Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Komedi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
gerçek, ilginç, soyadları, tamamen

İlginç soyadları Tamamen Gerçek(+18)

Eski 11-29-2006   #1
puslu

İlginç soyadları Tamamen Gerçek(+18)

Bayram tatili için çoluk çocuk Antalya'ya gidiyorsunuz Kesenize uygun bir otel buldunuz Rezervasyon yaptırmak üzere telefonu açtınız Karşı taraftan neşeli bir genç kız sesi, gereken bilgileri vermeden önce soruyor:
"İsminizi alabilir miyim?"
"Tabii hanımefendi İbrahim Ziker"
"Anlamadım!!"
"Ziker Ziker"
"Terbiyesiz adam!" Çat! (Buradaki çat sözcüğü suratınıza kapanan telefonun efekti oluyor)
İsminizin İbrahim Ziker olması şart değil Sorulduğunda Abdullah Oyar da diyebilirdiniz Adem Kayar da Şartları zorluyor, diye düşüneceğinizi bilmesem "Subay Sokar" ismini de örnek vereceğim Hepsinin telefon rehberlerinde yeri var
Sokar soyadı ile yaşamak zor Eşiniz doğum yaptı diyelim ve gürbüz bir oğlan getirdi dünyaya Bebeğe "Güçlü" adını vermek istiyorsunuz, veremezsiniz Önce nüfus memuru karşı çıkar Tartışma büyürse o soyadına uygun bir eylem yapmaya kalkar Telefon numaralarını veremeyeceğim ama Bursa telefon rehberinden adı tespit edilen Mümin Abaza ile Manisa'dan Yunus Gay'in bir otobüs yolculuğu sırasında yan yana koltuklara düştüğünü varsayalım Yol uzun Sohbet kaçınılmaz Doğal olarak tanışıyorlar:
"Efendim ben Yunus Gay"
"Memnun oldum ben de Mümin Abaza"
"Yaaa! Öyle mi?"
Bizde yalan yok! Şu kısacık diyalogdan mânâ çıkar bakalım Bunun tersi de olabilir Kendini önce Bay Abaza tanıtır Öbürü de adını soyadını söyler Artık o yolculuğun selameti için muavini bu ikilinin arasına oturtmaktan başka çare kalmaz Hele bir de Muğla'dan Alkin Azgın isimli bey arka koltukta oturuyorsa seyreyleyin gümbürtüyü Bu isimleri kafadan sallamıyorumMeraklısı telefon rehberlerini tarayıp garip isim ve soyadlarını biriktiriyor Üstelik listeliyor Edirne'den Zehra Eşekcambazı, İstanbul'dan Yusuf Ziya *****oğlu ve İzzet Angut, İçel'den Duran Tekerlek, Maraş'tan Döndü Yuvarlak, Bursa'dan Coşkun ***** bu listenin seçmeleri Üstelik bazı durumlarda tehlike yaratan isimler ile panzehirleri yan yana Yani listeyi yapan kimse çareyi de yanına kaydetmişTekirdağ'dan Gülsen Motor ile Urfa'dan Hacı Benzin Gülsen Hanım rehberleri biraz karıştırırsa Kurşunsuzbenzin ile Motorin soyadlısını bile bulur Konya'dan Abdurrahman Kıllı'nın panzehiri Afyon'dan Nurettin Tüysüz Bir de asla isimleri yan yana getirilemeyecek olanlar var Temsil Kocaeli'den Fahrettin Kalkmaz ile Bartın'dan Mehmet Kaldırır Konya'dan Cafer Yalar ile Ankara'dan Kurban Yalama "Olur O zaman size Mersin'den Ahmet Ali Emici'yi takdim edeyim"
Tövbeler olsun kendim uydurmuyorum Hepsinin şehir telefon rehberlerinde ve de internette yeri var Kimi de yeryüzünde sözcük kalmamış gibi organları soyadı diye almış Münevver Göbek, Münire Meme, Şükriye Memeli, Havva Kalça gibi Bununla yetinmeyip seçtiği organ üzerine ayrıntı verenleri de görebilirsiniz İzmir'den Aytekin Kıllıbacak ile Makbule Kıllıbaldır gibi Kimi de uygun bir aile ismi bulamayınca öyle ciğer, dalak, böbrek gibi rastgele organ seçmemiş Söylemesi ayıptır doğrudan doğruya edep yerlerinden isim derlemiş Osmaniye'den Mehmet Taşak, Kilis'ten Ali Anüs gibi Bir de İstanbul'dan Sultan Kıç var zabıtlara giren Yine İstanbul'dan Fevzi Zik beyefendiyi saygıyla anıyoruz Ancak nüfus memuru kaydını düşerken (z) harfini tercih ettiğinden son anda kurtulmuş Lakin Antalya'dan Bahriye Kuku ile Diyarbakır'dan Mahmut Pipi onun kadar şanslı olamamışlar
Sıra üçlemelerde
Kaderin telefon rehberlerinde buluşturduğu muhteşem ikililer yetmiyor, bir de üçlemeler görüyorum İzmir'den Naime Gösterir, İstanbul'dan Nadir Verir ile Antalya'dan H İbrahim Gömer Üçü başlı başına bir ekip Allah aralarına düşürmesin
Rehberden isim tararken Urfa'dan Cemal Delik ile Ardahan'dan Ramazan Deşik isimlerine bakıyorum da halime bin kere şükrediyorum Türkiye "Soyadı Kanunu" çıkarıldıktan sonra kendine özgü bir serüven geçirdi İzansız veya bezgin nüfus memurlarının azizlikleri şimdi kütüklerde Ayyaş takımından, hergele meşrepli, fırlama dediğimiz insanların da eline kalem verilip isim yazdırıldı
Osmanlı'dan yüzde 96'sı okur yazar olmayan bir teba devralan cumhuriyet için bu kusur kaçınılmazdı Öyle miskinler çıkmış ki bu isim yazıcılar içinden, şöyle iki münasip kelime arama zahmetine bile girmemişler İstanbul'dan Menemine Cart ile Cafer Cırt, Kayseri'den Burhanettin Curt, Kocaeli'den Döndü Cort, Konya'dan Mesto Kart, Sakarya'dan Fedakâr Pat, Isparta'dan Şaban Küt (Arasam bir Zart soyadı mutlaka bulurdum)
Yukarıdakilerin cümlesi okur yazar olmamanın patırtısına kurban gitmişler Hükümet adamları şimdi oturup bu halleri düşünmeli ve aykırı soyadı taşıyanlar için bir af kanunu çıkarmalı Çıkarmalı ki bu durumdakiler toplum içinde saygı görebilecekleri bir soyadı seçebilsinler Böyle bir teklifi imzaya açan olursa altına ilk parmağı ben basarım Maraş'tan Ökkeş Ford basar Bursa'dan Ali Kalktı da Kilis'ten Nurcan Geliyor da basar Hem de seve seve Görüyorsunuz işte Teklifi bile heyecanlandırıyor insanı

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 09-08-2007   #2
angelesdream

:) oldukça kötü bir durum,komikteşu af kanunu işinde acele edilse iyi olur
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com