Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Üniversiteler & Kampüsler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
harçlar

!!!!!!!!!!!!!!Harçlar!!!!!!!!!!!!!

Eski 08-23-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

!!!!!!!!!!!!!!Harçlar!!!!!!!!!!!!!

Her yıl öğrencilerin yükseköğretim kurumlarına ödemek zorunda bulundukları harçlar öğrenim dallarının nitelikleri ve süreleri ile yükseköğretim kurumlarının özellikleri göz önünde tutularak Yükseköğretim Kurulunun önerisi üzerine Bakanlar Kurulu tarafından tespit edilir Varsa yabancı dil hazırlık öğrenimi dahil her eğitim-öğretim programının veya öğretim alanının maliyet bedelinin en çok beşte biri öğrencilerden harç olarak alınır Bu harç; isteyen öğrenciler için borçlanma veya hizmet yükümlülüğü karşılığı Devlet tarafından ödenir Öğrencilere tanınan ek öğretim süreleri için de Devletçe ödemeye devam edilir

Öğrencilerin borçlanma veya hizmet yükümlülükleri öğrenciler adına Devletçe karşılanan toplam harç miktarına göre tespit edilir Bir yükseköğretim kurumunu bitirdikten sonra ikincisine katılanların harcı Devletçe karşılanmaz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com