Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Nesil Bilinçlendirme Kampı - Gizli Tehlikeler & Tehditler > Güncel Haber Merkezi > Polemik

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
aselsan’da, esrarengiz, intiharları, mühendis

ASELSAN’da esrarengiz mühendis intiharları

Eski 01-31-2007   #1
mate

2006 yılının ağustos sabahı Ankara Havaalanı yolu Bir araçta genç bir adam ölü bulunuyor Polis geliyor İlk incelemede bileklerinde ve boynunda kesik izleri bulunuyor

Dedektifler önce genç adamın ellerinin ve boynunun bağlanmış olduğunu düşünüyorlar Belki de sorgulandı

Uzun süren soruşturma ve dosya "intihar" olarak kapanıyor

Ölen ASELSAN’nda çok önemli projelere imza atan makine mühendisi Hüseyin Başbilen

ÖNEMLİ GÖREVLER

Daha sonra bir intihar daha geliyor

Bu defa ASELSAN’da üç yıldır görev yapan elektrik mühendisi Alim Ün tabancayla intihar ediyor

Ve son olarak iki yıldır ASELSAN’nda görev yapan 26 yaşındaki Evrim Yançeken sabah saat 0600 sıralarında Ankara’daki evinin 6’ncı katından "atladı"

Şimdi soralım

ASELSAN Türkiye’nin en gizli askeri/teknolojik çalışmalarının yapıldığı yerdir Bu üç mühendis orada çok önemli görevlerde bulundular Hele birisi var ki, Türkiye’nin en hassas konusu olan "Milli savaş yazılım" projesinde çalıştı

GÖRGÜ TANIĞI YOK

Paranoyak değilim ama

ODTÜ mezunu çocukların bu "görgü tanığı olmayan" intiharları konusunda kuşku bulutları görüyorum

Sanki bir "casus filmi"ni hatırlatırcasına ilgimi çekti

Siz ne dersiniz? Araştırmaya değmez mi?

50 MİLYON $’LIK TÜRK FÜZESİ ALDI

MİLLİ Savunma Bakanı Vecdi Gönül’le sohbet ederken çok önemli bazı gerçekleri öğreniyorum

Ve biraz da kendimizle gurur duyalım diye bunları iletiyorum

İşte ilginç bir gelişme:

- Dünyanın en zengin isimlerinden biri olan Dubai Şeyhi Prens El Maktum, Türkiye’den 50 milyon dolarlık füze almış Üstelik füzelerin ihraç edilişi de çok ilginç bir sohbetle başlamış

Savunma Bakanı Gönül, Maktum’la sohbet ederken, konu Türk Savunma Sanayii’ne gelmiş Bakan Gönül, Türkiye’nin bu konuda çok hızlı gelişmeler kat ettiğini söylemiş ve eklemiş:

- "Örneğin çok gelişmiş füze teknolojimiz var"

Bu söz üzerine El Maktum, 50 milyon dolarlık Türk füzesi almış

Diğer detaylara gelince

- Türkiye ilk kez kendi uçak projesini tümüyle kendi teknolojisi ile gerçekleştirmiş Evet, öyle montaj filan değil Türk mühendisleri uçağın bütün projesini yapmışlar

- Türkiye savaş jetlerinin "Cam Kokpiti"ni dijital olarak yapmaya başlamış Yani pilot eğer yalnız uçuyorsa cam kokpitte yalnız uçuşla ilgili göstergeler beliriyor Eğer savaş durumu varsa, uçuş göstergeleri karışıklık yaratmasın diye ekrandan siliniyor, yerine savaş göstergeleri geliyor Üstelik bu göstergeler pilotun kaskındaki camda da belirebiliyor

- Türkiye telsiz ve paletsiz zırhlı ihracatını da gerçekleştirmiş Ve tümüyle kendi üretimi

Evet, Türk mühendisleri bunları yapıyor

Çevremizde kurulan "Ermenistan" , "Kürdistan" ve "Kıbrıs’ı kaybetme" hortlağına karşılık biraz gurur duyalım diye aktardım bunları

Mühendislerimizi kutluyorum

Yumurtalık’tan petrol satacakmış

25 Ocak’ta ABD’nin Ankara Büyükelçisi Ross Wilson ASAM’ın toplantısında şöyle diyor:

"Türkiye Kuzey Irak’taki terör sorunları konusunda Irak yönetimiyle çözüm aramalıdır"

Ve dün öğreniyoruz

Irak Milli Petrol Şirketi Türk firmalarına yeni bir şart koşmuş:

"Irak Milli Petrol Şirketi’yle sözleşmelerini yenilemek isteyen Türk firmaları artık Kuzey Irak yönetimine başvuracak"

Biraz geri gidip birleştirelim:

KAPILARI AÇIN

ABD Dışişleri Bakanı Rice’ın ziyaretinden sonra Barzani her ortamda şu teklifi getirdi:

- Türkiye petrolümüzü dünyaya satabilmemiz için bize kapı açsın

Bunun özeti şudur:

"Biz petrolün üzerine oturuyoruz Eğer PKK ile mücadele etmemizi istiyorsan bunu kabul edin Ve Kuzey Irak’taki petrolümüzü sizin üzerinizden Yumurtalık hattıyla dünyaya satabilmemize izin verin"

Türkiye teklifi kabul etmedi Sürekli olarak Barzani ve Talabani’ye "ABD’ye güvenip de şımarmayın Yarın burada baş başa kalacağız Aklınızı başınıza alın" mesajı verdi

Ama dinlemediler

"Sabrımız taştı" dedik "Bardak taştı" dedik "Kırmızı çizgi" dedik Olmadı

ÇİZGİLER PEMBELEŞTİ

Bardaklar, kovalar, testiler taştı Kırmızı çizgiler pembe oldu Ama sonuç değişmedi

Ve nihayet Barzani Türk firmaları üzerinden Ankara’ya "Bu petrol benim; Kerkük’e de gözünü dikme" mesajını bir "şart olarak" gönderdi

Ben şımarıklığın bu kadarını görmedim

İlginç gözlem!

ABD Büyükelçisi Ross Wilson, önceki gün ASAM’da şöyle diyor:

"Türkiye’ye geldiğim günden bugüne kadar geçen 13 ayda birçok Türk’ün ABD’nin PKK’yı desteklediğine inandığını gözlemledim"

Hayret doğrusu, acaba Türkler neden böyle düşünüyor?

Oysa ABD bir "koordinatör" atamış durumda

Durumumuz gayet iyi "koordine" ediliyor

PKK "sözde ateşkes" ilan etmiş durumda

Koordinasyonla siyasallaştırılmayı bekliyor

ABD’li askerler Irak’ta her türlü durumu kontrol ediyor Bir tek PKK’nın olduğu bölgeler "zor bölge" oluyor

Yani Türklerin böyle düşünmesine ne gerek var

Federasyon seçiminde kavga haftası

FUTBOL Federasyonu Başkanlık seçimi için imza atan bazı delegeler imzaları attıktan sonra noterlere gidip "Benim imza işlemimi durdurun" dediler

Çünkü ortada bir karışıklık var Ulusoy’un karşısına kimse çıkmıyor

Hamdi Akın da bir adım attı Ama sonra "seçim olmazsa" endişesiyle ortada kaldı

Gözler Şenes Erzik’i bekliyor

Sonuç olarak Hamdi Akın’ın ismi yıprandı Aday çıkmıyor ve Ulusoy koltuğu kolay bırakmayacak

M Ali Şahin kararlı Bu yüzden çok keskin bir kavga bekleniyor

Bu haftaya dikkat

Dijital demokrasi

hurriyetcomtr bir anket yaptı

Sorular şuydu:

- Hrant Dink’in cenaze töreninde "Hepimiz Ermeniyiz" sloganı atılması doğru mu, yanlış mı?

- Hrant Dink’in arkasından Fatiha okunması uygun mudur, değil mi?

Evet-Hayır seçenekleriyle yapılan bu anket şöyle sonuçlandı:

Yüzde 522 hayır

Yüzde 47 evet

İlgilenmiyorum, yüzde 08

Bu ankete toplam 350 bin kişi katıldı Sonuçlarla birlikte dün tam 570 bin kişi bu anketi izlemiş oldu Yani, dev bir katılım Çünkü hiçbir anket bu kadar geniş katılımlı olmamıştır

Bu yüzden bu bir "interaktif heyecan"dır

Bu bir "dijital demokrasi"dir

Oy oranları ise şunu göstermektedir:

Türkiye büyük bir çeşitlilik ve kültür zenginliğine sahiptir Düşünce farklılıkları cinayet nedeni olamaz Ve internet artık saniye farkıyla insanların birbirlerine düşüncelerini ve ruh durumlarını iletebildiği muazzam bir "demokrasi platformu"dur
29 Ocak 2007

Fatih ÇEKİRGE

hürriyetimcom dan alıntıdır

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 01-31-2007   #2
RaHaTSiZ

~~DusunDurucupayLasım icin thanx topraq~~
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 02-08-2007   #3
angelesdream

derin dewlet we bunları yürütenler içten pazarlıklılar oldukça bu tür olayların önüne geçilmedikçe dewam edecektır zaten yapılan araştırmalara gorede türkiyede eskısıne nazaran %yuzde 87 oranında bır disiplinsizlık oluşmaya başlamıştırinşallah sorumlular onune geçebılrıler

dizilere bıle konu oluyor bu olaylar yaa nasıl aklanacak acaba dıye merak içerısındeyım!!!

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 02-09-2007   #4
rebellious23

çok güzel bilgiler vermişsin emeğine sağlık terör türkiyenin kanayan yarası ve devamlı dışardan düğmelere basılarak kuklalar oynatıldığı için devem eder bu böle

emeğine sağlık

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com