Vatan İçin Söylenen Güzel Sözler

Eski 11-25-2009   #1
Gözyaşı
icon111

Vatan İçin Söylenen Güzel Sözler

1)Bir Yerin Adına Denince Türk ülkesi, Gözüm Bayrak Arar, Kulağım Ezan Sesi!

2)Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, Vatan eğer uğrunda ölen varsa vatandır

3)Sahipsiz vatanın batması haktır,sen sahip çıkarsan bu vatan batmayacaktır!

4)Uğruna ölmekse eğer seni yaşatmak, bin defa ölürüm de adına leke sürdürmem Gururdur, namustur bayrak ve sancak, Aksa da kanım korkma; haini güldürmem!

5)Türkiyem benim biricik sevgilim soyle senden baska kimim var benim seninle aglarim seninle gulerim soyle senden baska kimim var benim

6)Tarihim, Şerefim, Şiirim, Her şeyim Yer yüzünde yer beğen nereye dikilmek istersen
söyle, seni oraya dikeyim! TÜRKİYEM

7)Denildimi bir yerin adına Türk beldesi, gözüm al bayrak arar kulağım ezan sesi

8)Sen Mustafa Kemal’sin! Alın terim, göznurum! Sen ölümsüz en yüce Türk! Sevincim, kuvancım, onurum… Sen yeni Türkiye’nin ilk mimarı Ilk harcı karan Çatıyı ilk atansın Sen ilk öğretmen Baş kumandan Ulu önder Şavkı yarınlara vuransın Çarpan yürek, akan kansın Sana nasıl sesleneyim? Sen baştan başa Vatansın…

9)Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,uğrunda ölen varsa o toprak vatandır!

10)Ey,mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü, Kızkardeşimin gelinliği,şehidimin son örtüsü!
ışık ışık, dalga dalga bayrağım, Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım Sana benim gözümle bakmayanın mezarını kazacağım Seni selamlamadan uçan kuşun yuvasını bozacağım Dalgalandığın yerde ne korku, ne keder… Gölgende bana da, bana da yer ver ! Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar Yurda ay yıldızın ışığı yeter Savaş bizi karlı dağlara ***ürdüğü gün Kızıllığında ısındık, Dağlardan çöllere düşürdüğü gün Gölgene sığındık Ey, şimdi süzgün, rüzgarlarda dalgalan; Barışın güvercini, savaşın kartalı… Yüksek yerlerde açan çiçeğim; Senin altında doğdum, Senin dibinde öleceğim Tarihim, şerefim, şiirim, her şeyim: Yer yüzünde yer beğen ! Nereye dikilmek istersen, Söyle, seni oraya dikeyim !
ARİF NİHAT ASYA

11)Delinse yer ,çökse gök ,yansa kül olsa dört yan, Yüce dilege dogru yine yürürüz yayan Yildirimdan, tipiden , kasirgadan ,yilmayan, Ölümlerle eylenen tunç yürekli Türkleriz

12)Bu ülkenin sahipleri yalnızca bu ülkeyi karsılıksız sevebilenlerdir

13)Bayrakları bayrak yapan üzerindeki kandır toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır

14)Devler gibi eserler bırakmak için, karıncalar gibi çalışmak lazım
Necip Fazıl Kısakürek

15)Millete hizmet etmek istiyorsan, elinden gelen işle başla…
İsmail Bey Gaspıralı

16)Göz günah işlemişse onu su ile yıkayamazsınız,onu ancak gözyaşı temizler
Mevlana

17)Başkasını düzeltmek istiyosan önce kendini düzelt
HzÖmer (RA)

18)Üç şey vardır ki bütün günahlarin kaynağıdır Bunlar: kin, hirs ve hasettir
Hadis-i Şerif

19)Sen ne kadar bilirsen bil,Senin bildiğin karşındakinin anladığı kadardır
Mevlana

20)Yüksel Türk Senin için yüksekliğin hududu yokturİşte parola budur
MKemal Atatürk

21)Kanına İsyan Etme Küçüğüm, Gün Olur Genlerin Hesap Sorar Senden

22)Benden eğerimi isteyiniz vereyim, atımı isteyiniz vereyim Fakat vatanımdan hiç kimse bir karış toprak istemesin veremem Mete Han

23)Kılıçla alınan vatan, para ile satılmaz
2 Abdülhamid

24)Türklerden başka dini ve vatanı uğruna canını vermeye hazır asker görmedim
Hamilton

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş Arama
Görünüm Modları

forumsinsi.com