Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Beyin Fırtınası > Zeka Soruları

Yeni Konu Gönder Kapalı Konu

Konu Araçları
kapısı, özgürlük

Özgürlük Kapısı...

Eski 01-25-2007   #1
İSİMSİZ KARANLIK

Özgürlük Kapısı...

Bir zamanların zekâsıyla ünlenmiş Rus dedektifi İngilizler tarafından idam edilmek üzere yakalanır Fakat İngiliz general bu dedektifin zekâsına hayrandır ve ona bir şans vermek ister Onu bir odaya koyarlar Odada iki kapı ve kapıların önünde birar tane gardiyan vardır Kapılardan biri özgürlük kapısı, diğeri ölüm kapısıdır Gardiyanlardan biri istisnasız doğru söylüyor, diğeri ise istisnasız yalan söylüyor ve bu gardiyyanlar birbirlerinin yalancı veya dürüst olduklarını biliyorlar Adamın bu gardiyanlardan sadece birine, sadece bir soru sorma hakkı var, ona göre kapılardan birinden geçecek ve özgürlük ya da ölüme gidecektir Siz dedektifin yerinde olsaydınız ne yapardınız?

Not: Ben bu soruyu çözene kadar annem yanıtını vermeyerek beni kıvrandırmıştı, ancak çözdüğümde "Doğru" dedi ve bu oyunun bu şekilde olduğunu, bu sorunun yanıtının verilmediğini söyledi O yüzden ben de size aynı şekilde yapacağım (Ama annem kadar insafsız değilim, arada ipuçları verebilirim) Hadi gösterin kıvrak zekânızı

Eski 01-25-2007   #2
ERen

cevap herhangi gardiyanın birine mesala yalancı olana şurdaki gariyana sorsam bana hangi kapıyı gösterir derim oda ölüm kapısını gösterir bende diğer kapıdan çıkarımAMA ilk soruyu doğrucu gardiyana sorsak gene aynı yanıtı alır ve diğer kapıdan çıkarız

Eski 01-26-2007   #3
İSİMSİZ KARANLIK

Tebrikler ERen, doğru yanıt Doğru yanıt farklı bir başlığa mate tarafından yazılmıştı gene

Eski 01-30-2007   #4
ati_gs_ceza_ati

keh keh keh çok kolay

Eski 06-04-2007   #5
puslu

soru cevaplanmış konu kilitlenmiştir

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com