Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye > Kıssadan Hisse

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
doyur, kandilleri, resulallah, yahut

Ya Resulallah! Ya Beni Doyur, Yahut Bu Kandilleri

Eski 08-02-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Ya Resulallah! Ya Beni Doyur, Yahut Bu Kandilleri

YA RESULALLAH! YA BENİ DOYUR, YAHUT BU KANDİLLERİ KIRARIM!

Evliyaların bazı halleri vardır ki insan aklı onu anlamaya kâfi gelmez Bazan onlardan «deli» denmesine yetecek haller zuhur eder, bazen de insanın aklı dimağı durur ve yalnız olan şeyi olduğu gibi kabul etmek lâzım gelir, işte bunlardan bir tanesi de Şeyh Muhammed Zahiri Hazretlerinde vuku bulmuştur Şöyle ki:
Şeyh Muhammed Zahirî Hazretleri Medine-i Münevvere'de Hazreti Peygamberimizin kabrini ziyarete geldiği bir anda acıkmıştı Türbe-i Saadette Peygamber Efendimize:
— Ya Resûlallah! Sana misafir geldim Açım Ya beni öldür ki öylece doyurasın, yahut bu kandilleri birbirine vurur kırarım, dedi
Çok geçmeden dışardan bir adam gelip onu davet etti Dışarda hurma ve başka yiyecekler hazırlamıştı Hazreti Şeyh'i götürerek karnını doyurdu Sonra da:
— Sen orada Allah'ın Resulüne ne dedin? diye sordu
Şeyh Muhammed Zahirî Hazretleri ne söylediğini ona anlattı ve:
— Niçin sordun bu suali? dedi
Adam başından geçenleri şöyle anlattı:
— Ben uyuyordum Rüyamda Hazreti Peygamber Efendimizi gördüm Bana buyurdu ki: «Kötü huylu bir misafir geldi Onu evine götür ve karnını doyur, sonra da "Karın doyurmak için başka yere git Bu yer arzu yeri değildir" de» buyurdular Ben de bunun üzerine uykudan uyanır uyanmaz hemen mescide geldim ve orada seni buldum Demek Resûlullah'ın buyurduğu kötü huylu kimse senmişsin, dedi

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com