Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Yemek Tarifleri > Pasta, Kek, Börek & Kurabiye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
anlatım, börek, lorlu, semizotlu, tarifiresimli

Semizotlu Lorlu Börek Tarifi(Resimli Anlatım)

Eski 08-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Semizotlu Lorlu Börek Tarifi(Resimli Anlatım)

Baklava Yufkasıyla Semizotlu Lorlu Börek:
Malzemeler:
Bir paketten az baklava yufkası(Marketlerde satılıyor)
2 demet semizotu
1 su bardağı böreklik lor peyniri (ben sütü kestirip kendim yapmıştım)
2 yumurta
2 su bardağı süt
3/4 su bardağı sıvıyağ
1 kabartma tozu tuz isteğe göre nanekarabiber pulbiber

Yapılışı:

Önce fırın kabını yağlayın1 adet baklavalık yufkayı serin buarada 2 yumurta2 bardak sütsıvıyağ kabartma tozu ve biraz tuzu bir kasede çırpın3-4 tane yufkayı parçalayıp aralarına bu karışımdan gezdirip tepsiye yerleştirin

Semizotunu irice kıyıp lor peyniri ile karıştırın ve istediğiniz baharatları ekleyinBunun yarısını fırın kabındaki yufkaların üzerine yayın

Tekrar 3-4 yufkayı parçalayıp aralarını soslayarak üzerine serinKalan semizotlu karışımı üzerine yayın

4-5 yufkayı son olarak parçalayıp yerleştirin

En sona da 1 bütün yufkayla üzerini örtünbıçakla birkaç yerinden delinkalan sosu üzerine gezdirinSusam ve çörek otu serpinIsıtılmış 180 derece fırında kızarana kadar pişirin

Pişip ılınınca büyük başka bir tepsiye ters çevirinİstediğiniz büyüklükte dilimleyip servis yapın

Afiyet olsun

Alıntı

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com