Havale Geçiren Çocuğa İlkyardım

Eski 10-29-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Havale Geçiren Çocuğa İlkyardım

Havale geçiren çocuğa ilkyardım[Linkleri görmek için üye olmalısınız ÜYELİK >>>

Genellikle 1 ve 4 yaş arasındaki çocuklarda ateşin yükselmesi sonucu kasılmalar olur Bu yaşlarda beyin ileri derecede ateş yükselmelerine karşı diğer yaşlara göre daha duyarlıdır Bazı ailelerde böyle bir duyarlılık bulunabilir Anne veya babası çocukken havale geçirmişlerdir Yanaklarının kırmızı olması veya terleme ateşin olacağını haber verir 1-2 yaşları arasındaki havale geçirme diğer yaşlara göre daha fazladır

Çocuğu sakin olarak yatırınız Odasının penceresini açınız Üzerine çok kalın yorgan ya da battaniye ile örtmeyiniz

Ilık su dolu küvete yatırınız Suyun sıcak olmamasına dikkat ediniz Dirseğinizle su sıcaklığını kontrol ediniz Böylece bebeğin vücut ısısını normale düşürebilirsiniz

Koltuk altlarına ve kasık bölgelerine alkolle ıslatılmış pamuk koyunuz Çocuğa ıslak, ılık su ile ıslatılmış sünger ile baştan ayağa kadar siliniz, Aynı zamanda gazete vs ile yelpaze yapılarak vücut üzerindeki nemin buharlaşmasını ve ateşin düşmesini sağlayınız

Basit önlemlerle vücut ısısı düşmüyorsa ve çocuktaki kasılmalar (havale) 10 dakika içinde geçmiyorsa makata sakinleştirici fitil koyunuz Kalçalarını, baş ve diğer parmaklarla birbirine yaklaştırarak fitilin dışarı çıkmasını önleyiniz

Basit önlemlerle vücut ısısı düşmüyorsa ve çocuktaki kasılmalar (havale) geçmiyorsa beklemeden hastaneye götürünüz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş Arama
Görünüm Modları

forumsinsi.com