Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Kültür-Sanat > Sizin Eserleriniz

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
gerçek, yaşanmış, öykü

*Y a ğ m u r u n D i l i * (yaşanmış gerçek bir öykü)

Eski 12-25-2008   #1
dejavu2009
Icon4

*Y a ğ m u r u n D i l i * (yaşanmış gerçek bir öykü)

Arkadaşlar yaşanmış bir öyküdür Derleyip size sunuyorum

YAĞMURUN DİLİ

Mersin’e gitme hazırlıklarını yeni bitirmişti Sobanın yanındaki şiltelere oturup düşünmeye başladı Ben ne yapabilirim ki Mersin’de Zaten çok zayıfım kim bana doğru dürüst bir iş verebilir ki!
Eşi içi yemek dolu bir tepsiyle içeri girerek yemeği kocasının önüne koydu
“ Sana bu güzel yemekleri hazırladım
“Eline sağlık”
Hasan saate baktı
“Gitme zamanımız geliyor Birazdan Mustafa gelir
“ Seni özleyeceğim”
“ Bende seni”
“Orada ne iş yapacağım diye düşünüyordum Benim gibi bir adama kim iş verebilir ki?”
“Sen ne iş bulursan o işi yap Çok kazanacağım diye bekleme Yoksa aç kalırız”
“ Tamam dediğin gibi yaparım
Kapı önünde sesler duyar hemen ardından kapı çalar Hasan’ın eşi kapı açınca büyük bir gürültüyle içeri Mustafa girer:
“Haydi habibim Daha hazır değil misin? Araba bizi bekliyor
“ Merhaba” der Mustafa’nın eşi Leyla
“Merhaba” Gözlerinde yaş biriken Hasan’ın eşi Meryem;
“Herkes hazırlanmış Sanırım ikinizi uzun bir süre göremeyeceğiz
Mustafa ile Hasan arabaya biner Mersin’e giderler çalışmaya

Gel zaman git zaman Aradan aylar geçmiş Bir gün Mustafa ile Hasan bir yerde karşılaşırlar
“ O Hasan habibim nasılsın?”
“İyiyim sen nasılsın neler yapıyorsun?”
“Napalım işte iş arıyorum Bir gün çalışır üç gün oturur oldum Oturunca parada dayanmıyor Anlayacağın parasız pulsuz kaldım Çok az ücret veriyorlar bende çalışmıyorum Benim hanım düşük ücretli yerde çalışmamı istememişti Zaten bende çalışmam az ücretle Eşek miyim ben Eee sen anlat sen ne yaptın?”
“Bende düşük ücret yüksek ücret bakmadım Her gün çalıştım durdum Epey para biriktirdim Evimi de çok özledim; hanımı, çocukları…”
Hasan’ın gözleri büyüdü bu sözleri söylerken Mustafa Hasan’a baktı Bir kurnazlık peşindeydi
“Ne zaman gidiyorsun Gitmeden önce evine gelip vedalaşıp yolcu edeyim seni
“Kısmet olursa ben yarın gidiyorum Beklerim seni
Mustafa Hasan’ın kaldığı yerin adresini alıp ertesi gün ne yapacağını düşünmeye başlar kurnazca
Hasan, akşamleyin bütün hazırlığını yapar Ertesi günün gelmesini bekler Zor bir bekleyiştir bu, aylarca çalışıp beklemekten daha zordur
Ertesi gün sabahleyin erkenden gelir Mustafa Hasan’ın evine Hasan biraz şaşırır ama içeri alır Mustafa’yı
“ Çok kötü ıslandım be Hasan Şu halime bak Off of”
“Sana bir havlu vereyim kurulanırsın” Hasan havluyu getirmeye gider Mustafa da Hasan’ın eşyalarına bakar Parayı arar ama parayı göremez Hasan içeri girer Havluyu Mustafa’ya uzatır Mustafa Havluyu alır Hasan’a bakar
“Hasan ben de bugün Hatay’a gitmek isterdim senin gibi Ama hiç param yok Bana kazandığın bütün parayı vereceksin
“Mustafa sen aklını mı kaçırdın Nasıl vereyim sana bu kadar parayı Aylarca dişimi sıkıp kazandım ben Senin gibi oturmadım evde
Mustafa bu sözler üzerine Hasan’a atılır Hasan’ı yakalar
“Seni öldürüp parayı alacağım o zaman
“Sakın beni öldürme!”
“Niye öldürmeyeyim ki seni? Burada kimse yok kimse bilmez seni benim öldürdüğümü”
“Allah’ın rahmeti olan yağmurlar dile gelip söylerler herkese beni öldürdüğünü
Mustafa Hasan’ın aklına güler Hiddetle başını yere vurur Hasan’ın Hasan oracıkta yığılıp kalır Mustafa paraları alıp Hatay’a kaçar
Hatay’a dönen Mustafa’yı eşi Leyla karşılar Mustafa’nın döndüğünü öğrenen Hasan’ın eşi Meryem hemen komşuları olan Mustafa’nın evine koşar
“Hoş geldin Mustafa nasılsın ?”
“Hoş bulduk Meryem İyiyim Allah’a şükür Mersinde çok çalıştık yorulduk işte Sen nasılsın?”
“ Bende iyiyim Hasan’ı hiç gördün mü orada? Nasıl? Durumu iyi mi?”
Gözleri parlayan eşinden haber bekleyen Meryem’e baktı Mustafa Boğazı düğümlendi konuşamadı Biraz durdu
“Hasan’ı gelmeden bir gün önce gördüm Pek iş bulamamıştı Gelmekte biraz gecikirim selam söyle eşime dedi bana
Gözleri yaşlı ayrılır Meryem’in Mustafa’nın evinden…
Aradan bir hafta geçmemiştir ki Hasan’ın ölüm haberi gelir köyüne Nasıl dayanırdı yürek bu acıya Meryem bu haber üzerine dayanamaz yıkılır yere Artık gözü yaşlıdır hep Meryem’in Nasıl dayanacak bu duruma Teselliler işe yaramaz ki Geri getirmez ki Hasan’ı

Aradan bir yıl geçti Mustafa Hasan’ı öldürdüğü gerçeğini sakladı Bir ömür boyunca saklayacağı bir sırdı onun için
Bir gün Mustafa eşiyle bahçe yüzünden kavga eder Birbirlerine bağırıp çağırmaya başlarlar Ev eşyaları havada uçuşuyordu Eşini fena bir şekilde döver Mustafa Oturup sakinleşirler ikisi de Mustafa koltuğa oturup dalgın bir şekilde dışarıyı izler Birden hafifçe gülmeye başlar Mustafa Yanında oturan Leyla’da merakla sorar:
“Ne oldu niye gülüyorsun?”
“Hiç yağan yağmura gülüyorum
“Sen deli misin niye yağmura gülüyorsun ki?”
Mustafa da olup biten her şeyi anlatır Leyla’ya Leyla’nın kanı donar anlattığı her kelimeye Hem onu dövdüğü hem de Hasan’ı öldürdüğü için Mustafa’ya hiddetlenir ama belli etmez Gizlice evden çıkar Koşar karakola anlatır her şeyi Mustafa da yakalanıp hapse atılır…

YILDIRAY
25122008 22:01

İLGİNÇ BİR DİZİ;

http://www,dizimag,com/stephen-hawki...eady-dizi.html
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş Arama
Görünüm Modları

forumsinsi.com