Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Nesil Bilinçlendirme Kampı - Gizli Tehlikeler & Tehditler > Güncel Haber Merkezi > Polemik

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
atatürkçü, partiye, vereceğim

Atatürkçü Partiye Oy Vereceğim

Eski 04-02-2009   #1
Şengül Şirin
Icon1uzz

Atatürkçü Partiye Oy Vereceğim

“Atatürkçü partiye oy vereceğim” diyen yüzbaşı SS görevden alındı

Ferit DEMİR/TUNCELİ, (DHA) TUNCELİ’nin Ovacık İlçesi Jandarma Komutan olan ve Mareşal Fevzi Çakmak Lisesi’nde Milli Güvenlik Dersi’ne giren Yüzbaşı SB, geçen hafta okulda “Türkiye’de bazı tarikatlar önemli yerleri kapmak istiyor Ben şahsen Türkiye’nin laik yapısını zedelemeyecek, Cumhuriyet’ten yana, Atatürkçü ve sosyal devlet ilkesini benimseyen partiye oy vereceğim” demesinin ardından bazı öğretmenler tarafından şikayet edildi Şikayet üzerine Yüzbaşı SB, İl Jandarma Komutanlığı emrine alınırken, hakkında Cumhuriyet Savcılığı ve İl Jandarma Komutanlığı tarafından soruşturma başlatıldı Ovacık’ta çok sevilen yüzbaşı SB’nin geri dönmesi için öğrencileri imza kampanyası başlattı
Tunceli’nin Ovacık İlçesi Mareşal Fevzi Çakmak Lisesi’nde Milli Güvenlik Dersi’ne giren İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı SB’nin görev yerinin değiştirilmesi ve hakkında iki soruşturması açılmasına neden olan olay geçen hafta Çarşamba günü ders işlediği sırada yaşandı İddiaya göre öğrenciler sohbet sırasında SB’ye seçimlerde oyunu kime vereceğini sordu Bunun üzerine Yüzbaşı B, “Ben oyumu laik demokratik Türkiye Cumhuriyeti’ni savunan, Atatürkçü çizgide olan partiye vereceğim” dedi Daha sonra öğretmenler odasına geçen SB, söz seçimlerden açıldığında ve bazı öğretmenlerin Türkiye’nin laik yapısı ile ilgili sözler söylemesinin ardından, “Türkiye’de bazı tarikatlar önemli yerleri kapmak istiyor Ben şahsen Türkiye’nin laik yapısını zedelemeyecek, Cumhuriyet’ten yana, Atatürkçü ve sosyal devlet ilkesini benimseyen partiye oy vereceğim” dedi
Öğretmenler odasında AKP’ye oy vereceğini söyleyen bazı öğretmenler, Yüzbaşı SB’nin öğrencilere “CHP’ye oy verin” dediğini ileri sürerek, okul yönetimi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu Öğretmenler ardından konuyu dönemin Belediye Başkanı AKP'li Hasan Hüseyin Dizi ve İlçe Başkanı Rıza Çolak’a iletti Başkan ve ilçe başkanı da konuyu parti genel merkezi ile Vali Mustafa Yaman’a aktardı

GÖREV YERİ DEĞİŞTİRİLDİ
İddiaya göre, Vali Yaman’ın Yüzbaşı SB’nin söylediği iddia edilen sözleri Tunceli Jandarma Bölge Komutanlığı’na aktarması üzerine B, aynı gün İlçe Jandarma Komutanlığı’ndan alınarak geçici olarak İl Jandarma Komutanlığı’nda görevlendirildi Yüzbaşı B hakkında Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı ile İl Jandarma Komutanlığı’nın başlattığı iki ayrı soruşturmanın sürdüğü belirtildi Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talebi üzerine Ovacık’ta savcılık bazı öğretmen ve SB’nin derslerine girdiği bütün öğrencilerin ifadesini aldığı öğrenildi

ÖĞRENCİLERDEN İMZA KAMPANYASI
Yüzbaşı SB’nin görevden alınıp merkeze çekilmesi üzerine Mareşal Fevzi Çakmak Lisesi’nde derslerine girdiği öğrenciler imza kampanyası başlattı Yüzbaşı SB’nin ilçeye geri gönderilmesini ve derslerine yeniden girmesini isteyen öğrenciler, topladıkları 790 imzalı dilekçeyi Tunceli Valiliği’ne gönderdi Yüzbaşı B’yi çok sevdiklerini ve kendilerini hiç bir zaman yönlendirmediğini söyleyen öğrenciler, “O çok iyi bir öğretmen ve iyi bir komutan İyi bir Atatürkçü olan komutanımızı ilçe halkı da çok seviyor Biz imza kampanyası başlattık Öğretmenimiz hakkındaki söylentiler doğru değil Seçim konusunu sınıfta biz açtık Öğretmenimiz, ‘Kendi düşüncenize uygun insanlara, adaylara oy verin Sizi yönetecek insanlara oy verin’ dedi Bazı öğretmenlerimizi komutanımızı şikayet etmiş Ona haksızlık yapıldığına inanıyoruz Bazı öğretmenlerimizi burada ev ev dolaşarak AKP’ye oy istedi ama onlara bir şey yapılmadı” dedi
Ovacık’ın yeni seçilen CHP’li Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Yüzbaşı SB ile öğretmen arasında tartışma olduğunu duyduğunu söyledi Sarıgül, “Bu konuyla ilgili bizim bildiğimiz öğretmenler odasında karşılıklı tartışma olmuş Doğal olarak seçim ortamı, konu seçimler olunca herkes öğretmenler ve komutan görüşünü söylemiş Tartışma sırasında Ovacık’ın sorunları da tartışılmış Komutan çok Atatürkçü ve ülkesini seven, Ovacık halkıyla çok barışık bir komutan Öğretmenler odasında Atatürk ilkelerine ve inkılaplarına bağlı kalınması, Cumhuriyet’e sahip çıkılması gerektiğini ve bu ülkeyi tarikatlara teslim edilmeyeceğini söylemiş Bu yönlü konuşmalar olmuş ama diğer insanlar ya da diğer partililer bunu nasıl anlamışsa öğretmen arkadaşlar şikayet etmiş Komutan geçici olarak İl Jandarma Komutanlığı’na alınmış Bizim bildiğimiz bu kadar” dedi

İLÇEDE SEVİLİYOR
Ovacık’ta elektrikçilik yapan Yusuf Seç, Yüzbaşı SB’nin ilçede çok sevildiğini ve insanlara çok yardımcı olduğunu söyledi B’nin köylere kadar gidip insanlara yardım ettiğini de söyleyen Seç, “Ben öğrenciler ile konuştum Komutan öğrencilere, ‘devletinize sahip çıkın Atatürk ilke ve inkılaplarına sahip çıkın’ demiş Öğrenciler kendisine seçimler ile ilgili sorunca o da düşüncelerini söylemiş AKP’liler dedikodu çıkararak haksızlık yapmışlar Ben yüzbaşımızla da konuştum haksızlığa uğradığını ama asla Atatürkçü olmaktan vazgeçmeyeceğini söyledi Zaten öğrenciler gidip savcılığa gerçekleri anlatacaklar Komutanın tek yapmak istediği devlet halk ilişkilerini en iyi seviyeye çıkarmak yapmak istediği budur” dedi

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com