Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Nesil Bilinçlendirme Kampı - Gizli Tehlikeler & Tehditler > Güncel Haber Merkezi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
buluşması, kral, kraliçenin

Kral ve Kraliçenin Buluşması !

Eski 05-16-2008   #1
Equinox

Kral ve Kraliçenin Buluşması !

Galatasaraylı futbolcu Hakan Şükür, İngiltere Kraliçesi Elizabeth bir araya geldi

Milli futbolcu Hakan Şükür, yaptığı açıklamada, İngiltere'nin Ankara Büyükelçiliği'nin bahçesinde British Council (İngiliz Sosyal ve Kültür Derneği)'nin başlattığı ve Sosyal Sorumluluk Derneği'nin yürüttüğü proje kapsamında, kraliçe tarafından Ankara'ya davet edildiğini söyledi

Hakan Şükür, sokak çocuklarına sporu sevdirmek ve kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak amacıyla proje kapsamında gerçekleştirilen futbol turnuvasına katılan takımlara antrenman verdiğini belirterek, ''İngiltere'nin yürüttüğü proje kapsamında, İngiltere'de top koşturan Türk futbolcuları Emre Belözoğlu ve Tuncay Şanlı da davet edilmişti

Ancak bu 2 arkadaşım milli takım kampında oldukları için katılamadılar Bu nedenle ben ve federasyon başkanımız sayın Hasan Doğan birlikte katıldık Kraliçe, beni, turnuvaya katılan İzmir, Muş, Tekirdağ ve Kayseri illerinden gelen 4 takıma antrenman yaptırmam ve onları yeniden topluma kazandırmak amacıyla projeye destek olmam için davet etti'' diye konuştu

Şükür, bu vesileyle Kraliçe II Elizabeth ile de bir süre sohbet ettiklerini ifade ederek, ''Kraliçe'ye İngiltere'den tüm dünyaya yayılan futbolun, toplumsal ve sosyal sorumluluğunun, çok küçük yaşlarda başlayan ülkedeki suç oranını azalttığı ve bu projenin, burada kazanılacak başarıdan çok sokak çocuklarını spora kazandırması bakımından önemli olduğunu söyledim'' dedi

Futbolu araç olarak kullanarak, spora erişimi kısıtlı çocukların sosyal hayata uyum sağlamalarını amaçlayan Sokak Ligi adlı eğitim ligi projesi kapsamında düzenlenen turnuvada, Hakan Şükür de bir süre takım elbiseyle çocuklarla maç yaptığını dile getirdi

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com