Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Ülke & Şehirler > Türkiye > Marmara Bölgesi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
atakan, bilgileri, ilköğretim, izmit, kocaeli, leyla, okulu

Leyla Atakan İlköğretim Okulu Bilgileri İzmit Kocaeli

Eski 08-14-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Leyla Atakan İlköğretim Okulu Bilgileri İzmit Kocaeli

Leyla Atakan İlköğretim Okulu Hakkında - Leyla Atakan İlköğretim Okulu Tanıtım - Leyla Atakan İlköğretim Okulu Resimleri - Leyla Atakan İlköğretim Okulu İletişim

Leyla Atakan İlköğretim Okulu Kocaeli İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Leyla Atakan İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Leyla Atakan İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Leyla Atakan İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol vs spor dallarındaki başarıları, Leyla Atakan İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz

Leyla Atakan İlköğretim Okulu Tarihçesi:

Okulumuz İzmit 28 Haziran Mahallesinin doğu kesimi ile Bekirdere Deresinin bitişiğinde 4000 m 2 lik arazi üzerine yapılmıştır Okulun kurulduğu arazi eskiden kavak ağaçlarıyla kaplı, pehlivan güreşlerinin yapıldığı ve küçük çaplı cam fabrikasının kurulu olduğu bir alandı

Okulumuzun güneyinde Kandıra Caddesi, yeni adıyla Turan Güneş Caddesi ve Fatih Camii; batısında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezi ve Akçakoca konutları; doğusunda Tavşantepe bulunmaktadır

Okulumuz adını, İstiklal Savaşı kahramanlarından Orgeneral Hasan Atakan’ın kızı,Atatürk devrimlerinin ve kadın haklarının somutlaşan örneği, 1968-1971 yılları arasında hizmet vermiş, İzmit’in ve Türkiye’nin ilk kadın belediye Başkanı olan Leyla Atakan’dan almıştırOkul eğitim öğretime 1978 yılı eylül ayında başlamıştır

İlkokul binası inşaatına 1977 yılında başlanmış, 2 katlı 7 derslikli bina inşaatı 1978 yılı temmuz ayında bitirilmiştir İçinde bulunduğu bölgenin sürekli göç alması nedeni ile artan nüfus karşısında okul binamız yeterli gelmediğinden okul bahçesine barakadan sınıflar yapılmış, derslik sayısı 20 ye çıkarılmıştırBarakalarda yapılan zorlu eğitim yeni ek bina yapımını zorunlu kılmış ve 1981 yılı haziran ayında 8 derslikli ek bina yapılarak 13 Kasım 1981 de hizmete girmiştir 22 Şubat 1982 tarihinde okulumuz bünyesinde “ işitme özürlü öğrenciler “ için bir sınıf açılarak Kocaeli’de, özel eğitim hizmeti alanında bir ilke imza atmıştır

1994 yılında okulumuzun8 yıllık ilköğretim okulu olması nedeniyle öğrenci sayısında artış olmuş,bu nedenle 1997 yılında halkın ve il özel idarenin katkılarıyla 4 katlı 10 derslikli, 2 idari oda , 2 derslikli anasınıfı, 1 fen bilgisi laboratuarı, 1 iş teknik atölyesi, 1 rehberlik servisi ile yeni bina hizmete girmiştir

Stratejik amaçlarımız arasında yer alan normal öğretime geçebilme hedefini gerçekleştirmek için İl Milli Eğitim ile yapılan görüşmeler sonucu 2 katlı olan eski binamız 2005 Eylül ayında yıkılmış olup, yeni bina inşaatı 2006-2007 eğitim öğretim yılında devam etmiştir Binamızın yıkılmasıyla 5678 sınıf öğrencilerimiz 2005-2006, 2006-2007 eğitim öğretim yılını ana binamıza 700 metre uzaklıktaki Bekirpaşa Vakıf İlköğretim Okulu binasının 4 katında, 9 derslikli tek koridorda, diğer okulun öğretmen ve öğrencileriyle dostluk ve hoşgörü ilişkisi içerisinde geçirmiştir Bu binadaki koridora okulun kendi imkanlarıyla 1 idari oda yapılmış, öğretmenlerimiz diğer okulun öğretmenleriyle aynı odayı paylaşmıştır Böylece 2 öğretim yılı ikiye bölünmüş şekilde farklı binalarda tamamlanmıştır

Okulumuz binası 2007-2008 öğretim yılı eylül ayında eğitim öğretime girmiş olup; ikili öğretimden normal öğretime geçmiştir

Okulumuz bünyesinde toplam 33 sınıf 2 anasınıfı dersliği, 2 bilgisayar sınıfı, 1 fen teknoloji laboratuarı,1 teknoloji tasarı sınıfı, 1 çok amaçlı sınıf, 1 öğretmenler odası, 1 rehberlik servisi, 1 proje odası ,1 müdür odası, 1 müdür yardımcıları odası, 1 müdür başyardımcısı odası , konferans salonu, spor odası, kız erkek soyunma odaları, depo, kantin, kütüphane,1 veli görüşme odası,1 okul aile birliği odası bulunmaktadır

İtalyanın koordine ettiği 12 ülkenin başvurduğu ECCE :European Children Cultural Exchange (Avrupa Çocukları Kültürel Değişimi) adlı projeye okulumuz 6 ortaktan biri olarak kabul edilmiştirDiğer ortaklarımız İtalya,Romanya, Belçika,Avusturya ve Estonyadır İlk ziyaretler İtalya , Romanya’ya ve Estonya’ya yapılmış olup,2007 Mayıs ayında bu ülkelerin deTürkiye’ye ziyaretleri olacaktır

OTMG okul temelli mesleki gelişim projesi kapsamında 2kategori pilot okullarından biriyizÇalışmalarımız 2007 Nisan ayında başlamış olup halen devam etmektedir

Avrupa komisyonu Life üçüncü ülkeler programı desteğiyle gerçekleştirilen Yeşil Kutu Çevre Eğitimi projesi okulumuzda uygulanmaya başlamıştır

Leyla Atakan İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Adı: LEYLA ATAKAN İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: 28 Haziran Mah Okul Sok Bekirpaşa Izmit
Telefon Numarası: 2623210366
Faks Numarası: 2623219921
E-mail Adresi:
Web Adresi: -

Leyla Atakan İlköğretim Okulu Resimleri:

Kaynak : webrehberibiz - okulwebmebgovtr

Okul hakkında daha fazla bilgi için:

Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : Leyla Atakan İlköğretim Okulu Bilgileri İzmit Kocaeli

Eski 12-22-2012   #2
Kayıtsız
Icon4531

MÜDÜRÜ SOMURTUK
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 12-22-2012   #3
Kayıtsız
Icontr

İYİ BİR OKUL ÖĞRETMENLERİ ÇOK İYİ ÇOK GÜZEL KONU ANLATIYORLAR
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 12-22-2012   #4
Kayıtsız
Icontr

HİÇ DE BİLE SONUTRUK DEĞİL ÇOK İYİ DİSİPLİNLİ
GİTMENİZİ TAVSİYE EDERİM
İYİ ARKADAŞTA BULURSUNUZ
ERKEKLERİ BİRAZ SALAK AMA

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 12-22-2012   #5
Kayıtsız
icon110

ÖĞRETMENLERİ SÜPEEEEEEEEEEEEEEERRRRRRRRRRRRRR
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com