Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Kültür-Sanat

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
yapmalısın istiyorum

"-Yapmalısın! - İstiyorum"

Eski 03-27-2009   #1
yesimciwciw

"-Yapmalısın! - İstiyorum"

Guido Casaretto'nun kişisel sergisi "-Yapmalısın! -İstiyorum" Sanatorium'da 15 Nisan'a kadar izlenebilir

Özgürlüğün gücü, ‘yapmalısın!’ ile ‘istiyorum’ arasındaki savaştadır En ağır olanı yüklenmenin cesareti ve efendilerimize düşman kesilmemiz, istemlerimizle sonuçlanıyor

Sanatçı olarak Guido, toplumsal ve sanatsal sorumlulukları ile kişisel öngörülerini savaştırdığı sahneleri bizlere izletiyor Sorumluluklarımızın binlerce yıllık değerler olduğunu bilerek, ‘nesnelerin’ tüm değerleri halen daha sorgulanabilir mi? Peki ya değersizlik durumu, bizlere ‘istiyorum’ dedirtmez mi?

Günümüz post-modern dünyası, sanatçıya birçok ‘Yapmalısın!’ sunar Pek çok sanatçı, gücünün yettiğince bu sorumlulukları yüklenir Gücünün farkına vardığında bu sorumluluklar kişisel ‘İstiyorum’ lara dönüşür

Sanatorium, Guido Casaretto’nun bu kişisel sergisinde gücünün yettiğini yapmakta; yeni bir yaratma için kendine özgürlük yaratmaktadır Bu durum çağdaş sanat izleyicisine nelere gücümüzün yetebileceğini izleme olasılığı tanıyor

Sergiyle ilgili detaylı bilgiyi sanatorium web adresinden alabilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com