Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
kredi, kurumu, yurtlar, yüksek, öğrenim

Yüksek Öğrenim Kredi Ve Yurtlar Kurumu

Eski 07-31-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Yüksek Öğrenim Kredi Ve Yurtlar Kurumu

5505 Sayılı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu kanununda degişiklik yapılması hakkındaki kanuna ilişkin duyuru yapmıştırİlgilenen arkadaşların dikkatne

Kurumumuzdan öğrenim ve katkı kredisi alan borçlularla ilgili olarak, 18052006 tarihinde yürürlüğe giren 5505 sayılı Yüksek öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu kanununda değişiklik yapılması hakkında kanunun 1 inci maddesi … Borçlunun Emekli Sandığı, SSK, Bağ-Kur veya sosyal güvenlik kuruluşu niteliğindeki başka kuruluşlarla ilk defa ilişkilendirildiğinin tespitine kadar, ilgilinin talebi halinde borcunu ödemesi, kredi alma süresinin bitiminden itibaren endeks uygulanmak suretiyle ve birer yıllık sürelerle Kurumca uzatılabilir Katkı kredisi borcu ödemelerinde de aynı esaslar uygulanır hükmüne amirdir

Bu hüküm doğrultusunda, Emekli Sandığı, SSK ve Bağ-Kur da kaydı bulunmayanlardan, borç ödemesi başlamayanlar ile borçlarını hiç aksatmadan ödeyenlerin borçları ertelenecektir İlgililer, borçlarının ertelenmesine ilişkin olarak Kurumumuza yazacakları dilekçelerini, ad, soyad, öğrenim gördükleri öğretim kurumu adı, TC kimlik numarası, kredi numarası, baba adı ve açık adreslerini belirtmek suretiyle Cemal Gürsel cad no:61 Cebeci- Ankara adresine göndereceklerdir

Tespit edilen ödeme süreleri ve yeni borç tutarı kurumumuz internet adresinden duyurulacak olup, ayrıca dilekçelerde belirtilen adreslere tebligat yapılacaktır

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com