Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Tıp / Biyoloji / Farmakoloji

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
anda, asiti, gidiyor, mide

Mide Asiti O Anda Nereye Gidiyor?

Eski 06-14-2009   #1
Verus_TR
Icon1861

Mide Asiti O Anda Nereye Gidiyor?

Merhaba Benim yıllardır ilgimi çeken bir soru var, kimseye sormak istemedim içimde kaldı kaldı, sonunda buraya sormak istedim Soruyu buraya sormamda sakınca yoktur diye düşünüyorum Çünkü; bu sorunun cevaplarını bilenlerin, cevap vermeleri takdirde bunun için büyük bir sorunun ortadan kalkacağı ve bilgi hâlini alacağını düşünüyorum
Sorum şu;

Bir insan düşünelim Bu insan, Heidi olsun

Heidi bu hâldeyken midesi düzgün çalışıyor Yani mide asiti görevini yerine getiriyor, doğru ve düzgün bir şekilde Peki Heidi ters döndüğünde, mide asiti de Heidi ile birlikte ters mi dönüyor? Yani mide asiti, Heidi şu şekilde ters dönüğünde;

Midesindeki asit ters dönmesi ile birlikte aşağıya doğru akmıyor mu? Yani midesindeki asit, neden Heidi 1 şekilde düz hâldeyken aşağıya doğru akması ile ters döndüğünde ters yönde akması gerekmiyor mu? Bu sorunun cevabını bileniniz var ise cevaplayabilr mi? Çok merak ediyorum Şimdiden teşekkür ederim

Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : Mide Asiti O Anda Nereye Gidiyor?

Eski 06-14-2009   #2
Aragorn561

benim bildiğim mide asiti midenin özel bir bölmesinde ve belli zamanlarda çıkıyor (mesela hazim etme zamanları :D) ve dünyadaki en teknolojik ve karmaşık sistem insan vücududur yani bir makine ters durduğunu anlıyosa bizde anlıyoruz ;) ve mide kapakçıkları falan kapanır (varsa :D)
mesela boğazımızda 2 adet boru var hava ve gıda borusu nefes alırken biri açılırken sıvı veya gıda aldığında hava kapanıyo ve gıda bölümü açılıyo bu kadar karmaşık sistem varsa mide suyu nasıl çıksın (tabi bu benim görüşüm tam bilen varsa açıklasın )

Eski 06-14-2009   #4
Verus_TR

Aragorn561, haklı olabilirsin Zaten bunun doğrusunu tartışa tartışa bulabiliriz değil mi? :) Bende; Genetik Mühendisi olan, kuzenime sorsam bilir mi acaba?

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-14-2009   #5
Aragorn561

hiç su içer ken veya yemek yerken bi anda öksürmeye başlamadınmı sen hiç bunu nedeni akciğerine gelen sıvı veya yiyecektir bu yüzden durmadan öksürürsün ve çıkarmaya çalışırsın ama farkında olmadan boğazında 2 borunun birleştiği nokta var ama sen kontrol edemezsin belki şimdiye kadar farkında bile değildin ama bir dahakine su içerken derin bir nefes al boğulduğunda ne olduğunu çok daha iyi anlarsın :D

Eski 06-17-2009   #6
sudenaz

Bu güzel kendimi öldürme tavsiyen için teşekkürler
Dedikleriniz bana yine mantıklı gelmedi çünkü kasteddiğim şey ağzınızda yemeği çğnerken aynı zamanda burnunuzdan nefes alanızdı yani aynı anda hem nefes alıp hemde yemek borusunu kullanabilmektiİllaki ikisinide aynı yoldan sağlamamız gerekmez değil mi?Her neyse

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com