Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
için, kilo, mehmet, prof, vermek, öneriler, özden

Prof. Dr. Mehmet Öz'den Kilo Vermek İçin Öneriler

Eski 11-04-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Prof. Dr. Mehmet Öz'den Kilo Vermek İçin Öneriler

Prof Dr Mehmet Öz'den Kilo Vermek İçin Öneriler

KİLO VERMEK İÇİN 5 ADIM

1 Adım: Vücut kitle indeksinizi (BKİ) ölçün BKİ, vücut ağırlığının, boyun karesine bölünmesiyle bulunuyor 185-25 arası normal, 25-30 arası kilolu, 30-40 arası obez ve tehlikeli kabul ediliyor BKİnin 30un üzerinde olması, normal BKİye sahip kişiye göre yüzde 40 daha fazla ölme riskine işaret ediyor 40tan fazlası ise ölüm riskinin yüzde 250 daha fazla olduğunu gösteriyor Kalp krizi, felç ve diyabet riski ortaya çıkar

2 Adım: Hedef belirleyin, örneğin yüzde 5 kilo kaybı gibi

3 Adım: Gıda günlüğünüzü tutun ve yediğiniz her şeyi yazın

4 Adım: Etkili kilo kaybı, diyetisyen, doktor, arkadaş ve sizinle aynı hedefi paylaşan kişilerle birlikte yapılır Her gün konuşabileceğiniz birlerinin olması motivasyonunuzu yüksek tutar

5 Adım: Her gün 30 dakika egzersiz yapın Düzenli egzersiz yapmak yılda 12 kilo kaybettirir

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com