Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Yazılar & Hikayeler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
diyen, insan, istemez, kılmak, müslümanım, namaz

Müslümanım Diyen Bir İnsan Niçin Namaz Kılmak İstemez?

Eski 10-10-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Namaz kılmak için kendimi henüz hazır hissetmiyorum

Birkaç defa denedim ama alışacağımı zannetmediğim için bıraktım

Okunacak duaları bilmediğim için kılmıyorum

Kılmam gerektiğine inanmadığım için kılmıyorum

Kalbim temiz olduğu için namaz kılımıyorum

Allah'ın namazımıza ihtiyacı olmadıı için kılmıyorum

Özgür olduğum için kılmıyorum

Her gün namaz kılmaktan sıkıldığın için kılmıyorum

Ailemin baskısına inat kılmıyorum

Ailemin namaz kılmayacaksın baskısından dolayı namaz kılmıyorum

Abdest almaya üşeniyorum

Zamanım olmuyor vakit bulamıyorum

Abdest almak makyajımı bozduğu için namaz kılmıyorum

Değerli okurlarımız;
Okuduğumuz kitapları tavsiye etmeye sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz inşaallah
“Müslümanım diyen bir insan niçin namaz kılmak istemez” isimli kitap,
namaz kılamamak için ürettiğimiz onlarca bahaneye ikna edici cevaplar içeren, sıcacık, samimi bir sohbet tarzında anlatımı ile, sıkılmadan okuyabileceğiniz bir eser
Kitabın önsözünden bir kaç cümle :
“Namaz hakkında birçok kitap yazılmış Tamamına yakını şuan masamda Bunların tamamını inceleme imkânım varıd ve inceledim Genelde namazın öneminden ve namazın insanın ahlâkına, yaşantısına ve ahiretine verdiği katkılardan bahsetmişler Yer yer namaz kılmayanlar muhatap alınmışlarsa da onlara yönelik kapsamlı bir çalışma yapılamamış
“Bir bayan niçin örtünmek istemez?” adlı kitabımı hazırlarken de örtünmeyenleri muhatap alıp, örtünmeme sebeplernini tespit ederek, her örtünmeme sebebini masaya yatırıp çözümler üretmeye çalışmıştım
Bu kez de namaz kılmayanlarla birebir görüşmelerim sonucunda tespit ettiğim mazaretlerini not aldım Bazı okuyucularıma kendi çevrelerindenamaz kılmayanlarla görüşmelerini ve namaz kılmama sebeplerini öğrenip bana bildirmelerini irca ettim Sağ olsunlar kırmadılar ve gereken notları ulaştırdılar
Toplam otuz farklı kılmama sebebi Devlet dairesinde çalışanından, işsizinden, en hanımınından ve toplumun hemen hemen her kesiminden namaz kılmama sebepleri
Şimdi namaz kılmama sebeplerini maddeler halinde yazarak açıkalamya çalışacağım, ama okuyuculara önemli bir tavsiyem olacak :
1 – Bu kitabı okurken, sizinle aynı masada oturup karşılıklı konuşuyormuş gibi okuyuverin

‘Feyzullah Birışık’ın kaleme aldığı kitabın liste fiyatı; 2,70 YTL Mâkul bir ücreti olduğu için, yakınlarınza, çocuklara ve gençlere hediye olarak da alabilirsiniz
Her daim dost kitaplarla olabilmek, kitaplarla dost kalabilmek dileği ile

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com