Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Genel Konular > Dualar

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
dua, için, korunmak, türlü, vesvesesinden, zarardan, şeytanın

Her Türlü Zarardan Ve Şeytanın Vesvesesinden Korunmak İçin Dua

Eski 10-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Her Türlü Zarardan Ve Şeytanın Vesvesesinden Korunmak İçin Dua

Her türlü zarardan ve şeytanın vesvesesinden korunmak için dua
Hakkında Her türlü zarardan ve şeytanın vesvesesinden korunmak için dua

Her türlü zarardan ve şeytanın vesvesesinden korunmak için duâ

“Yâ Allah-ür-rakîb-ül-hafîz-ür-rahîm Yâ Allah-ül-hayy-ül-halîm-ül’azîm-ür-raûf-ül-kerîm Yâ Allah-ül-hayy-ül-kayyüm-ül-kâimü alâ külli nefsin bimâ kesebet, hul beynî ve beyne adüvvî! (22)

E’ûzü bi-kelimâtillâhittâmmati min şerri külli şeytânın ve hâmmatin ve min şerri külli aynin lâmmetin “ (25)

Bu duâ her sabâh ve akşam üç def’a okunup kendi üzerine veyâ yanındakilerin üzerine üflenirse, göz değmesinden ve şeytânların ve hayvanların zararından korur Bir kimseye okurken, E’ûzü yerine (Ü’îzüke) denir İki kişiye okurken (Ü’îzü-kümâ) denir İkiden fazla kimseye okurken, (Ü’îzü-küm) demelidir

Her türlü kötülükten kurtulmak için için şu duâ da okunmalıdır:

“E’ûzü bikelimâtillâhit-tâmmâti min şerri külli şeytânin ve hâmmatin Ve min şerri külli effâkin kâzibetin Ve min şerri külli gammâzin hâinetin Ve min şerri külli aynin lâmmetin Ve min şerri külli bid’atin dâlletin” (26)

Zarar ve kötülüklerden kurtulmak için “Eûzü bikelimâtillâhi-ttâmmâti min şerri mâ haleka” ( 32) duâsını okuyan, bir yere gelince, o yerden kalkıncaya kadar zarar ve kötülüklerden kurtulur

Bir hadîs-i şerîfde, “Birşeyden zarâr gören, abdest alıp iki rek’at namaz kılsın! Sonra; Yâ Rabbî! Senden istiyorum Senin âlemlere rahmet olan Peygamberin Muhammed aleyhisselâmı vesîle kılarak sana yalvarıyorum Yâ Muhammed! Dileğimi kabûl etmesi için Rabbime seni vesîle ediyorum Yâ Rabbî! Onu bana şefâ’atcı et desin” buyuruldu

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com