Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Tarih / Coğrafya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
atatürkün, eşyaları, özel

Atatürkün Özel Eşyaları

Eski 07-26-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Atatürkün Özel Eşyaları

Atatürkün Özel Eşyaları - Atatürk'ün Özel Kıyafetleri

Ayakkabı

43 Numara

Env No: 338/404-1

Siyah renkte deri ve süetten yapılmıştır Kapalı piantelidir İçi kalıplıdır

Ayakkabı

42 Numara

Env No: 334/399-1

Bağcıklı, siyah renkte rugan ayakkabı, frak takımı ile kullanılmıştır İçi kalıplıdır

Ayakkabı

42 Numara

Env No: 334/399-2

Bağcıklı, siyah renkte rugan ayakkabı Ön kısmı maskeretli yapılmış, içi kalıplıdır

Eldiven

Uz 6 cm

Env No: 58/80

İçi kuzu, dışının üst kısmı kurt kürkünden, aya kısmı deriden yapılmıştır

Çorap

Uz : 65 cm

Env No: 496/606-1

Kahverengi ve bej yünden kareli kışlık çoraptır

Frak takımı

Boy 5 cm (Ceket)

Boy 8 cm (Pantalon)

Boy 7 cm (Yelek)

Env No16/851

Takım, siyah renkli yünlü kumaştan yapılmıştır Ceket: Altı düğmeli olup yakası parlak kumaştandır Arkası yırtmaçlı ve uzundur Pantalon: Yan dikişleri üzerine siyah sutaşından biye geçirilmiştir Bel kısmında askı düğmeleri arkasında ise kısa bek kemeri vardır Yelek: Dört düğmelidir, yaka kenarlarına siyah sutaşı dikilmiştir

Kaşkol

Uz : 139 cm

Gen : 45 cm

Env No: 230/268-2

Ham ipekten yapılmış iki ucu siyah beyaz püsküllü, ortasında "GMK" harfleri oyulmuştur "A Sulka and Company" etiketi vardır

Gömlek

Boy : 94 cm

Env No: 206/244-2

Krem renkte ipekten yakasız frenk gömleğidir Önde dört, kol ağızlarına yakın yerde birer adet düğme ve kol ağızlarında karşılıklı ilikleri vardır Yaka takmak için ensede bir, önde iki, bel hizasında pantolona bağlanmak için ise iki ilikli bantı bulunmaktadır So lgögüs üzerinde dairesel olarak iç içe geçmiş "GMK" harfleri işlenmiştir Boyun kısmında içte "KEMALAT Yani D Grammatika" etiketi dikilmiştir

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com