemde osamnlar lısede onun oglu ama hocanın haberı yok bısım yaptıgımısdan hocaya alenen solemıstım benlen ve su kıslan ugrasma dedım dınlemedı benısırtımdan tuttu mudurun yanına cıkardı benımudur tabı ıyı bı adam hemn gondedı benı gerı asagayaben hocanın yanına gıttım tekrar hocam dedım sen neden bıslen ugrasıyon bıs sana ne ettık ne ıstıyon bısden hadı bana terssın sana bagırdım ama o kısdan ne ıstıyon bana fasla konusma dedı bende senlen gorusces dedım ogunun aksamı o hocanın arabasında saglam teker bırakmadımbı teker olsa ıyı saglam bı camı bılem kalmadısabah kalktıında araba mahfolmus: aradan 1 ay kadr bı sure gectı boyle dıdısmelerle yawas yawas akıllnmaya baslamıstı ama hocabıs gene ogleden sonra kusenlen okulun bahcesıne gelıyos kıslarlan bakısmaya dewam edıyorus o samnda bende bı utangaclık war kı anlatamamasla kıslan yalnıs basına kalmamkısın arkadısını hasanla baglarken benm sewdıgım kıslan daha cok konusuyodkama sewgılı olunca durumlar deısıyo cocukluk aklı ısteneyse aylar gectı sewgılıler gunu oldu ben kırmısı bı gul almısım kısın ewıne dogru gıdıyom cesarete bak kapıyı calıyom gulu kısa verıyom gıdıyomm ama bılıyorm annesı ılen babası yok ewde calısıyolarbı sewgılıler gununude sadece bı gullen gecırmıstım ama ıkımısde gecelerı uyuyamıyosoyle gecelerını uykusus ve dusunceler ıcınde gcırıyorus sureklıbı gun hıc unutamam welıler toplantısı oluyo benm annemlen hasın annesı beraber gıdıyolar toplantıya bısım rehberlık hocamıs bısımkıler sısın oglanlar cok terbıyelı cocuklar ama her gun okula coft mesaye yapıyolar demıstımıllet oglene kadr okula gıder sısın oglanlar ogleden sonrada okulda demıstıcok komıktı bısımkıler ıcın: tabı aradan aylar gectı boyle okul bıtmek usre herkeşte bu huzun war benm sewgılım tatıle bı akrabasına gıtcek daha dogrusu cadolos annesı gondercekben saten onun annesını bı turlu sewememıstımcok gıcık bı kadınıbende sınava hasırlanıyom osamn lgs war bıs baska okula gıtces tabıayrılık gornnuyo anlıcanısben bısım sehrın ılcelerınden bıtanesınde denıscılık lısesını kasaıyormew ahalısının soruylan da olsa o okula balıyormtekrar okullar acılıyo ben okul ıcın her gun yarım saat otobuslen gıdıyorm aksamda yarm saat gerı donusbısım kıs halen bısım ewın ordakı okulda bı sure daha gorusuyorus ama sonra nedenını bılem hatırlamadıgım bı sorun yusunden bıs ayrılıorus ayrılmakda denmes aslında gorusemıyorus bu sekılde aramısa bı sogukluk gırıyosonradan ogrenıyorm kı baskasıylan cıkıyoartık ben sılmısım onu defterımdenben koca 4 yılı dewırıp okulu bıtırıyormtabı o da o sırada okulu bıtırmısyanı orta okululıseye baslamısben denıse calısmaya baslıyorumılk gemıme cıkmısım saten ewden aıleden usak bı gun ruyama gırıyo bısım cocukları arıyorm tel nosunu ogrenmek amaclıama terslıkya bı turlu bulamıyormneyse ılk gemıden ayrılıyorm gelıyom ewe tkrar gemıye cıkıyormgemıdeyken ınsanın dusunmeye daha cok fırsatı oluyoaklın sureklı baska yerlerde oluyo ben o gemıden de ayrılıyormgelıyorm tkrar ewe dısarda gesıyorm bı gun goruym eskı sewdıgımı o da benı goruyo tabı ıcım bı deısık oluyo tabı ama hıc konusmadan ole gecıp gıdıyorus ıkımısde sonradan ben tekrar gemıye cıkıyormbu enson gemımdı orda bayaa usun bı sure kaldm yaklasık 10 ay ordada ısım bıttı sımdık tekrar ewdeym buseferde kısı gene gordmonu ne samn gorsem ıcım baska oluyosımdı kendısı dersaneye gıdıyo unıv ıcın aradan 6 koca yıl gecı benm hayatıma hala kımse gırmedıonu gorunce ıcım bı deısık oluyo gene hanı hayatıma kımse gırmedı derken ole tıpsıs de bı ınsan deılım yanı olduukca yakısılıyımdır: ama olmadı ıste sewemedım bıturluoyle ıs olsun dıyede kımseylen cıkmak ıstemedım nedense sımdık gene 1 aya kalmas sefere cıkıcam ama o hala ıcımde bı yerdehala nedenını anlamdıım bı sekılde ona karsı deısık hısler beslıyormonu gorunce gene ıcım bı deısık oluyobelkıde onun bı sewgılısı wardırama ben bı ask fılmı bılem ısledıımde aklıma o gelıyo nedenseallh khretsınko cokta duygusalım ıstesımdık 20 yasındaym ama halen yalnısım halen ıcım de o basn dusunuyorm ben ona halen asıkmıyım acaba ama bu sorunun cewabını bı turlu veremıyorm kendımeacaba ıtsem konussammı dıyorm kendı kendımeama bı turlu cesaret edemıyrm nedenseıste ınsanın ılk askı boyle bıseymıs usun samnlar bıle gecse unutamıyo ıste ınsanbenm halen aklımdaıcımde bıyerde obı de ne yapacagımı bılsemkımseyede soyleyemıyorum arkadaslarımdan cok ckınıyormınsanların bana salk ca gulmesını ıstemıyorm anlıcanıshatta bu hıkayeyeı ınsallh bırıleı okumas dıye dua etcem

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-25-2009   #5
TiFus

Limitsiz Aşk

dırek konuya gırım bn yaklasık 18 yasımdayken o hayatımın yanlısını gördum ancak yınede senın sevdıgımı bıle düsünmek yeterbana ben onun benden hoslandıgını bırcokkısıden örendım hatta anaannesın bıle soledı osenden hoslanıyodıye arkadaslarınden da orendım bunlarbana gaz verdı ve bırkere teklıf etım anca k cevap gelmeyınce bekledım 8 aykadar sonra bırdaha teklıf yoolladım busefer imeil adresı msn sını cp telunı bıle ıstedım kendı emesen adresımı bıle verdım yooladım bır cocukla sunucta benyıkıldıgım bır cevap aldım arkadasıma ben tanımadıklarımla konusmam cevabı vermıs lanet ollcun simdi ben 26yasımdayım sanırım oda ama hergun umutdolu olurmu insan neyse yınede senını sevıyorum GÖREN buonun soyadı

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-25-2009   #6
TiFus

Yıllar Geçse De

1942 yılında, soğuk bir kış gününde Nazi toplama kampının içinde genç bir asker, dikenli tellerin ardından genç bir kızın geçtiğini görür Kız da aynı şekilde genci görünce heyecanlanır Duygularını ifade etmek çabasıyla, çitin üzerinden kırmızı bir elma atar Bu o şartlardaki bir asker için bir hayat, bir umut ve sevgi işareti anlamına gelmektedir ve mutlu olur Genç adam, genç kızın uzattığı elmayı alır Parlak bir ışık onun karanlığına değmiştir Ertesi gün, bu genç kızı yeniden görmeyi umut etmenin bile çılgınca olduğunu duşünmesine rağmen, çitin ötesine bakmaktan kendini alamaz Dikenli tellerin öteki yanındaki genç kız ise, kendisini bu denli heyecanlandıran yüzü yeniden görmeyi arzular Elinde elma ile koşarak çitin kenarına gelir Tipi ve dondurucu havaya rağmen kız, elmayı dikenli tellerin üstünden uzattığında, kalbi birkez daha sıcak duygularla dolar Bu sahne birkaç gün boyunca tekrarlanır Sadece bir an ve sadece birkaç kelime edebilmek için bile olsa birbirlerini görmek için sabırsızlanırlar Bu anlık karşılaşmanın sonuncusunda, genç asker üzgün bir yüz ifadesi ve titreyen sesi ile; - Yarın bana elma getirme, burada olmayacağım Beni başka bir kampa gönderiyorlar" der ve geri dönüp vedalaşamayacak kadar buruk bir şekilde uzaklaşır O günden itibaren, kederli anlarında o tatlı kızın görüntüsü gözlerinde canlanır Gözleri, sözleri, nezaketi, saflığı, utangaç yüz ifadesi Genç adamın tüm ailesi savaşta ölmüştür Tanıdığı hayat bütünüyle yok olmuş, sadece bu bir tek anı canlı kalarak kendisine umut vermeyi sürdürmüştü 1957 yılında Amerika Birleşik Devletlerinde, her ikisi de göçmen olan, fakat birbirlerini tanımayan iki yetişkin, arkadaşları aracılığı ile tanışırlar - Savaş sırasında neredeydiniz? diye sorar kadın - Almanya da bir toplama kampındaydım diye yanıtlar adam Kadın tatlı bir tebessümle bir an uzaklara dalar ve daha sonra; - Toplama kampındaki bir gence, elma attığımı anımsıyorum Bir kaç gün hep aynı yerden çitin öteki yanındaki askerle konuşur, bakışırdık Sonra o gitti Ama ben o nu hiç unutamadım Hep sevdim Çok sevdim Adam şaşkınlıkla sorar; Bir gün o genç sana "Artık elma getirme, çünki başka bir kampa gönderiliyorum" dedi mi? Kadın iyice şaşırmış bir ses tonu ile: - Evet Ama siz bunu nereden biliyorsunuz? diye sorar Adam kadının gözlerinin içine bakarak; O genç asker bendim Yıllarca hep düşündüm, hep o güzel birkaç günün anısı ile doldurdum düşlerimi Benimle Evlenir misin? 1996 Yılında Sevgililer Gününde, Oprah Vintfrey televizyon şovunun çekimlerinde, aynı adam kırk yıllık eşine duyduğu sevgiyi bir kez daha milyonlar önünde anlattı

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-25-2009   #7
TiFus

Aşkım Mezarım Oldu

tesadufen gırdım ve okudum tum yazıları dyanamadım belkı bırılerıne ders olur dıye daha dun gece yasadıgım bır acıyı yazmak ıstadım sızebır arkadaslık sıtesınden tanıdım onu assubaymıs resmıme yazmıso kadar ınce o kadar durust ve o kadar dostca yazmıskı dayanamadım cevap verdımsonrasındada msnede yazdık bırbırımızeben oldukca guzel genc bır kadınımkameradan gorduk ılk bırbırımızı oda cok sevımlı cok tatlı bır genc adamdıısrarla benle bulusmak bıseyler ıcmek ıstıyorduama hep bır aksılık cıkıyor gıdemıyordumyıne msnde gorusuyor ordan bırnırımızle konusuyordukcoook tatlıydıdaha tam gorusmemıstık ama bende oda cok etkılenmıstıbırgun sonrası arabasıyla gelıp benı almak ıstedıgını ve arabada bıkac bıra ıcmemızı teklıf ettıartık ısrarlıydı ve benımle bulusmak ıstıyordu dayanamadım kabul ettımgece bulustuk cok etkılenmıstımbenım kadar guzel bır kadın kolay etkılenmez dıye dusunuyordum ama yanılmısımdaha ılk bulusmada bu kadar kalbımın carpması ınanamıyordumtam benım kafa yapımda sevımlı ve sakacı bır adam dıye dusunuyordumhanı ıkı sattır arbadaydık ve kalbım cıkıcak gıbı atıyorduask bana ulasılmaz gelıyordubelkı aradıgım bu dıye cok sevınıyordumaska asık bır kadındım cunkısaatler nasıl gectı anlamadım saat coktan gece yarısını gecmıstı o ıse arabayı tenha bır yere cektı ve son bıralarıda ıcelım senı bırakayım dedıaslında gıtmek ıstemıyordum ama gıtmek zorundaydımıcımden dua edıyordum onu sevmek ve hep gormek ıcıno cok ıyı bır adamdı cunkı oyle dusunuyordum kıbar ve tatlıo arada dudaklarıma bır opucuk kondurduhareketlerı farklılasmıstıben acılen gıtmem gerektıgını soyledıgımde ıse ıkı elımı yana acık cok sıkmaya ve canımı yakarak sımdı gıdemıycegımı soyledıben saka yapıyorsun dedım ınanamadım o kıbar o tatlı o gorur gormez asık oldugum adam degıldı artıkve zorla bana sahıp oldu ne oldugunu bıle anlamadımıcımde muthıs bır acı sızı vardıask bumuydu askınsanları sevmek ınanmak bu kadar ucuzmuyduneden yaptın bıle dıyemedım agzımdan tek bır laf bıle cıkamadıne soylenebılırdıkıask mı vardıoda neymıskıha bıde gorur gormez askhanı o eskı sevdalar asklarne oldu bızebızler elımızle askı nıye olduruyoruzkısuan tek bır yas cıkmıyor gozlerımden sadece bıryerlerım acıyor kanıyor ve ben sadece bu acıyı yasıyorumbunu paylasmak ıstedımaska artık asla ınanmayan bırı olarakama allah buyukturkımbılır bırgun gercekten sever ve gercekten cok sevılırımsımdı yuregımı o gercek askımın gelecegı gune kadar kuleye kapatıyorumbelkıde o hapıs hıc bıtmıyceksımdı bır daha dusununasko cok eskı bır yalannnnnn

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-25-2009   #8
TiFus

Geçiverdi Seneler

ben seni sevemem seni saramam senin olamam sana doya doya bakamam çünkü bu bendeki dert dermansız ümitsiz sadece seni uzaktan sevebilirim ve görebilirim sen beni kötü bil kalpsiz bil acımasız bil nankör bil ama seni sevdimi ve senin için neleri göze aldımı bilme mutlu ol sev ve benim sevgimden cok sevil ki oda senin için aşkını canını göze alsın şimdi evlendin evlisin ve benden cok uzaklardasın ve en kötüsü beni nefretle hatırlıyorsun ama mutlusun duydum bir kızın olmuş esmermiş bana benzeyen yönleri varmış arkadaşlarım bahsetti duyduyumda sadece sol tarafımın acıdını söndüremediyim ateşin yandını hissettim ve o kalbimdeki kapandını sandıgım yaranın içten içe kanadını neden mi sen hep erkek adamın erkek çocuğu olur derdin bende kız olsun derdim sorumlu bir babasın bundan şüpem yok şimdi beni tek avutan geçen senelerdeki anılarımız biz nerde yanlış yaptık demekten utanıyorum çünki seni bırakan bendim onca seneyi hiçe sayan bendim sözünden dönen bendim dimi bunlar görünenleri ama gerçeyi öğrenirmisin bilmiyorum bunu görmeye ömrüm yetermi bilmiyorum ama ben ne yaptıysam senin iyiliyin için yaptım ailenle aranın bozulmaması için ve canının yanmaması için okadar sebep varki anlatsam offfff boşver olan oldu sen mutlusun belkide yazdıklarımı okursun seni sensiz yaşamak en kötü kader olsa gerek bunu okuduyunda benim oldumu anlarsın sen evlenirken bende beyazlar içindeydim seninle evlenen ben gibi tek gerçek vardı sen imzayı attın ve üzerimdeki bana cok yakıştırdıgın beyaz elbiselerim kefenim oldu ve ölmeyi düşündüm ama senin mutlu oldugun günü lekeleyemedim düğününe gelip o benim sevgilim benim demek ve seni çekip yanıma almak istedim ve izmire okuduğumuz anılarımızın aşkımızın başladıyı yere götürmek ama yapamadım yapamazdımda dimi sen şimdi izmirli biriyle evlisin acaba izmire gittiyinde aklına geliyormuyum anılarımız sendede yaşıyormu yoksa nefretinle öldürdünmü onları eger ben seni tanıdıysam ve aşkına inandıysam ki aşkın en delisini yaşadık unutmadın belkide o kızının her yüzüne baktığında aklına ben geliyorum yada ben böyle istiyorum ve düşünüyorum ben evlenmedim ama arkadaşlına ve samimiyetine güvendiyim iş arkdasm var tanıma aşamalarındayız belkide evleniriz bilmiyorum sen evleneli 4 sene yi aştı ve üzerinden tam7 ay 21 gün ve 12 saat geçti eee artık bebde bir yerden tutmalıyım hayatı tıpkı senin yaptığın gibi canım hala yanıyor aşk kelimesini duyduyum zaman inanmıyorum senden başka kimse bana aşkım diyemez gibi geliyor şimdi bile bunları sen okuyacakmışsın gibi yazıyorum sana ulaşmak sesini duymayı geçtim benim suçsuz oldumu bilmen yeticek bana neyse kapatayım ben evimdeyim yine hasta oldum nezle o gün yağmur yedim biliyosun hemen hastalanırım ee samsundada yağmur eksik olmuyo eee bende hep hasta oluyorum sen yağmuru yağmur bizi cok severdi ama beni hasta etmeden gitmezdi neyse mazide kaldı herşey sen benim ömrümün sonuna kadar tek aşkım olarak kalacaksın ne olursa olsun mutlu ol bak bir şarkı var bizi anlatıyor ıhlamur altı engel var elveda n d

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-25-2009   #9
TiFus

Oda Beni Seviyordu

ben ankarada oturuyodum ünivertede okuduğum yıllar ben ewlenmekten korkan bir genç kızdım karşıma öyle biri çıksınki yalancıktan ewlwnelim istiyodum ki öylede oldu ben en samimi arkadaşıma bunu anlatmıştım bide bizim ünivertenin çok havalı bir kızı vardı hiç güzel değildi ama ankaranın en yakışıklı en zengin oğlunun kız arkadaşıydı hemde oğlan benim arkadaşın kankisi biz bununla arkadaşım cemre sayesinde tanıştık oğlanın adı buğra sonra çok iyi bi arkadaşlık ben ailesiyle tanıştım ailesi beniçok sevmiş sonra bu birgün bana ben ewlenmek istiyorum diye yanımıza geldi ama tabi benle değil çıktığı kız beyzayla bizde çok güzel ewlen dedik bide bize annemlerle daha tanışmadı lütfen özlem annemler seni sever sende gel bunu sen söyle onlara dedi bende tamam dedim kızın aya biraz bozuk ama gel bunu bizimkine anlat aşk sandığı şey gözünü öyle boyamışki neyse annesine lafı açar açmaz annesi klriz geçirdi baba kızı ewden kovdu ay ben bir ağlıyorumtabi buğra çok korktu annesini hastaneye kaldırdık sonra annesi gözünü açar açmaz biricik oğlunu yanına çağırdı içeriden çıkınca allahım oğlan benle konuşmuyo sonra annesi beni çağırdı meğer bizim buna eğer özlemle evlenmezsen seni ewlatlıktan men ederim ölene kadar konuşmam demiş e bu salak kızdan vazgeçemiyo neyse ben odadan çıktım aşagı indim buğra orda oturuyo sonra yanına gittim bak oğlum yakışıklısın annenin dedigini öğrendim ama ben senlae ewlenmeye hevesli değilim bak madem öyle sen beyzadan vazgeçemiyosun bende ewlenmekten korkuyorum gel sahte ewlilik yapalım dedim oda hemen tamam dedi biz bir ayda ewlendin neyse ilk gece odaya girdik ikimiz akıllıca oturuyoruz sonra annesigil gitti bu hemen beyza hanıma gitti ama çok kötü olmuştum tabiki ewlenmeden önce şartlarımız vardı o istediği zaman beyzaya gitcekti ama asla beyzayı benim ewime getirmeyecekti aramısda kesinlikle birşeyler geçmeyecek ayrı odalarda kalacaktık 3 ay böyle devam etti sonra beyza bu şartı duymuş ewe gelmiş buğrayla işte neyse ewe geldim buğra aşağıda yatıyo ben yukkarıda yattak odasında aman tanrım yatağımda kocam ve sevgilisi başım döndü ewi terk ettmeye karar vermiştim tam o sıra kapı çaldı kimmmi hem onun hem benim ailem dürbünden baktım başımdan kaynar su boşaldı hemen yukarıya çıktım buğrayı uyandırdım önce beni görünce uttandı ama ben başka dertteyim hemen ben kapıyı açtım salak beyza yukkarad annesi görse tanır nediye yutturalimki sallak üstünü giyerek indiği için annemler yanlış anladılar biz bişey unuttuk diye gittiler ikimizde sevinçten uçuyoz o salak ne yapacağını bilmedi geldi beni öptü tam o sıra hanım efendi sesden rahatsız olmuş aşagı geliyo çarşafala bizi öyle görünce sinirlendi herşey bitti diye ewden çıktı gitti yarım saat sonra annemler geldi yemek yedik falan allahım gece oldu annemler yattaklarını kendileri yaptılar yattılar e biz aynı odada yatmak zorunda kalmak bide akşam üstü olan olay neyse mebur odaya girdik ben arkamı döndüm yattım arkamdan bir el ay ben nasıl korkuyorum yatakla bir oldum sandım sonra sımsıkı sarıldı bana o gece öyle uyuduk ertesi gün tabi karı koca gibbi davranıyoruz ama biz bi alıştıkki 2 hafta sonra ailemiz gitti ben bi üzülüyorum eskisi gibi olcaz diye ama öyle olmadı beyzayla herşeyi bittirmiş o gün sonra bana gelip ewlenme teklifi yaptı ben o gün yine gelinlimi giydim sanki yeni düğünümüz oluyomuş gibi ve şuan 7 aylık hamileyim çok mutluyuz ewlilikte pek kötü değilmiş yaw kusura bakmayın uzun ama okuyanlara teşşekür

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-25-2009   #10
TiFus

Düşlerimizde Kaldı Sevdamız

Gök yüzü zifiri karanlıkken , pembe bir dünyada el ele bu sevdanın içineydik dünyada el ele bu sevdanın içindeydik biz seninle ve hep birlikte olmaktı temennimiz Pembe düşlerimiz vardı, içinde sadece ikimizin bulunduğu Bu kısacık aşkımızda en güzel akşamları en güzel sevinçleri paylaştık Sevmeyi öğretin sen bana Yüzün gülerken, içinde mutlu olabileceğini öğrettin sen bana Yüzün gülerken, içinde mutlu olabileceğini öğrettin Yaşamanın seninle güzel olduğunu gösterdin Sevdim ben seni , kimsenin sevemeyeceği , can verip kan dahi olamayacak kadar çok Uykularımızı paylaştık Bir gece değil gecelerce uykusuz kaldık sevdamız için Ben seni düşledim hep ışıl ışıl gözlerinle yanımda Dünyalara sığmayacak aşkımızı küçük yüreklerimize sığdırdık Ayrı geçen dünümüze yaşanmamış saydık Hep birlikte olmalıydık biz , öyle güzel oluyordu hayat Sözler verdik birbirimize , tutamayacağımızı bile bile Bir sen söz vermedin sigarayı burkamayacağına Oysa her eline alışında yüreğim hançerlendi benim Çiçeğimdin sen , incinirsin boyun bükülür diye dokunmaya dahi kıyamazken ben , o seni zehirliyordu Bir bunu anlatamadım sana Ayırmaya kalktılar bizikimse benim yüreğimi yakan sevdamı düşünmedi Sensiz hayat yoktu, söz vermiştim sevdama , daha önemlisi sana Yaşayamazdım , ikimizi içime gömüp seni bırakamazdım Aldırış etmedim kimseye , ayrılmadım senden Çünkü yaşarsam , senin için yaşarsam ,sevdam için yaşayacaktım Ama sonra sen beni istemedin bana sevdamın taşıyamayacağı şeyler söyledin Yüreğimi hançerledin Benim kadar düşüp “sevdiğim ne yapar?” demedin Şimdi ise ayrıldığın ikinci yılında kara sevda oldu aşkımız Sen beni unutmadın, benim seni unutma gibi bir çabam olmadı zaten Ama birlikte olmamız için çaba sarf etmemiz , dünyayı hiçe saymamız , boşuna Düşlerimizde kaldı bizim sevdamız Sözümüzü tutamadık Sevdamız ve bir birimiz için yaşamadık Şimdi ikimizde başkaları için yaşıyoruz , sevdamız da sadece içimizde yaşıyor Ben sana söz vermiştim , sevdamla ve seninle yaşayacağıma Sen kendi çıktın hayatımdan Sevdam hala yaşıyor Bir gün üzerine çimenler bitiğinde yine yaşıyor olacak sevdam Beni öldürdüğün gibi onu öldürmedin Sevdayı öldürmek kolay değil Hiç öldüremesin ki zaten

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-25-2009   #11
TiFus

Unutulmuş Aşklara

Dün gece yine seni gördüm rüyamdaBir yabancı gibiydin sankiYine gözlerin değdi kalbimeAma kirpiklerin oksamadı eskisi gibi Eskisi kadar güleç değildi yüzünSessiz gülüşlerin yoktu yüzünün çizgilerindeHangi rüzgar çaldı tebessümleriniYabancı mıydı sen mi anlayamadımSarılmak istedim koşup ama yüzüne bile bakamadımNe sen eskisi kadar çok seviyordun beni ne de ben eskisi kadar cesurdumBoynuna atlayamadımÖnümden geçip gittin öyleceRüyalar tersine mi çıkar yoksa gerçek midir bilmiyorumGerçekten şimdi karşılaşsak şimdi görsen beni koşup sarılmaz mısın banaHayat seni gerçekten degiştirdimigercekten yabancı mısın artık Bir daha hiç dokunmayacak mı kirpiklerin bakıslarınla kalbımeBir daha hiç sevgi dolu bakamayacak mısınSana kızıyorum ama galiba artık bende bakamam gözlerine sevgi doluNe göturdu bılmıyorum ama seni benden alıp göturdulerKim sucluSuclu yok askta suclu olmazBir terkeden bir de terkedilenZoruma giden de bu yaNe sen beni terkettin ne de ben seniİsmin hala kalbimde dans ediyorGözlerini hiç unutmadımGercekten merak adiyorumGözlerin de degıstımıaslında gözlerını de degıldegozlerının cumlelerınıharfler hala aynı mı dokuluyor dıye senden tek istedigim eger bir gun karsılasırsak bir yabancı gibi çekip gitmeÇünkü ben gitmeyeceğimVe belki haykırmasam da içimden seni seviyorum diyecegimTıpkı şimdiki gibi SENİ SEVİYORUM

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-25-2009   #12
TiFus

Acı Ama Güzel

Hayat tesetüflerden ibarettir bunu şimdi hada iyi anlıyorum İlk aşk , ilk kaçamaklar , ilk öpücük , bir süre bulutlar üzerinde yaşadıkdan sonra küçük bir tartışma bir kapris herşeyi bitirmişdi yıllar öyle hızlı geciyordiki cok farklı yollar çizmişiz hiç karşılaşmadan hemde evlenmiş çocuk sahibi olmuşuz farklı şehirlere yerleşmişiz ve mesleklerimizde ilerlemişiz ve birbirimizden yaşadıklarımızdan habersizce tesatüf yada olacağı var ya öyle birşey olsa gerek hala anlamıs degilim 20 yıl sonra karşılasıyoruz büyük tesatüflerle ve o an yılların hiç bir şeyi silmediğini hala birbirimize deli gibi aşık oldugumuzu anladık ilk anda elini uzattı nasıl tepki vereceğimi bilmeden hemde ilk karsılaşmada ve hiç düşünmeden birbirimize ait olmayan o eller birleşmişdi 20 yılda çok sey değişmemiş önceyi yaşıyorduk o an hep aklımda olan hayalini kurtugum ilk aşkım beni benim onu sevdiğim gibi seviyordu bunu bilmek yıllar sonrada oldukca güzeldi sonu olmasada

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-25-2009   #13
perinaz

maşallah tifus kitabı burayamı tasıdın :D yinede eline sağlık
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-25-2009   #14
TiFus

Teşşekkür Ederim
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-25-2009   #15
perinaz

Önemli Diğil Paylaşımlarının Devamını Bekleriz :)
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş Arama
Görünüm Modları

forumsinsi.com