Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Beyin Fırtınası > Bilmeceler & Bulmacalar

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
pek, sayılmaz, zor

Pek Zor Sayılmaz

Eski 04-26-2008   #1
Equinox
Icon5

Pek Zor Sayılmaz

Cüzdanı Kim Çaldı?

Cüzdanı çalan A,B,C,D ve E kişilerinden birisidir bu kişiler sorgularında aşağıdaki cevapları vermişlerdir

A: (1) cüzdanı ben çalmadım (2) hayatımda hiçbir şey çalmadım (3) cüzdanı D çaldı

B: (4) cüzdanı ben çalmadım (5) benim kendi cüzdanım var (6) E cüzdanın kimi çaldığını biliyor

C: (7) cüzdanı ben çalmadım ( 8 ) braya gelmeden önce E yi tanımıyordum (9) cüzdanı T çaldı

D: (10) ben suçlu değilim (11) cuzdanı E çaldı (12) A beni suçlarken yalan söylüyor

E: (13) cüzdanı ben çalmadım (14) cüzdanı B çaldı (15) C beni çocukluğumdan beri tanır

Araştırmalar sonucunda kişilerin verdiği her üç cevaptan ikisi doğru biri ise yanlıştır
bu durumda cüzdanı kim çalmıştır

Cevap : Pek Zor Sayılmaz

Eski 04-30-2008   #2
fbligirl

ßu ne abi yha xD
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 04-30-2008   #3
*Lejyoner*

C mi ???
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-01-2008   #4
Equinox

Alıntı:
*Lejyoner* tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
C mi ???

Malesef doğru cevap C değil

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-01-2008   #5
[KAPLAN]

C cüzdanı T çaldı diyor, ancak soruda herhangi bir T yok Eğer soruda bir yanlışlık yoksa C bir yanlış yapma hakkını kullanmış oluyor ve geriye söylemiş olduğu iki cevap doğru oluyor İki cevaptan özellikle E yi buraya gelmeden önce tanımıyordum demesi bizim için önemli bir ipucu E'nin cevaplarına baktığımızda ise C'nin onu çocukluğundan beri tanıdığını söylüyor demek ki E de bu cevabıyla bir yanlış hakkını kullanmış oluyor

E'nin diğer söylediklerine baktığımızda

E: (13) cüzdanı ben çalmadım (14) cüzdanı B çaldı (15) C beni çocukluğumdan beri tanır

ise cüzdanı çalan kişinin B olduğu anlaşılıyor

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-01-2008   #6
Equinox

Evet Doğru cevap B Tebrik ederim KAPLAN

Ayrıca Acıklamalı cevap için teşekkür ederim

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 01-10-2009   #7
münevver

cevap B ve E dir
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 01-18-2009   #8
batuhanselim

cevap b çaldı
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com