Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Komedi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
karizma, talanı

Karizma Talanı

Eski 10-27-2012   #1
GöKKuŞaĞı

Karizma Talanı

Annelerin gözünde hiçbir zaman büyümüyoruz Yaş kaç olursa olsun Biz hep risk altındayız, onlarsa hep aşırı korumacılar! Tembih üzerine tembih Kapıyı "kim o?" demeden açma terli terli su içme çiğnemeden yutma terliksiz yere basma taşa oturma Boyunca olduğunuzda da, boyunca çocuğunuz olduğunda da Bu, bu ne yahu? Atlama düşersin, koşma yorulursun "Olimpiyatlarda neden bu haldeyiz?" sorusunun cevabı işte bu!
Kabul, uçan kuştan sakınıyor, Balkanlar'dan gelen soğuk hava dalgasına, Ümraniye sapığına, kurda kuşa, ona buna şuna karşı evlatlarını korumak için çırpınıyorlar Ama bazen kaş yapayım derken göz de çıkarıyorlar
Einstein'ın çocukken balkondan sarktığını, annesinin de "dur oğlum, başın gıçından ağır gelir düşersin!" tembihiyle sarsıldığını, sırf kavrayamadığı bu fizik karmaşasını çözmek için fizikçi olduğunu biliyor muydunuz? Yaa, yaa Efendim, araştırmalar gösteriyor ki; bu nevi travmalara genellikle evladı uğurlayan anneler sebep oluyor Başı çekenler ise otogarda tam kalkmak üzereyken otobüse binenler
Aşağıdan el sallamayla yetinen baba gibi değildir anneler İlla da son dakikayı beklerler ki gerginlik olsun, şoför sinirlensin, evlat da gerilsin Oysa evlat herkesi öpmüş, hayır duasını almış, koltuğuna yaslanmış ve hatta belki de ortamda sivrilmeyi amaçlamıştır Anne biner, meraklı bakışları yarıp koridorda ilerler "aman çocuğum molada uyuyakalma, inince ara, kontörün yoktur al bu da para, heh ona göre terli dolaşma, paranı ayrı ceplere koy geçen seferki gibi çaldırma, sütünü de iç, bak sorucam telefonda" vs
İstatistiklere göre evlat yüzde doksan oranında "öf tamam anne ya!" diye tepki göstermekte, diğer yolcular illa bir dönüp bakmakta, tembihlenen delikanlıysa kızlar kikirdemektedir Bünye, yer yarılsın da içine girsin, millete "menopozda biliyor musun, sert çıkmak istemedim" diye izah etsin, "Allahım ne olur baştan başlasın hayat, daha rahat toparlarım" duası kabul edilsin ister Fakat hiçbir şey dağılan karizmayı tekrar eski güzel günlerine geri döndürmeyecektir!
Tıpkı dün şahit olduğum gibi Yurt dışına doktora yapmaya gidiyor evladın teki Kazık kadar olmuş, saçları kısmen dökmüş ama olsun "işte Avrupa'nın konuştuğu Türk bilim adamı" olma hayallerinde Annesi pasaport kontrolüne doğru bağırıyor; "evladım dikkat et, yabancılarla konuşma!" Off, dağıldı bütün karizma! Heh heh Hiç kınamaya gelmez, başınıza gelmesi an meselesi Benimki de sesleniyor; "Uçakta kemerin hep bağlı dursun emi yavrum, tuvalete falan kalkma!" 'Of, anneeğ? naapıyon yaaa?' hareketimi uzaktan 'itiraz' olarak anlayan kendisi son darbeyi indiriyor; "e, ben sana evden çıkarken yap dedim!"

Ninem diyor ki: Anasının bastığı civciv ölmez

Halime Gürbüz

GaLiBa Bu GeCe YaĞMuRDa GöKKuŞaĞı MiSali
GüLeRKeN aĞLaMaNıN ZaMaNı
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş Arama
Görünüm Modları

forumsinsi.com