Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Yemek Tarifleri > Salata & Meze

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
biber, konservesi, kırmızı, közlenmiş, mezesi, salatası, tarifi

Közlenmiş Kırmızı Biber Mezesi - Közlenmiş Kırmızı Biber Tarifi, Salatası, Konservesi

Eski 09-03-2010   #1
[KAPLAN]

Közlenmiş Kırmızı Biber Mezesi - Közlenmiş Kırmızı Biber Tarifi, Salatası, Konservesi

Közlenmiş Kırmızıbiber Mezesi

Malzemeler
4 adet kırmızıbiber
2 adet orta boy patlıcan
2 adet domates
1 adet yeşil biber
3 diş sarımsak
tuz
kırmızı pulbiber
yarım yemek kaşığı salça
1 kase yoğurt

Hazırlanışı
Kırmızıbiberleri tepsiye koyarak kabuklarını soyulabilecek kıvama gelene kadar pişirmek üzere fırına sürün Bir yandan kırmızıbiberler pişerken diğer yandan iç malzemesini hazırlayalım

Patlıcanları soyup minik küpler halinde doğrayın ve tavaya sıvıyağ ekleyerek patlıcanları kızartın
Patlıcanlanları aldıktan sonra doğradığınız biberleri kızartmak için tavaya koyun Biberler piştikten sonra tavadaki fazla yağı dökerek patlıcanları, biberi, küp küp doğradığınız domatesi, tuz, baharatlar, salçe ve 2-3 parçaya ayırdığınız sarımsağı ilave ederek Domatesler yumuşayana kadar pişirin İç malzememiz artık hazır
Kırmızıbiberler soyulacak kıvama gelince fırından alın Dikkatlice parçalanmamasına dikkat ederek soyun Baş kısmını keserek içlerini temizleyin dilerseniz hazırladığımız iç malzemesini resimdeki gibi biberlerin içine doldurarak servis yapın
Yasemin Hanım’ın diğer tariflerine ulaşmak için burayı tıklayın

Dilerseniz de biberleri ortadan ikiye uzunlamasına kesin ve iç malzemesini koyarak rulo şeklinde resimdeki gibi sarabilirsiniz

Yine isteğe bağlı olarak üzerlerine yoğurt ezerek dökebilirsiniz
Ben iç malzemesinde olduğu için sarımsaksız yoğurt kullandım eğer seviyorsanız yoğurdun içine de sarımsak ezebilirsiniz Afiyet olsun

KÖZLENMİŞ KIRMIZI BİBER SALATASI

harika bir lezzet

Malzemeler:
5-6 adet közlenmiş kırmızı biber
sosu için
3-4 diş ezilmiş sarmısak
1 limonun suyu
1 tatlı kaşığı elma sirkesi
2-3 yemekkaşığı zeytinyağı
tuz

biberlerin çekirdeklerini çıkartıp, kabuklarını soyuyoruz ve 4'e yada 5'e bölüp kaseye alıyoruz
diğer tarafta sos malzemelerini iyice karıştırıp biberlerin üzerine gezdiriyoruzsoğuk servis yapıyoruz

Közlenmiş Kırmızı Biber

Bu tarifi ilk defa kızım bize hazırlamıştı O günden sonra ben de severek hazırlar oldum Kırmızı biberin her çeşidini severim Belki sizler de biliyorsunuzdur, ama bilmeyenler için bu tarifi paylaşmak istedim Çok lezzetli bir tarif Hele de sarımsakla biberin birleşmesi ayrı bir aroma veriyor Kızımın yaptığından farklı olarak, içine domates sosu kavurarak ekledim Tarifte göreceğiniz gibi pul biber de kattım, o da ayrı bir lezzet verdi zeytinyağlı bibere

Malzeme Listesi:
  • 1 kilo kırmızı biber (fırında közlenecek)
  • 1 türk kahvesi fincanı zeytinyağı
  • 1 tatlı kaşığı pul biber
  • 3 diş sarımsak
  • yeterince tuz
  • 3 yemek kaşığı kavrulmuş domates sosu (3 tane domates de kavrularak aynışekilde kullanılabilir)
Tarif:
Biberleri fırının ızgarasında közledim, kabuklarını soydum, servis tabağına küçük küçük doğradım Sarımsağı ayıklayıp küp şeklinde doğradım, bibere ekledim Domates sosunu tavada kavurarak bibere döktüm Tuzunu, pul biberini, yağını ekleyerek karıştırdım, servis yaptım Afiyet olsun

Not: Közlenmiş biberi servis yapmadan en az 1 saat önce hazırlayıp bekletirseniz daha lezzetli olur Kalabalık bir menünüz varsa bu salatayı geceden yapıp bekletebilirsiniz de

sirkeli acı biber turşusu, kırmızı biber yemek tarifleri, kırmızı közlenmiş biber salatası, biber yakması, acı sos yapımı, biber acısını ne geçirir, közlenmiş kırmızı biber, közlenmiş kırmızı biber salatası, közlenmiş kırmızı biber turşusu, közlenmiş kırmızı biber konservesi, közlenmiş biber, kırmızı biber sosu, közlenmiş patlıcan, kırmızı biber hapı zararları, közlenmiş kırmızı biber tarifi, acı biber turşusu nasıl yapılır, közlenmiş kırmızı biber mezesi, kışlık közlenmiş kırmızı biber, kışlık kırmızı biber közlemesi, biber salçası, közlenmiş kırmızı biber konservesi nasıl yapılır, közlenmiş kırmızı biber dolması, kırmızı biber tarifleri, kırmızı mercimek yemeği, biber yanığı, zeytinyağlı kırmızı biber dolması, kırmızı biberli tarifler, acı biber yanığı, kilo vermenin sırları, közlenmiş kırmızı biber tarifleri, közlenmiş kırmızı biber konservesi tarifi, biber salatası, erişte çorbası tarifi, tavuk sosları tarifleri, közlenmiş kırmızı biber sarması, acılı sos tarifleri, yeşil biber turşusu, öncü biber salçası, biber acısı elden nasıl çıkar, kırmızı biber yemeği, kekikli acı çehre kullanıcı yorumları, yoğurtlu közlenmiş kırmızı biber salatası, kırmızı közlenmiş biber,

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com