Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Yazılar & Hikayeler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
hayvanlarla, konuşabilen

Hayvanlarla Konuşabilen

Eski 10-10-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Hayvanlarla Konuşabilen

Hayvanlarla konuşabilen ve rüzgara, maddeye hakim olabilme yeteneği ile donanmış Peygamber,Hazret-i Süleyman, bir gün Kudüs'te, çadırında arkadaşları ile oturup sohbet ederken, içeriye bir adam girer
O mecliste oturan bir kişiye dikkat ve hayretle bakarak çıkıp gider
Şaşıran adam, Hazret-i Süleyman'a sorar:
- Bu adam kimdi?
Peygamber cevap verir:
- Azrail'di
Bu cevabı alan adam müthiş bir paniğe kapılır ve Hazret-i Süleyman'a yalvarır:
- Ya Süleyman, Azrail bana çok tuhaf baktı Ne olur beni buradan kaçır Uzaklara gönder
Arkadaşının ricasını kırmaz gül yüzlü Peygamber Rüzgar emrindedir ya bindirir rüzgara ve
gönderir Hindistan'a Adam ertesi gün Hindistan'da birden karşısında, bir gece evvelinden
gördüğü ve artık tanıdığı Azrail'e rastlar Başına geleceği anlar ve konuşur:
- Anladım, benim canımı almaya geldin Yalnız bir sorum var, ona cevap ver öyle al canımı, der
Dün beni Süleyman'ın çadırında görünce neden yüzüme hayretle baktın?
Azrail cevap verir:
- Ben dün senin canını, ertesi gün Hindistan'da almak için emir almıştım Seni Kudüs'te Süleyman'ın
çadırında oturur görünce, 'Bu adam bir günde Hindistan'a nasıl gidecek?' diye hayret ettim der
Kıssadan hisse, size tayin edilen vakitten kurtulup daha fazla yaşamanız mümkün değildir
Ecelden kaçılmaz Ve ecel, bir gün mutlaka başımıza geleceğine göre ha bugün ha yarın, ne fark eder?

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com