Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Komedi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
göz

Dört Göz

Eski 11-30-2012   #1
GöKKuŞaĞı

Dört Göz

Gözlerim bozuk, çocukluğundan beri Ama havam bozulur diye gözlük takmıyorum “Gözlerin ilerler” demişlerdi de umursamamıştım Taa ki geçen sabah uyuyan kedimi pofuduk terlik sanıp giymeye çalışına kadar

Göz doktoruna gittim Merhaba, merhaba Oturttu beni dürbünlü bir cihazın önüne Alnını daya, çeneni daya, dürbünün içindeki çiftlik evine bak, “pısst!” göze hava Göz tansiyonunu ölçtük İyi güzel, aferin Hadi, şimdi harf okumaya

İkinci Dünya Savaşında pilotların taktığı metal çerçevelerden yüze geçiriliyor Lensler teker teker takılıp duvardaki harf panosu okutuluyor İlk satır zaten dana ebatlı, hemencecik; U,P,F “Alta geç” Gözler kısılır; D,U F, Feeesessizlik “Bir de bu camla bak” Resmen sözlüde kıvranan öğrenci psikolojisi! Öff, sallasan olmaz, ter boşalır Doktordan sabırsız tavırlar Bana da en budaklıları rastlar İri kıyım bir adam, asık suratla soruyor; “Bunu görüyon mu?!” Görmüyorum! Var mı diyeceğin? Ver elime bir keman da sal sokaklara Aaa! Ne bağırıyorsun? Aslında var ya, önceden gidip panoyu ta dibinden okuyacaksın, “Okuyabildiğiniz en küçük yazıyı söyleyin” dediklerinde de yapıştıracaksın; “Düz Ofset-454 20 00-YBosna-İstanbul” İki çay mı söyler yoksa bir kutu müshil yazıp havale mi eder bilmem

Miyop, kısaca uzağı görememektir ‘Görüp de selam vermiyor, ay iyice havalandı bu’ suizanlarına sebebiyet verir Tahtayı, tabelaları, alt yazıları seçememe, yaklaşan otobüsün numarasını okuyana kadar gitmesi ve binememenin yanı sıra aynada kendinizi, sairde etrafı olduğundan güzel ve pürüzsüz görme, yanlış minibüse binip yeni muhitler keşfetme yaşanır Hipermetrop; yakını net görememektir Üç yüz metreden gelen kızın on üzerinden kaç puan edeceğini belirleyebilmek ama burnunun ucunu görememek denebilir Göz tembelliği ise; terbiyesiz göz tekinin “nasıl olsa öteki görüyor, ben ne diye bakınacakmışım” diyerek tembellik yapmasıdır Astigmat, Çin işkencesidir saç beyazlatır Görüntünün retinada tek noktada toplanamaması, dağılması ve dolayısıyla üç boyutlu görüntünün bozulmasıdır Hayata flu bakmanın bilimsel adı yani Kazalar, yanlış anlamalar olasıdır Ürgüp Anatolian Bazaar’ı, ‘ürküp abdest bozar’ olarak okuyup şoka girmişliğim vardır

Neticede, göz bozukluğum ilerlemişti Doktor, reçeteyi uzatırken “Zaten bu numaraların bittiği yerde dürbün başlıyor” dercesine acı acı gülümsedi Gözlüğümü aldım, taktım; daha net, canlı ve janjanlı görüyorum, yazıyorum Çıkarınca bak; yzmmyirum Neyse, gönül gözümüz bozulmasın diyor, tüm gözlüklülere selam ediyorum efem

Ninem diyor ki

El için ağlayan gözden olur

Halime Gürbüz

GaLiBa Bu GeCe YaĞMuRDa GöKKuŞaĞı MiSali
GüLeRKeN aĞLaMaNıN ZaMaNı
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş Arama
Görünüm Modları

forumsinsi.com